CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM BMW, MINI A MOTORRAD | ESHOP: Tipy na vánoční dárky

Nové BMW F 900 R a F 900 XR.

Nové BMW F 900 R a F 900 XR.

Nové BMW F 900 R a F 900 XR.

OBSAH

Technologické měřítko segmentu

Pohon

Standardně dodávané Jízdní režimy

Ocelový prostorový rám

Barevný display

Tři barvy a varianty stylu


S novým dynamickým roadsterem F 900 R a modelem F 900 XR v segmentu Adventure Sport BMW Motorrad dále rozšiřuje svoji produktovou nabídku v kategorii motocyklů střední třídy. Oba modely slibují sportovní radost z jízdy, jednoznačnou ovladatelnost a unikátní paletu výbavových možností, to vše v atraktivní nabídce z hlediska poměru cena/výkon. Ačkoliv jsou oba motocykly postaveny na stejném kvalitním rámu, výrazně se odlišují jak z hlediska charakteru, tak pozice na trhu. 

Nové BMW F 900 R – dynamický naháč pro ryzí radost z jízdy.
Fanoušky modelu BMW F 900 R lze charakterizovat jako sebevědomé, sportovně založené, aktivní, jasně zaměřené jezdce toužící po adrenalinovém zážitku. Nový dynamický naháč od BMW Motorrad dodává smysl pro svobodu a moderní životní styl.

Emoce nového modelu podtrhuje nejen sportovní styl a agresivní design, ale také inspirativní výkon motoru, jeho točivý moment a zvuk. Ve hře jsou však i další aspekty, jako například široké možnosti potenciálního využití, vysoká úroveň každodenní použitelnosti a ergonomie, díky nimž model F 900 R stejnou měrou zaujme sportovní řidiče i nováčky.

Nové BMW F 900 XR – autentické „XR“ střední třídy.
„XR“ znamená nekompromisní směs sportovních a cestovních schopností. BMW Motorrad tuto rodinu založilo modelem BMW S 1000 XR a nyní rozšiřuje nabídku novým strojem, patřícím do střední třídy. Styl designu a koncept motocyklu výrazně odkazuje na příbuznost s „větší sestrou“. 

Zároveň s tím F 900 XR zřetelně demonstruje klíčové kvality segmentu Adventure Sport: sportovní jízdní dynamiku spojenou se vzpřímenou pozicí sezení, podobnou modelu GS, výjimečné vlastnosti a pohodlí posádky při dlouhých jízdách a design, který ohromí svým výrazným charakterem.

Nové F 900 XR zároveň využívá technologie dříve obvyklé u motocyklů vyšších tříd. Mezi unikátní prvky výbavy střední třídy patří adaptivní světlomety do zatáček, bezklíčkový přístup nebo funkce inteligentního nouzového volání.

Kromě zkušených jezdců se nové XR díky své snadné ovladatelnosti, nízké minimální výšce sedadla, zařazení do kategorie A2 a velmi atraktivní základní ceně zaměřuje také na začátečníky a na ty, kteří se k motocyklům po delší době vracejí.

Fotogalerie
BMW F900 R | Outdoor

[ Cílová kotva 1 ]

Technologické měřítko segmentu.
Dva nové modely – F 900 R a F 900 XR – svou kvalitní sériovou výbavou (sériově dodávaná konektivita, LED světla vpředu i vzadu) nastavují technologické měřítko v segmentu střední třídy a zároveň nabízejí celou řadu volitelných prvků. Ty jsou v některých případech v rámci dané třídy jedinečné. Řeč je o adaptivních světlech do zatáček, bezklíčkového přístupového systému, odpružení Dynamic ESA, jízdních režimů Pro, asistentu přeřazení Pro, inteligentního tísňového volání či systémů ABS Pro, MSR, DTC, DBC a RDC.

[ Cílová kotva 2 ]

Pohon s nově vyvinutým řadovým 2válcem se zvětšeným objemem, vyšším výkonem a novou regulací točivého momentu.
Zlepšená dynamika nových modelů F 900 R a F 900 XR je dána zásluhou dalšího vývojového stupně řadového 2válcového motoru, poprvé představeného v roce 2018 v modelu F 850 GS. Nyní nabízí výkon 77 kW (105 k) a ještě „plnější“ křivku točivého momentu. Největší vliv na toto zvýšení má zdvihový objem motoru zvětšený na 895 cm3 (dříve 853 cm3). Společně se zapalováním 270/450 stupňů a novým tlumičem výfuku vytváří výjimečně emocionální zvuk. 

Kromě sériově dodávané anti-hoppingové spojky je možné nové modely F 900 R a F 900 XR poprvé vybavit systémem regulace točivého momentu (MSR). Ten brání zablokování zadnímu kolu v případě náhlého puštění plynu nebo při podřazování. Tím se významně zvyšuje úroveň bezpečnosti.

Dva standardně dodávané jízdní režimy: ASC a ABS. Jízdní režimy Pro se systémy DST, ABS Pro, DBC a MSR jsou prvky volitelné výbavy.
Nové motocykly F 900 R a F 900 XR jsou standardně vybaveny jízdními režimy „Rain“ (Déšť) a „Road“ (Silnice). Součástí sériové výbavy jsou ale také systémy ABS a ASC, z nichž druhý jmenovaný lze deaktivovat.

Výbava jízdními režimy Pro umožňuje přizpůsobit projev nových motocyklů F 900 R a F 900 XR ještě intenzivněji. Součástí této výbavy jsou jízdní režimy „Dynamic“ a „Dynamic Pro“ a dostupné jsou i systémy Dynamic Traction Control (DTC) a brzdový asistent ABS Pro, stejně jako systém Dynamic Brake Control (DBC) a nový systém regulace točivého momentu motoru (MSR).

[ Cílová kotva 4 ]

Ocelový prostorový rám, lehké plastové nádrže a elektronický podvozek Dynamic ESA jako volitelné prvky výbavy.
Stejně jako modely GS modelové řady F, i nové modely F 900 R a F 900 XR využívají ocelový rám, jehož součástí je motor jako významný nosný prvek. Nádrž se proto vrátila na svou tradiční pozici před jezdce. Odpružení předního kola zajišťuje teleskopická vidlice upside-down, zatímco zadní kola obou modelů vede rozvidlená kyvná zadní vidlice, odpružená centrální pružicí jednotkou.

Lehké nádrže ze svařovaného plastu dosahují objemu 15,5 litru (F 900 XR) a 13 litrů (F 900 R) a ve světě motocyklů jsou první vyrobené touto technikou. Přišroubovaná zadní část ocelového rámu byla pro modely F 900 R a F 900 XR z důvodu vytvoření vizuálně krátké a štíhlé zadní části vyvinuta zcela nově. Zatímco nový model F 900 R je dynamický naháč vhodný pro sportovní využití, a tudíž disponuje tužším odpružením, nové F 900 XR s delším chodem odpružení nabízí výrazně vyšší komfort jízdy, a tudíž ještě širší možnosti potenciálního využití.

Díky volitelné výbavě v podobě elektronicky řízeného podvozku BMW Motorrad Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment), která je v tomto segmentu téměř unikátní, je možné dále zintenzivnit zážitky z dynamické jízdy, ale současně také posílit komfort jízdy a pohodlí cestujících. Charakteristika zadního tlumiče se automaticky přizpůsobuje jízdním podmínkám a kvalitě silnice.

Adaptivní světla do zatáček, unikát v rámci segmentu střední třídy, jsou součástí volitelné výbavy Headlight Pro. Součástí standardní výbavy jsou výkonná LED světla vpředu i vzadu.
Adaptivní světla do zatáček, nabízená jako volitelná výbava Headlight Pro, nabízejí ještě vyššší úroveň bezpečnosti a v rámci segmentu střední třídy jsou unikátní nabídkou. Jezdci poskytují lepší osvětlení silnice v zatáčkách, což zvyšuje bezpečnost při jízdě v noci. Všechna světla nových modelů řady F jsou standardně vybavena LED technologií

[ Cílová kotva 5 ]

Dokonale čitelný barevný displej s úhlopříčkou 6,5 palce a konektivita BMW Motorrad jako součásti standardní výbavy.
Vývojáři BMW Motorrad věnovali, a to dokonce i v obtížných světelných podmínkách, optimální čitelnosti přístrojového panelu hodně péče. Navíc nabízí bezkonkurenční informační rozmanitost, kvalitu zobrazení a uživatelskou přívětivost. Grafika displeje je vizuálně přizpůsobená sportovnímu stylu. Ve spojení s volitelnými jízdními režimy Pro jsou dostupné i další grafické módy displeje. V segmentu střední třídy je zcela unikátním prvkem sériově dodávaná konektivita BMW Motorrad, nabízející možnost během jízdy pohodlně telefonovat, poslouchat hudbu nebo se nechat navigovat.

Dokonale navržené ergonomické pozice za řídítky pro dynamickou radost z jízdy a v případě F 900 XR výjimečná, pro segment specifická ochrana proti větru a dešti při cestování a dobrodružných výletech.
Jakožto dynamický naháč nabízí F 900 R výjimečně sportovní a aktivní pozici za řídítky. 

F 900 XR oproti tomu poskytuje působivě aktivní, ale přesto zároveň relaxovanou pozici pro cestování. Přední kapotáž včetně nastavitelného větrného štítu kombinuje sportovní vzhled s ochranou řidiče. Různé možnosti výškového nastavení sedla včetně volitelného sníženého sedla umožňují individuální přizpůsobení různým výškám těl motorkářů.

[ Cílová kotva 6 ]

Tři barvy a varianty stylu, každá slibující nezaměnitelný charakter.
Nezaměnitelný vzhled nových F 900 R a F 900 XR slibují tři různé barvy a varianty provedení. 

Nové F 900 R je dostupné v metalických barvách Blackstorm (černá), San Marino Blue (modrá) a v provedení Style Sport v metalické barvě Hockenheim Silver/Racing Red (stříbrná/červená). Kromě bílé barvy Light White je nové F 900 XR nabízeno také v dalších dvou verzích: Style Exclusive v metalické barvě Galvanic Gold (zlatá) a Sport v barvě Racing Red (červená). 

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW F900 R | Outdoor

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít