CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
Nové MINI John Cooper Works GP.

Nové MINI John Cooper Works GP.

Nové MINI John Cooper Works GP.

OBSAH

Nejdůležitější vlastnosti MINI John Cooper Works GP

Exteriér

Interiér


Raritní vůz se závodními geny stanovuje nová měřítka pro dynamiku prémiových malých vozů. Nové MINI John Cooper Works GP je nejrychlejším modelem prémiové britské automobilky, se schválením pro silniční provoz. Jeho čtyřválec s výkonem 225 kW/306 k zrychlí tento dvoumístný vůz postavený na základě 3dveřového MINI z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy. Nové MINI John Cooper Works GP slaví svoji výstavní premiéru na Los Angeles Motorshow a z továrny v britském Oxfordu vyjede v počtu 3000 kusů. Dodávky začnou v březnu 2020. Cena na českém trhu je stanovena na 1 157 000 Kč vč. DPH.

Fotogalerie
John Cooper Works GP | Exteriér

Nové MINI John Cooper Works GP.

[ Cílová kotva 1 ]

Přehled nejdůležitějších vlastností MINI John Cooper Works GP.

 • 2litrový 4válec s technologií MINI TwinPower Turbo,
  výkon 225 kW/306 k
 • 55 kW/75 k výkonnější než MINI John Cooper Works
 • Zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,2; maximální rychlost 265 km/h
  (el. neomezeno)
 • Speciální systém mazání a chlazení motoru zaměřený na maximalizaci výkonu.
 • Pro daný model specificky navržený výfukový systém s emotivním zvukem.
 • 8stupňová sportovní převodovka Steptronic s integrovaným mechanickým samosvorným diferenciálem na přední nápravě.
 • Speciálně navržený a naladěný podvozek, podvozek snížený o 10 mm ve srovnání s MINI John Cooper Works.
 • Vysokovýkonná brzdová soustava.
 • Extrémně tuhá karoserie a její spojení s motorem a podvozkem.
 • Pro tuto verzi speciální přední a zadní nárazník.
 • Dvojitý střešní spoiler.
 • Dramaticky rozšířené blatníky.
 • Dvoumístný interiér se specifickým provedením.

[ Cílová kotva 2 ]

Exteriér - emocionálně navržený výkon na nejvyšší úrovni.

Plochá přední část se svou širokou kolejí, velkou přední zástěrou, rozšířenými oblouky kol a zadním křídlem viditelným zepředu okamžitě poskytuje nekompromisní dynamický výkon. Klasické ikony MINI, jako jsou eliptické světlomety a šestihranná mřížka chladiče, zajišťují jasný pocit identity a vysokou hodnotu rozpoznávání. Charakteristické prvky John Cooper Works, jako je lopatka kapoty v kapotě a šestihranná voštinová mřížka s logem GP v mřížce chladiče, podtrhují sportovní vnímání přední strany.

Boční pohled GP MINI John Cooper Works odhaluje dosud nejsportovnější siluetu MINI. Souhra mezi zužujícím se oknem a stoupající linií ramen sleduje na straně tvar klínu, který působí dojmem zrychlení, i když vozidlo stojí. Pod tímto povrchem tvoří objemné povrchy silný korpus vozidla. Velká přední zástěra a velký střešní spoiler dávají bočnímu pohledu maximální sportovní nádech a zajišťují aerodynamický optimální výkon. Vnější lakovaná metalíza Racing Grey se střídá mezi světle šedou a modrofialovou, což vytváří silný pocit hloubky, zatímco střechy a zrcadlové kryty jsou zakončeny Melting Silver. Všechny typické chromové prvky vpředu, z boku a zezadu, jako jsou loga MINI, kliky dveří, víčko palivové nádrže.

[ Cílová kotva 3 ]

Interiér - čistý závodní styl.

Interiér MINI John Cooper Works GP kombinuje sportovní atmosféru se silnými barevnými akcenty. Koncept tmavé barvy a materiálu vytváří sníženou, sportovní základní náladu s vysoce kvalitními, záměrně barevnými detaily ve vybraných bodech. V oblasti řidiče umístí nový samostatně stojící klastr digitálních přístrojů na sloupek řízení příslušné informace do zorného pole řidiče, jak to vyžaduje aktuální situace.

3D tisk v detailu.

Nejmodernější výrobní techniky, jako je 3D tisk, završují speciální interiérový zážitek. Pozoruhodným vrcholem z pohledu řidiče je hliníková řadicí páka na sportovním volantu - vyrobená pomocí 3D tisku. Řadicí páky jsou prominentním prvkem v interiéru MINI John Cooper Works GP. Dalším novým prvkem je spona na volantu s 3D potiskem a individuální ozdobná lišta v prostoru pro cestující. Každý ozdobný ozdobný pruh je jedinečný a má výrobní číslo vozidla v omezené edici. Jejich hexagonální struktura je specifická pro GP a odráží povrchovou strukturu řadicích lopatek. Tímto způsobem MINI demonstruje zcela nový rozměr toho, jak lze 3D tisk integrovat do sériového výrobního procesu. Použití aditivních procesů, jako je 3D tisk, nejen zvyšuje přizpůsobení na novou úroveň, ale také umožňuje zcela nové formy stylů designu, které dříve nebyly možné pomocí konvenčních nástrojů.

Minimalistický zadní prostor.

MINI John Cooper Works GP nemá zadní sedadlo, jako tomu bylo v případě předchůdců, přičemž místo toho dává přednost dosažení nejnižší možné celkové hmotnosti. Čiré a uklizené povrchy zadního prostoru také odrážejí redukci základních prvků. Velké písmeno „GP“ na zadním panelu je dosaženo použitím různých zrn a dává interiéru výraznou, novou akcentaci. Za předními sedadly vytváří závodní atmosféru červená křížová vzpěra.

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

John Cooper Works GP | Exteriér

John Cooper Works GP | Interiér

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít