CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
Střecha MINI Multitone | Tři barvy, tři střechy, nekonečná individualizace

Střecha MINI Multitone | Tři barvy, tři střechy, nekonečná individualizace

Střecha MINI Multitone | Tři barvy, tři střechy, nekonečná individualizace

MINI má dlouhou tradici barevné rozmanitosti. Kontrastní lakování střechy kdysi pomohlo klasickému Mini dosáhnout mimořádně expresivního vzhledu a od uvedení moderního MINI na trh před 20 lety nadále pomocí různých barevných odstínů zaujme originální vizuální přitažlivostí. S exkluzivní střechou Multitone dosahuje nyní barevná individualizace exteriéru MINI zcela nové dimenze. Poprvé se v továrně MINI v britském Oxfordu používá inovativní proces lakování „mokrý na mokrý“, který umožňuje vytvořit tříbarevné provedení střechy s plynulými přechody.

Průkopníkem inovativní podoby tříbarevné střechy je MINI Cooper SE (kombinovaná spotřeba elektřiny: 17,6–15,2 kWh/100 km podle WLTP, 16,9–14,9 kWh/100 km podle NEDC). Poprvé byla střecha Multitone nabízena jako součást výbavy MINI Electric Collection čistě elektrického modelu britské prémiové značky, jež byla představena společně se světovou premiérou nejnovější generace modelů MINI. Od té doby je střecha Multitone, která je mezi sériově vyráběnými automobily světovým unikátem, k dispozici jako volitelná výbava také pro 3- a 5dveřové MINI, stejně jako pro MINI Clubman.

Vizuální specialitou nového designového prvku je plynulý přechod mezi třemi barevnými odstíny zvolenými pro střechu Multitone. Z tmavě modré San Marino Blue v přední části barevné schéma plynule přechází do světlejšího modrého odstínu Pearly Aqua a pak stejně plynule do černé barvy Jet Black v zadní části. Jedinečný vzhled vytvořený tímto barevným přechodem je jasně patrný také ve spojení s volitelnou panoramatickou skleněnou střechou i volitelnými střešními ližinami. Barevné schéma střechy Multitone tvoří souhru, která vhodně ladí s téměř všemi laky karoserie dostupnými pro 3- a 5dveřové MINI i MINI Clubman.

Fotogalerie
Foto střecha MINI Multitone
MINI Multitone

MINI Multitone

To je také důvod, proč je k dispozici v kombinaci se všemi nabízenými barvami karoserie s výjimkou červené Chili Red, zelené metalické barvy British Racing Green a také červené Indian Summer Red, která je k dispozici pro MINI Clubman.

Díky kontrastnímu laku střechy je obzvláště intenzivně zdůrazněno charakteristické trojdílné členění karoserie MINI. Horizontální struktura těla karoserie, prosklený pás lemující interiér a samotná střecha jsou třemi prvky pro MINI typického designu. Vzhled střechy je již tradičně vyjádřením osobního vkusu majitele vozu. V závislosti na modelové řadě je jako výbava na přání nabízeno kontrastní lakování střechy v bílé, černé a stříbrné barvě. Pro modely John Cooper Works je k dispozici také střecha lakovaná červenou barvou. Kromě toho nabídka MINI Originálního příslušenství zahrnuje dekory střechy v různých provedeních, od motivu britské vlajky až po šachovnicovou vlajku.

Rozšíření nabídky kontrastních laků střechy a provedení Multitone je možné díky zavedení nového typu lakovací techniky v britské továrně MINI v Oxfordu. Tam se na střechu daného vozu s již danou konfigurací nejprve nanáší světle modrá barva Pearly Aqua. V dalších krocích se pak na přední část střechy nanáší tmavě modrá San Marino Blue a na zadní část černá Jet Black. Tím se vytvoří plynulé barevné přechody, které jsou pro střechu Multitone charakteristické. Inovativní proces lakování je plně integrován do automatizovaného výrobního procesu. Přesto dochází k drobným odchylkám v barevném vzoru v závislosti na tom, jak se mění podmínky okolního prostředí. To znamená, že každé MINI se střechou Multitone je unikátem již z podstaty svého lakování.

MINI Multitone

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2023 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2023

Zavřít
Upozornění
Zavřít