CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
Nové plugin-hybridní BMW X5 xDrive45e

Nové plugin-hybridní BMW X5 xDrive45e

Nové plugin-hybridní BMW X5 xDrive45e

S uvedením nového modelu BMW X5 xDrive45e na trh se nyní portfolio pohonů a flotila vozů CARTEC GROUP - Sporty Activity Vehicle (SAV) rozšiřuje o systém plug-hybrid. Druhá generace BMW X5 s elektrickým pohonem kombinuje specifický šestiválcový zážehový motor vybavený technologií BMW TwinPower Turbo a nejnovější technologií eDrive BMW.

Neustálý pokrok v oblasti pohonu s hybridním pohonem způsobil, že se výkon zvýšil na 290 kW/394k, což je hmatatelné zlepšení, pokud jde o rozsah s elektrickým pohonem, a výrazné snížení spotřeby paliva a hladiny CO2 ve srovnání s předchozím modelem.

Ještě působivější než kdy jindy, druhá generace plug-in hybridního modelu kombinuje čistě elektricky poháněné potěšení z jízdy BMW plug-in hybridního modelu s všestranností. Nový BMW X5 xDrive45e přitom nabízí optimalizované vlastnosti, pokud jde o dynamiku a efektivitu jízdy. S elektricky poháněným rozsahem 67 až 87 km v novém zkušebním cyklu WLTP nebo přibližně 86 až 97 km* podle zkušebního cyklu NEDC byla hodnota dosažená předchůdcem více než trojnásobná. Současně se snížila kombinovaná spotřeba paliva a emise CO2 nového BMW X5 xDrive45e prakticky na polovinu. Hodnoty spotřeby paliva jsou nyní 1,9 až 1,2 litru na 100 kilometrů ve zkušebním cyklu WLTP nebo 2,0 až 1,7 litru na 100 kilometrů* ve zkušebním cyklu NEDC, přičemž příslušné emise CO2 jsou sníženy na 44 až 27 gramů na kilometr (WLTP) nebo 47 až 39 gramů na kilometr * (NEDC).

Kombinovaná spotřeba energie nového BMW X5 xDrive45e je mezi 28,3 a 23,1 kWh na kilometr (WLTP) nebo mezi 23,5 a 21,5 kWh na 100 km* (NEDC). Maximální rychlost při jízdě pouze na elektrickou energii se zvyšuje ze 120 na 135 km/h. Tyto vylepšené úrovně jsou výsledkem zcela nově vyvinuté technologie pohonů. BMW X5 má řadový šestiválcový motor o objemu 3,0 litru a výkonu 210 kW/286 koňských sil z aktuální rodiny pohonů BMW EfficientDynamics a čtvrté generace technologie eDrive BMW. Elektrický motor s výkonem 83 kW/113 k, lithium-iontová baterie s hrubým energetickým obsahem zvýšená na 24,0 kWh a další vyvinutá výkonová elektronika pro inteligentní správu energie dávají hybridnímu systému plug-in BMW X5 xDrive45e jedinečný výkon a vlastnosti a také impozantní úroveň účinnosti. Společně tyto dvě pohonné jednotky generují výkon systému 290 kW/394 k, spolu s maximálním točivým momentem systému 600 Nm.


Fotogalerie
BMW X5 xDrive45e
VÝHODY PLUG-IN HYBRIDNÍCH VOZIDEL BMW

VÝHODY PLUG-IN HYBRIDNÍCH VOZIDEL BMW

Spalovací motor a elektrický motor dodávají svůj výkon 8stupňové převodovce Steptronic nejnovější generace a inteligentnímu systému pohonu všech kol BMW xDrive. Tímto způsobem se hnací moment přenáší na všechna čtyři kola při jízdě pouze na elektrickou energii, stejně jako při používání spalovacího motoru nebo ve skutečnosti obou pohonných jednotek: zajišťuje sportovní potěšení z jízdy na silnici a nejvyšší výkon v terénu ve volném terénu po celou dobu. Novému BMW X5 xDrive 45e trvá 5,6 sekundy z nuly na 100 km/h, což je o 1,2 sekundy méně než u předchůdce. Jeho maximální rychlost je 235 km/h. Díky vysokonapěťové baterii umístěné v oblasti podvozku vozidla je těžiště nižší než u konvenčně napájených variant SAV.

Objem zavazadlového prostoru BMW X5 xDrive45e je pouze o 150 litrů nižší. Při použití všech sedadel je úložný objem 500 litrů; jsou-li zadní opěradla sklopená, je k dispozici objem 1 720 litrů. Objem palivové nádrže je 69 litrů - vhodné na velké vzdálenosti. Nové BMW X5 xDrive45e je standardně vybaveno dvounápravovým vzduchovým odpružením a elektronicky ovládanými tlumiči. Volitelné systémy odpružení dostupné pro plug-in hybridní model zahrnují integrované aktivní řízení. Kromě komplexního výběru funkcí v oblasti inteligentního připojení jsou nabízeny také nové digitální služby, které jsou zaměřeny konkrétně na elektromobilitu. Kromě toho jsou pro nový model BMW X5 xDrive45e k dispozici všechny asistenční systémy řidiče vyvinuté pro vozidlo Sports Activity Vehicle a vysoce kvalitní možnosti pro zvýšení pohodlí a luxusního interiéru.

Součástí standardní výbavy je také akustická ochrana chodců. Při nízkých rychlostech elektrického výkonu vydává reproduktorový systém osobitý zvuk generovaný zejména pro elektrifikované modely BMW, které vytváří akustickou přítomnost, aniž by narušovaly akustický komfort cestujících.


HYBRIDNÍ MODELY PLUG-IN BMW NABÍZEJÍ ŘADU VÝHOD V KAŽDODENNÍM POUŽÍVÁNÍ

Systémy plug-in hybridních pohonů společnosti BMW již uživatelům nabízejí řadu dalších výhod oproti tradičním řešením.

Úspora peněz: Elektrická jízda v městských oblastech je levnější než používání benzínu nebo nafty, pokud je hybridní vozidlo plug-in nabíjeno doma nebo na pracovišti za nízkou cenu.

Interiér vždy při správné teplotě, dokonce ještě předtím, než nastoupíte: standardní topení a přídavná klimatizace jsou standardně vybaveny.

Brzdy vítězí: Baterie je nabita při brzdění. U konvenčních vozidel brzdí pouze prach a brzdný prach.

To nejlepší z obou světů: Hybridní plug-in poskytují potěšení z elektrického řízení v městských oblastech a klasické potěšení z jízdy BMW na delší vzdálenosti.

Cesta do budoucnosti: Protože plug-in hybrid může fungovat bez emisí, je způsobilý vstoupit do mnoha nízkoemisních zón, má zvláštní parkovací oprávnění a šetří mýtné.

Lepší kvalita života ve městech: Řízením elektrické energie mohou uživatelé aktivně přispívat ke snižování emisí a hluku z dopravy ve městech.


NOVÉ BMW X5 xDRIVE ZANECHÁVÁ MENŠÍ STOPU CO2

„Skutečný“ dopad plug-in hybridních vozidel na životní prostředí byl zpochybňován, zejména na trzích, kde podíl zelené energie používané ve veřejné energetické síti zůstává malý. BMW Group provedla u nového BMW X5 xDrive45e certifikaci CO2 na celý cyklus - od nákupu surovin, dodavatelského řetězce, výroby a fáze používání až po recyklaci.

Výsledky odhalili, že stopa CO2 nového BMW X5 xDrive45e je o 40 procent menší než u nového BMW X5 xDrive40i. Při nabíjení automobilu zelenou energií se jeho stopa CO2 sníží až o 70 procent.

VÝHODY PLUG-IN HYBRIDNÍCH VOZIDEL BMW

Spotřeba

BMW X5 xDrive45e:

spotřeba paliva: 2,0 - 1,7l/100 km; kombinovaná spotřeba energie: 23,5 - 21,5 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 47 - 39 g/km

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2023 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2023

Zavřít
Upozornění
Zavřít