CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM BMW, MINI A MOTORRAD | ESHOP: Tipy na vánoční dárky

Nové BMW X7 (G07)

Nové BMW X7 (G07)

Nové BMW X7 (G07)

Obsah:

1. MODELY PŘI UVEDENÍ NA TRH

2. DESIGN INTERIÉRU

3. INTERIÉR A VÝBAVA

4. MODEL BMW M, M SPORTOVNÍ PAKET A  M SPORTOVNÍ PAKET PRO

5. JÍZDNÍ DYNAMIKA A TECHNOLOGIE PODVOZKU

6. ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Svěží impulz pro modelovou ofenzivu BMW v segmentu luxusních vozů.

Více osobitosti, více sportovního charakteru, více digitalizace: Nové BMW X7 (G07) otevírá v segmentu luxusních vozů zcela novou dimenzi zážitku z jízdy. První Sports Activity Vehicle (SAV) v této kategorii vozidel nabízí nenapodobitelnou kombinaci exkluzivity, dokonalých jízdních vlastností, luxusní prostornosti a všestrannosti. Model X7 se rychle stal nejúspěšnějším BMW modelem ve třídě luxusních automobilů. A nyní byl jeho jedinečný charakter značně dále zdokonalen rozsáhlými designovými úpravami, a to především v oblasti vizuálně působivé přední části a také díky novému vzhledu M sportovního paketu, kolům z lehké slitiny o průměru až 23 palců (poprvé u BMW) a nejnovější generaci ovládacího systému iDrive včetně BMW Prohnutého displeje a BMW Operačního systému 8. Nové BMW X7 přichází s ještě bohatší standardní výbavou, dalšími asistenčními systémy a nejnovější 48V mild-hybridní technologií pro všechny motory.

Nové BMW X7 (G07) je hlavním pilířem probíhající produktové ofenzivy v nejexkluzivnějších segmentech modelové řady své prémiové značky. Nové X7 se bude vyrábět v továrně BMW Group ve Spartanburgu, která je kompetenčním centrem pro modely BMW X v americké Jižní Karolíně. Celosvětové uvedení nového BMW X7 na trh odstartuje v srpnu 2022.

Exkluzivní aura, impozantní charakter.

Největší ze všech modelů BMW X otevírá nové hranice pro exkluzivní zážitky z jízdy, přičemž jeho výjimečnou prostornost a charakteristickou BMW jízdní dynamiku lze zažít jak na zpevněných silnicích, tak i mimo ně. Všestrannost nového modelu X7 sahá od jeho schopnosti vyniknout na silnici jakožto vysoce elegantní automobil až po nadšenou touhu po akci mimo zpevněné cesty. Vnější rozměry podtrhující osobitost nového BMW X7, velkorysý vnitřní prostor, výjimečně kvalitní výbava a prvotřídní atmosféra v interiéru pro cestující na všech třech řadách sedadel v kombinaci s výkonnými 6- a 8válcovými motory, nejmodernějšími technologiemi podvozku a inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive jsou ukázkou komplexní vyváženosti a jízdní suverenity.

S délkou 5162 milimetrů, šířkou 2000 milimetrů, výškou 1819 milimetrů a rozvorem 3105 milimetrů lze nové BMW X7 okamžitě identifikovat jako největší SAV v nabídce BMW. Výjimečnost vozu ještě více podtrhuje nově pojatý design exteriéru a interiéru. Nové BMW X7 se vyznačuje nápadně modernizovaným designem přední a zadní části, neboť přejímá nový designový jazyk BMW modelů luxusního segmentu. Výrazně vylepšená standardní výbava nového BMW X7 nyní zahrnuje také prvky výbavy Design Pure Excellence. 

Fotogalerie
Foto BMW X7 M60i xDrive

[ Cílová kotva 1 ]

1. MODELY PŘI UVEDENÍ NA TRH

BMW X7 xDrive40i:
Zážehový řadový 6válec, 48V mild hybrid, 8stupňová samočinná
převodovka Steptronic, BMW xDrive.
Celkové parametry systému:
Výkon: 280 kW/380 k, točivý moment: 540 Nm*.
Motor BMW TwinPower Turbo:
Zdvihový objem: 2998 cm3.
Výkon: 280 kW/380 k při 5200–6250 1/min.
Točivý moment: 520 Nm při 1850–5000 1/min.
Elektromotor:
Výkon: 9 kW/12 k.
Točivý moment: 200 Nm.
Jízdní výkony/spotřeba paliva/emise:
Zrychlení 0–100 km/h: 5,8 s.
Maximální rychlost: 250 km/h.
Spotřeba paliva, kombinovaná: 10,5–9,2 l/100 km podle WLTP.
Emise CO2, kombinované: 240–210 g/km podle WLTP.
Emisní standard: Euro 6d.

BMW X7 M60i xDrive:
Zážehový motor V8, 48V mild hybrid, 8stupňová samočinná převodovka
Steptronic, BMW xDrive.
Celkové parametry systému:
Výkon: 390 kW/530 k, točivý moment: 750 Nm*.
Motor BMW TwinPower Turbo:
Zdvihový objem: 4395 cm3.
Výkon: 390 kW/530 k při 5500–6000 1/min.
Točivý moment: 750 Nm při 1800–4600 1/min.
Elektromotor:
Výkon: 9 kW/12 k.
Točivý moment: 200 Nm.
Jízdní výkony/spotřeba paliva/emise:
Zrychlení 0–100 km/h: 4,7 s.
Maximální rychlost: 250 km/h.
Spotřeba paliva, kombinovaná: 13,3–12,2 l/100 km podle WLTP.
Emise CO2, kombinované: 303–278 g/km podle WLTP.
Emisní standard: Euro 6d.

BMW X7 xDrive40d:
Vznětový řadový 6válec, 48V mild hybrid, 8stupňová samočinná
převodovka Steptronic, BMW xDrive.
Celkové parametry systému:
Výkon: 259 kW/352 k, točivý moment: 720 Nm*.
Motor BMW TwinPower Turbo:
Zdvihový objem: 2,993 cm3.
Výkon: 250 kW/340 k při 4400 1/min.
Točivý moment: 700 Nm při 1750–2250 1/min.
Elektromotor:
Výkon: 9 kW/12 k.
Točivý moment: 200 Nm.
Jízdní výkony/spotřeba paliva/emise:
Zrychlení 0–100 km/h: 6,1 s.
Maximální rychlost: 243 km/h.
Spotřeba paliva, kombinovaná: 8,7–7,6 l/100 km podle WLTP.
Emise CO2, kombinované: 230–200 g/km podle WLTP.
Emisní standard: Euro 6d.

[ Cílová kotva 2 ]

2. DESIGN INTERIÉRU

Výrazné vyjádření progresivity a exkluzivity.

Rozsáhle přepracovaná přední část zajišťuje novému BMW X7 silný vizuální dojem a jasně jej odlišuje od ostatních modelů BMW X. Nová struktura a design přední části navazují na charakteristické designové prvky BMW, jako jsou například dvojité světlomety. Jsou zcela nově interpretované a zdůrazňují vzpřímený postoj vozu a posilují jeho osobitost.

Vůbec poprvé byly použity dělené světlomety, jejichž jedna část zajišťuje funkci denního svícení a druhá má „na starosti“ osvětlení silnice před vozem. Úkoly poutat pozornost a zajišťovat skvělou viditelnost jsou rozděleny mezi dva samostatné, nad sebou umístěné moduly. Za signální funkce jsou zodpovědné horizontální světelné prvky umístěné výše v přední části. Dvě LED jednotky po každé straně přední části působí, jako by svítily přímo z úzkých skleněných krytů. Díky svým ostře řezaným tvarům, které připomínají tvar obráceného písmene L, působí elegantním a technicky propracovaným dojmem a dále tím zvyšují atraktivitu vozu. Světla denního svícení přebírají také funkci směrových světel. Jejich světelné signály pulzují v rychlém sledu za sebou se slabší a silnější intenzitou a vyznačují se tak atraktivní podobou připomínající křivku EKG (na americkém trhu není k dispozici).

Funkce potkávacích a dálkových světel zabezpečují dvě další LED jednotky v samostatných modulech, umístěné pod světly denního svícení. Jejich tmavý kryt a zapuštění v předním nárazníku vytvářejí dojem, že jsou tyto moduly upozaděny a do popředí vystupují až po aktivaci. Dále zdokonalené adaptivní matrixové LED světlomety, jejichž součástí je natáčecí a odbočovací funkce, stejně jako neoslňující asistent dálkových světel BMW Selective Beam, jsou součástí standardní výbavy nového BMW X7. Navíc adaptivní rozdělení světelného kuželu s automatickým nastavením pro jízdu ve špatném počasí má nyní také funkci předních mlhových světel.

Nově navržená BMW maska ve tvaru ledvinek s kaskádovitým osvětlením.

Osobité kaskádové osvětlení obou částí BMW masky ve tvaru ledvinek dodává přední části nového BMW X7 nezaměnitelný extravagantní výraz, a to jak při stání, tak během jízdy. BMW Maska ve tvaru ledvinek Iconic Glow je standardní výbavou vrcholného modelu BMW X7 M60i xDrive a pro ostatní modelové varianty bude nabízena na přání. 

Do detailu vylepšená zadní část s trojrozměrnými světly. 

Výraznou podobu zadní části nového BMW X7 dodávají světelné jednotky ve trojrozměrném provedení. Jejich LED světelné zdroje tvoří se skleněnými kryty jeden celek, čímž vyzdvihují celkovou propracovanost nových světel. Světelné jednotky tak mohou být velmi tenké. V jejich horních částech jsou umístěny směrové ukazatele, které rovněž vytvářejí vizuálně efektní pulzující světelné signály (v USA nejsou k dispozici). Na částech zadních světel zasahujících do boků vozu je zobrazeno logo a nápis BMW. Decentní chromovaná lišta spojující obě světelné jednotky nového BMW X7 je překryta nádherným skleněným krytem.

[ Cílová kotva 3 ]

3. INTERIÉR A VÝBAVA

Digitalizace palubní desky, více komfortu na dlouhých cestách pro všechny cestující.

Vysokou úroveň radosti z jízdy a komfortu při cestách na dlouhé vzdálenosti, které nové BMW X7 nabízí, doplňuje moderní digitální prostředí na palubě a inovativní design palubní desky. Předzvěstí příchodu BMW Prohnutého displeje ve velkém automobilu segmentu Sports Activity Vehicle je integrace BMW Operačního systému 8 a nejnovější generace ovládacího systému iDrive. Další ovládací prvky lze nalézt na středové konzole, kde má své místo nově navržený volič převodovky a tlačítka voliče jízdních režimů.

Velkorysý vnitřní prostor nového BMW X7 si lze vychutnat ve třech řadách sedadel. Druhá řada pojme standardně tři cestující nebo na přání dva, pro něž jsou určena samostatná sedadla. K modernímu vyznění interiéru přispívají nové povrchy sedadel a odvážné barevné kombinace.

Ještě bohatší standardní výbava se snaží zvýšit komfort cestujících na palubě a maximalizovat jejich pohodlí. Kromě sportovního koženého volantu s řadicími páčkami, čtyřzónové automatické klimatizace, vnitřního osvětlení, panoramatické prosklené střechy a Hi-Fi systému nyní zahrnuje také vyhřívaná komfortní sedadla pro řidiče a spolujezdce, přihrádku pro bezdrátové nabíjení kompatibilních telefonů a bezklíčkový komfortní přístupový systém.

Plně digitální BMW Prohnutý displej s intuitivním dotykovým ovládáním.

Progresivní design palubní desky nového BMW X7 přinesl výrazné omezení počtu tlačítek a ovládacích prvků ve prospěch digitálního ovládání řady funkcí. Hnací silou při zavádění tohoto moderního digitálního pojetí byla integrace BMW Prohnutého displeje, který je tvořen 12,3palcovým přístrojovým panelem za volantem a kontrolním displejem s úhlopříčkou 14,9 palce. Obrazovky jsou umístěny společně za skleněným povrchem, který je prohnutý směrem k řidiči. Splývají tedy v jednu digitální jednotku s vysokým rozlišením.

Nízká palubní deska s inovativní lištou prostorového osvětlení.

Použití BMW Prohnutého displeje je součástí zcela nového designu palubní desky. V novém BMW X7 je extrémně nízká, její horizontální struktura zdůrazňuje šířku interiéru a vyzařuje moderní eleganci. Ve střední části přístrojového panelu vytváří široká, lehce prohnutá leštěná dřevěná lišta dokonalou kulisu pro BMW Prohnutý displej. 

Dalším novým prvkem nového BMW X7 je lišta prostorového osvětlení, která je zde poprvé umístěna pod lištou obložení interiéru před spolujezdcem vpředu. Její krystalická struktura povrchu a účinné podsvícení pomocí LED jednotek a grafiky obsahující nápis „X7“ (nebo logo M u nového BMW X7 M60i xDrive) umocňují uvnitř vozu auru exkluzivity.

Inovativní světelná lišta je výrazným doplňkem standardního prostorového osvětlení, které využívá obrysové LED osvětlení přístrojové desky, středové konzoly a výplní dveří ke zvýraznění velkorysého pocitu prostoru na palubě. Rozložení světla, jas a barvu osvětlení interiéru lze konfigurovat v menu iDrive. Ve svém nejnovějším provedení nabízí prostorové osvětlení uživateli výběr z 15 barev.

Lišta prostorového osvětlení je nedílnou součástí světelných efektů aktivovaných v různých situacích. V uvítacím scénáři je řidič při příchodu k vozu uvítán efektním rozjasněním osvětlení interiéru. Když řidič vystoupí z vozu a zavře dveře, vnitřní osvětlení se plynule ztlumí směrem od zadní části vozu k přední, přičemž osvětlení světelné lišty tuto sekvenci uzavře dynamickým světelným efektem. Světelná lišta signalizuje příchozí telefonní hovor dynamickým doprovodným světlem, zatímco obrysové osvětlení v přední části začne současně pulzovat. Mezi funkce prostorového osvětlení patří také uvítací světelný koberec Welcome Light Carpet, který při odemknutí nebo otevření dveří promítá na zem přitažlivý obrazec a osvětluje prostor těsně vedle dveří.

Třídílná panoramatická prosklená střecha jako součást standardní výbavy, volitelný paket Comfort.

Nové BMW X7 je standardně vybaveno panoramatickou prosklenou střechou, která ještě více umocňuje prostornou a prosvětlenou atmosféru interiéru. Kromě plynule otevíratelné přední a střední části má panoramatická střecha také další zadní část. Díky tomu si mohou také cestující ve třetí řadě sedadel užívat pocit prostoru umocněný světlem prostupujícím do interiéru. Všechny části prosklené střechy mají elektricky ovládanou roletku.

Panoramatická prosklená střecha Sky Lounge po setmění vytváří velmi zvláštní a exkluzivní auru – LED světlo se rovnoměrně rozprostírá po více než 15 000 světelných ploškách umístěných na povrchu skla a vytvářejících obraz připomínající hvězdnou oblohu. Barevné schéma této atmosférické světelné show vychází z nastavení prostorového osvětlení, které si majitel zvolí.

Nově sestavený paket Comfort dále zvyšuje pocit pohody na všech sedadlech. Například stejně jako přední sedadla mohou být vyhřívaná rovněž sedadla ve druhé a třetí řadě. Kromě toho je vyhřívaný také volant a loketní opěrky řidiče a spolujezdce ve dveřích a na středové konzole. Termo funkce držáků nápojů umístěných ve středové konzole udržuje nádoby s nápoji podle potřeby chladné nebo teplé.

[ Cílová kotva 4 ]

4. MODEL BMW M, M SPORTOVNÍ PAKET A  M SPORTOVNÍ PAKET PRO

Jasné zaměření na dynamickou radost z jízdy.

K základním vlastnostem nového BMW X7 patří stejně jako luxusní komfort na dlouhých cestách a dokonalá všestrannost také sportovní schopnosti. Pro modely BMW X7 xDrive40i a BMW X7 xDrive40d je k dispozici nová verze M sportovního paketu. Ten představuje dynamický kontrast k rafinované eleganci SAV, které je standardně dodáváno v provedení Design Pure Excellence. Skládá se z výrazných designových prvků exteriéru a speciálně stylizovaného interiéru, vytváří sportovní vzhled a zároveň poskytuje intenzivnější zážitky z jízdy. Vrcholný model BMW X7 M60i xDrive přitom klade zvláštní důraz na dynamickou radost z jízdy. Jako rozšíření M sportovního paketu je pro 6- i 8válcové modely nabízen nový M sportovní paket Pro.

Nový M sportovní paket nabízí dynamický vzhled.

Aerodynamicky optimalizované prvky exteriéru a četné designové prvky v lesklém černém provedení udávají tón vzhledu BMW X7 xDrive40i a BMW X7 xDrive40d s volitelným M sportovním paketem. Přední a zadní nárazníky, stejně jako boční prahy, se vyznačují M specifickým designem. Mezi prvky předního nárazníku patří obzvláště velký nasávací otvor a lesklé černé lemování vnějších okrajů vzduchových clon. Leskle černé jsou rovněž střešní ližiny, okenní lišty, vzduchové průduchy na bocích a přilehlé lišty podél prahů dveří a na zádi. Dynamickou auru dále umocňují M loga na předních blatnících a dvoubarevná 21palcová M kola z lehké slitiny. Sportovní vzhled zadní části vozu definují difuzor v barvě Dark Shadow a lichoběžníkové koncovky výfuku.

Seznam M specifických prvků interiéru zahrnuje osvětlené prahové lišty s logem M, M kožený volant, hnědé lesklé dřevěné obložení interiéru Fineline Stripe, M antracitové čalounění stropu, M pedály z nerezové oceli, M opěrku nohy řidiče a pro daný model specifické podlahové koberečky. Součástí výbavy M sportovního paketu je také M logo na přístrojovém panelu a specifický M klíč od vozu.

Model BMW M s působivými vizuálními prvky.

Mimořádně působivý vzhled propůjčují novému BMW X7 M60i xDrive také M specifické prvky exteriéru, včetně velkých nasávacích otvorů a aerodynamicky optimalizovaných detailů. Dalšími ukazateli výjimečného výkonu tohoto modelu jsou exkluzivní designové prvky. M logo na černém pozadí zdobí standardně podsvícenou BMW masku chladiče s matnými černými lamelami s lesklými čelními plochami. K aerodynamicky zdokonaleným M vnějším zpětným zrcátkům se přidává specifický ozdobný prvek s M logem vedle výdechů vzduchu na bocích vozu.

Nové BMW X7 M60i xDrive je standardně vybaveno 21palcovými dvoubarevnými M koly z lehké slitiny. V zadní části vozu zaujmou zdvojené koncovky výfukového systému na levé a pravé straně.

Výbavu paketu M Sport v interiéru doplňují osvětlené prahové lišty s nápisem „M60i“, M kožený volant s prošíváním v barvách BMW M GmbH, dřevěné obložení interiéru s lesklým povrchem a kovovým efektem, M specifická lišta prostorového osvětlení a M alcantarové čalounění stropu v antracitové barvě. Tím je uvnitř BMW X7 M60i xDrive zajištěna na radost z jízdy zaměřená atmosféra.

[ Cílová kotva 5 ]

5. JÍZDNÍ DYNAMIKA A TECHNOLOGIE PODVOZKU

Pokrývá všechny základy oblasti agility a komfortu.

Jízdní vlastnosti nového BMW X7 spojují agilitu, kterou jsou vozy Sports Activity Vehicles proslulé, s výjimečným komfortem. Standardně dodávané adaptivní vzduchové odpružení obou náprav spolupracuje s elektronicky řízenými tlumiči a poskytuje charakteristické dynamické jízdní vlastnosti BMW v kombinaci s vynikajícím komfortem na dlouhých cestách. Standardní výbava nového BMW X7 M60i xDrive zahrnuje také Integrální aktivní řízení a adaptivní stabilizátory. Oba tyto prvky výbavy, stejně jako paket xOffroad, jsou k dispozici jako volitelná výbava i pro šestiválcové modely.

Všechny podvozkové systémy byly u nového BMW X7 naladěny tak, aby umožnily co nejširší spektrum sportovních jízdních vlastností a jízdního komfortu. Využít široký repertoár nabízených vlastností umožňuje systém volby jízdních režimů. BMW X7 M60i xDrive má navíc odlišné nastavení podvozku, včetně mimořádně tuhých horních uložení příčných ramen přední nápravy a speciálně nastavené charakteristiky pružin a tlumičů. Kromě větší přesnosti řízení se to projevuje především ostřejší agilitou a větší dynamikou v zatáčkách.

Adaptivní vzduchové odpružení obou náprav s elektronicky řízenými tlumiči ve standardní výbavě.

Základem technologie podvozku nového BMW X7 je osvědčená kombinace lichoběžníkové přední nápravy a pětiprvkové zadní nápravy. Tento konstrukční princip zajišťuje přesné vedení kol, působivou stabilitu v přímém směru a vynikající omezování náklonu v zatáčkách. Zároveň je minimalizován vliv bočních sil na tlumiče, což dále zvyšuje jízdní komfort.

Standardně dodávané elektronicky řízené tlumiče zlepšují jízdní dynamiku, a především jízdní komfort. Elektromagneticky nastavitelné hydraulické ventily umožňují přizpůsobení nastavení komprese a odskoku v souladu s měnící se jízdní situací. Tlumiče adaptivně reagují jak na stav povrchu vozovky, tak na styl jízdy. Řidič má také možnost využít různé jízdní režimy a zvolit tak sportovní nebo komfortnější základní nastavení
tlumičů.

Standardní výbavou BMW X7 je také adaptivní vzduchové odpružení na obou nápravách s funkcí automatického udržování světlé výšky. Celý systém pracuje mimořádně tiše. Adaptivní vzduchové odpružení obou náprav umožňuje měnit světlou výšku podle potřeby v rozsahu 80 milimetrů. Stisknutím tlačítka lze karoserii zvednout o 20 nebo 40 milimetrů, což umožňuje překonávat terénní úseky rychlostí až 55 km/h, resp. 30 km/h. Po překročení těchto rychlostních limitů se jízdní výška opět automaticky sníží. Kromě automatického snížení světlé výšky podle rychlosti až o maximálně 20 mm pod standardní nastavení je možné vozidlo snížit o 40 mm i při stání. Tato zvláštní funkce usnadňuje nakládání předmětů a lze ji aktivovat ručně pomocí tlačítka zabudovaného do zadních dveří.

U modelů vybavených paketem xOffroad, který je pro nové BMW X7 xDrive40i a nové BMW X7 xDrive40d k dispozici volitelně, lze výšku jízdy (spolu s dalšími nastaveními vozidla) přizpůsobit typu terénu. Pomocí dalšího tlačítka na středové konzole lze aktivovat čtyři jízdní režimy: xSnow, xSand, xGravel a xRocks. Paket xOffroad zahrnuje také vlastní speciální ukazatele v přístrojovém panelu a kontrolním displeji a přidává robustní ochranné prvky podvozku.

Nově naladěný elektrický posilovač řízení, na přání nabízené integrované aktivní řízení.

U nového BMW X7 bylo upraveno také naladění systému elektrického posilovače řízení a mezi jeho funkce patří na rychlosti závislý posilovač Servotronic. Řidič má možnost zvolit si jedno ze dvou nastavení odezvy řízení, a to buď velmi sportovní, nebo komfortněji orientované.

Integrální aktivní řízení, které je součástí standardní výbavy nového BMW X7 M60i xDrive a je k dispozici na přání pro ostatní modelové varianty, ještě více usnadňuje manévrování, zvyšuje agilitu v nižších rychlostech a zlepšuje ovladatelnost při vysokých rychlostech.

Adaptivní stabilizátory Executive Drive Pro nabízejí prvotřídní agilitu a pohodlí.

Volitelná výbava Executive Drive Pro (standardní výbava nového BMW X7 M60i xDrive) slibuje mimořádně jisté a zároveň dynamické jízdní vlastnosti díky adaptivním stabilizátorům s proměnnou tuhostí. Adaptivní stabilizátory na obou nápravách pracují v součinnosti s dalšími aktivními systémy podvozku a zároveň zohledňují další informace dostupné z navigačního systému, analýzy jízdního stylu řidiče a informací získaných například kamerami k tomu, aby maximalizovaly jak dynamické vlastnosti vozu, tak jeho jízdní komfort.

Tento systém mění tuhost stabilizátorů pomocí elektromotorů, jejichž pozoruhodně rychlé a přesné reakce spolehlivě vyrovnávají náklony karoserie v zatáčkách. Tím se zlepšuje agilita, směrová stabilita a přesnost řízení. To vše umožňuje řidiči vychutnat si mimořádně přesné reakce řízení a zažít pozoruhodně vysokou dynamiku.

Integrovaný brzdový systém, speciální brzdy M Sport.

Integrovaný brzdový systém v novém BMW X7 vytváří brzdnou sílu, jež přesně odpovídá záměrům řidiče a zároveň vytváří konzistentní pocit na brzdovém pedálu. Tento systém do jednoho celku dává funkce aktivace brzd a brzdového posilovače. Požadovaný brzdný tlak vzniká pomocí elektronického aktuátoru, který vytváří tlak mnohem dynamičtěji a umožňuje také výrazně rychlejší a přesnější zásahy stabilizačního systému.

Speciální M sportovní brzdy se vyznačují pozoruhodnou brzdnou silou. Tento systém, který je součástí standardní výbavy nového BMW X7 M60i xDrive a u ostatních modelů je součástí M sportovního paketu Pro, zahrnuje čtyřpístkové pevné třmeny a kotouče o průměru 395 mm vpředu a jednopístkové brzdy s plovoucími třmeny a kotouči 345 mm vzadu.

23palcová kola z lehkých slitin poprvé v nabídce pro model BMW.
Standardní výbava modelů BMW X7 xDrive40i a BMW X7 xDrive40d zahrnuje 20palcová kola z lehké slitiny s pneumatikami 275/50 R20. Nové BMW X7 M60i xDrive jezdí standardně na 21palcových M kolech z lehké slitiny s pneumatikami 285/45 R21. V seznamu příplatkové výbavy lze nalézt 22palcová kola z lehkých slitin s různými designy a s kombinovanými pneumatikami. A nové BMW X7 je také vůbec prvním modelem značky, který je nabízen s možností volby originálních kol s průměrem 23 palců. Tato kola z lehké slitiny z programu BMW Individual obouvají sportovní pneumatiky o rozměru 275/35 R23 vpředu a 315/30 R23 vzadu. Kromě ukazatele tlaku v pneumatikách v každém kole je nové BMW X7 standardně vybaveno také novou funkcí digitální diagnostiky pneumatik. 

Tato funkce, která je v tomto segmentu jediná svého druhu, využívá cloudového algoritmu a dokáže odhalit ztrátu tlaku mnohem dříve než ukazatel tlaku v pneumatikách. Umožňuje to diagnostická funkce BMW pracující na základě umělé inteligence (Al). Řidič je informován o jakékoliv ztrátě tlaku spolu s doporučeným postupem prostřednictvím aplikace My BMW. Statistické informace a metody Al lze využít také k odhadu opotřebení pneumatik vozidla, a tím předpovědět zbývající životnost pneumatik. Funkci digitální diagnostiky pneumatik lze nastavit tak, aby automaticky informovala majitele o jakémkoliv technickém problému souvisejícím s pneumatikami, který vyžaduje servisní zásah. V závislosti na konkrétním trhu je upozornění zasíláno prostřednictvím vozidla ve formě zprávy, e-mailu nebo aplikace My BMW.

[ Cílová kotva 6 ]

6. ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Inteligentní technologie zlepšují komfort a bezpečnost.

Komfort a bezpečnost nového BMW X7 dále zvyšuje výrazně rozšířená nabídka standardně dodávaných a volitelných asistenčních systémů. Tyto automatizované systémy pro řízení a parkování řidiči pomáhají nebo mu usnadňují obsluhu v nejrůznějších jízdních situacích. Dělají to tak, že zpracovávají obraz z kamery a data získaná ultrazvukovými a radarovými senzory, aby monitorovaly okolí vozidla, upozorňovaly na potenciální nebezpečí a minimalizovaly riziko nehody prostřednictvím zásahů do brzd nebo řízení. Dále zdokonalený senzorický systém a inteligentní řídicí systémy přinášejí ještě vyšší úroveň automatizované jízdy.

Mezi nejvýznamnější inovace patří rozšířená nabídka funkcí varování před čelní srážkou, sledování trasy a rozpoznávání semaforů, jakož i asistent stabilizace přívěsu a Manévrovací asistent. Stávající funkce lze navíc průběžně vylepšovat nebo rozšiřovat pomocí vzdálené aktualizace softwaru.

Standardní výbava: Varování před čelní srážkou pro vyšší bezpečnost v městském provozu a Driving Assistant.

Systém varování před čelní srážkou, který je v novém BMW X7 součástí standardní výbavy, je nyní vybaven řadou dalších funkcí, jež řidiči pomáhají předcházet nehodám. Systém nyní reaguje také například na protijedoucí vozidla. Poskytuje ještě vyšší bezpečnost při odbočování vpravo v městských oblastech (v zemích, kde vozidla jezdí vpravo) tím, že řidiče upozorňuje na chodce a cyklisty, kteří se k vozidlu blíží souběžně s vozovkou, a to jak zpředu, tak zezadu.

Systém varování před čelním nárazem nyní také pomáhá zvyšovat bezpečnost při odbočování vlevo (v zemích, kde vozidla jezdí vpravo). Pokud se v protisměru blíží vozidlo v okamžiku, kdy se řidič snaží odbočit, spustí se optické a akustické varování a aktivují se brzdy, řidič tak nemůže pokračovat v odbočovacím manévru. Další novou funkcí je varování před vozidly přijíždějícími z boku, které snižuje riziko kolize na křižovatkách.

Kompletní balíček: Driving Assistant Professional s asistentem řízení a udržováním v pruhu a novým asistentem pro změnu jízdního pruhu. Pokud je součástí výbavy volitelný paket Driving Assistant Professional, lze aktivní systém pro udržování rychlosti používat až do rychlosti 210 km/h a v Německu dokáže reagovat i semafory – umí jich rozpoznat většinu. Pokud systém zaznamená červenou, zobrazí se tato skutečnost na displeji přístrojového panelu. Bez ohledu na to, zda je systém pro udržování rychlosti aktivní, na mnoha semaforech funkce připomenutí rozjezdu řidiče informuje, když se na semaforech rozsvítí zelená.

Řidiči nového BMW X7 mohou také využívat služeb asistenta řízení s udržováním v pruhu, který dokáže pracovat až do rychlosti 210 km/h. Tento asistenční systém nyní zahrnuje také funkci aktivní navigace, jež řidiči pomáhá dodržovat trasu vypočítanou navigačním systémem na víceproudých silnicích. K dispozici je další nová funkce, která řidiči pomáhá na těchto typech silnic: Asistent aktivní změny jízdního pruhu a zařazení do jízdního pruhu je navržen tak, aby usnadnil konkrétní manévr pomocí zásahu do řízení a podle potřeby přizpůsobil rychlost vozidla.

Poskytuje potřebnou pomoci při manévrování: Parkovací asistent s Couvacím asistentem jako součást základní výbavy.

Řidiči nového BMW X7 mohou využívat účinnou pomoc při parkování a manévrování také díky standardně dodávaným technologiím, jako jsou aktivní parkovací senzory PDC vpředu a vzadu. Tento systém využívá vizuální a akustická upozornění a automatické brzdění, aby pomohl zabránit kolizi s překážkami po stranách a vzadu vozidla. Standardně je připravena také couvací kamera.

Součástí standardní výbavy je rovněž nejnovější verze Parkovacího asistenta, který nabízí ještě širší spektrum využití. Pomáhá řidiči vybrat a zaparkovat na místech souběžných nebo kolmých k vozovce. Vhodná místa jsou detekována pomocí ultrazvukových senzorů v okamžiku, kdy vozidlo kolem nich projíždí. Místo toho, aby systém využíval pouze ostatní vozidla jako vodítko pro výběr parkovacího místa, je nyní schopen se orientovat také podle obrubníku. Parkovacího asistenta lze navíc použít jak pro vjezd, tak pro výjezd z parkovacího místa. Kromě nezbytných zásahů do řízení nyní rovněž zrychluje, brzdí a ovládá převodovku.

Další součástí Parkovacího asistenta je Couvací asistent. Ten nabízí praktickou možnost automatického couvání ve stísněných prostorech nebo v situacích, kdy řidič nemá dobrý výhled, jako jsou třeba vícepodlažní parkoviště nebo příjezdové cesty. Parking Assistant Professional s Manévrovacím asistentem.

Funkce obsažené ve volitelné výbavě Parkovací asistent Professional zajišťují vynikající přehled v mnoha různých situacích. Funkce Surround View (včetně Top View), Panorama View a 3D View vytvářejí 360stupňový obraz vozidla a jeho okolí, který se zobrazuje z různých úhlů na kontrolním displeji. Funkce Remote 3D View mezitím dává řidiči možnost zobrazit na svém chytrém telefonu trojrozměrný živý obraz vozidla a jeho bezprostředního okolí.

U modelů vybavených Parkovacím asistentem Professional dokáže Couvací asistent uložit pohyby volantem na vzdálenost až 200 metrů a následně je při couvání zopakovat. Nový Manévrovací asistent využívá údaje GPS a trajektorie pohybu volantu k uložení až deseti různých manévrů, z nichž každý může být proveden na vzdálenost až 200 metrů. Když vozidlo příště dorazí do zapamatovaného výchozího bodu, bude Manévrovací asistent schopen provést všechny úkony potřebné k dokončení manévru, ovládat plynový pedál, brzdy a řízení a také řadit rychlostní stupeň pro jízdu vpřed nebo vzad. Během provádění automatického manévru se řidič může soustředit na sledování okolí vozidla.

Do „repertoáru“ funkcí Parkovacího asistenta Professional patří také asistent jízdy s přívěsem, který usnadňuje couvací manévry s přívěsem. Systém funguje tak, že otáčením ovladače iDrive natáčí kola tak, aby se souprava pohybovala ve směru zvoleném řidičem. Parkovací asistent Professional obsahuje také záznamník Remote Theft Recorder. V případě odcizení vozidla odešle tento systém zprávu do chytrého telefonu majitele. Zákazník pak může sledovat videozáznamy pořízené kamerami v přední a zadní části nového BMW X7 a na jeho vnějších zpětných zrcátkách a ukládat si je.

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Foto BMW X7 xDrive40i

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít