CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM BMW, MINI A MOTORRAD | ESHOP: Tipy na vánoční dárky

CarTec Vám představuje: BMW X3 | Auto jako víno

CarTec Vám představuje: BMW X3 | Auto jako víno

CarTec Vám představuje: BMW X3 | Auto jako víno

BMW X3 představuje produktový specialista CarTec Ostrava - Tomáš Bok

Tak, jako vína mají různá dělení, kategorie a přívlastky, i auta se jimi mohou honosit a pyšnit.

Dnes tedy něco k modelu X3 a jeho vlastnostem. Pojďme, než ochutnáme jízdu, nejdříve zapojit čichové buňky.

Když odemknu a otevřu dveře, ucítím povědomou vůni kvality. X3 voní kůží a touhou po jízdě. Jako každý bavorák, je i X3 především nadšené, řidičské auto. I když je to SAV (synonymum pro SUV), tak – porovnáte-li jej s prémiovými konkurenty – vám po vysednutí z BMW zůstane na pomyslném patře svěží a lehký ocas, který ve vás podnítí chuť po další projížďce.

V tom autě je vše přesně tak, jak má být. Kůže na volantu je jemná, sedadla svým tvarováním a kvalitním čalouněním maskují, že jde o „obojživelníka“ a z celého interiéru není ani náznakem patrno, že jde o auto pro sportovní aktivity. Takhle postaveno a provedeno by mělo být každé SUV! Však už je to třetí generace modelu X3 a BMW zde již jen cizelovalo to nejlepší ze světů jejich předchůdkyň.

Vznik této generace, interně G01, se datuje do konce roku 2017. Pamatuji si na školení k tomuto modelu, na které jsme s kolegy zamířili do Varšavy. A po slavnostním sejmutí plachty jsme se po sobě s úsměvy podívali. A ty pohledy byly všeříkající. Jo, tohle je super trefa. To auto má výraz, je proporčně vyvážené a ze všech úhlů má šmrnc.

Nemluvě o interiéru, na kterém si BMW dalo extra záležet a který povyšuje vůz na další level. Detaily typu plaketky s označením X3 na středové konzoli jsou jistě zajímavé, ale mě upoutaly spíše funkční inovace. Pojďme namátkou – poprvé lze na model X3 vztáhnout lak z nabídky BMW Individual, poprvé může mít X3ka ventilovaná sedadla a vůbec poprvé si lze z vozu udělat oázu ticha, protože si můžete přát takovou vymoženost, jakou je akustická izolace předních bočních oken. (V interiéru je pak při jízdě rychlostmi vyššími, než je limit, ticho jako v limuzíně – zkoušeno samozřejmě na německé, rychlostně neomezené dálnici…). Jako třešinku pak uvedu možnost si pořídit paket Ambient air. … to kdybyste měli pocit, že interiér je třeba ještě více vyšperkovat, respektive byste pojali podezření, že by se vám vůně kvalitní kůže mohla časem omrzet.

Prostě a jasně – na to, že X3 je po modelech X1 a X2 „pouze“ třetí v hierarchii X modelů (končíme na čísle 7…, X7…) od značky BMW, tak možnosti individualizace jsou úžasné.

Fotogalerie
CarTec Vám představuje: BMW X3 | Auto jako víno
Jak tedy vlastně chutná? | BMW X3

Jak tedy vlastně chutná? | BMW X3

Víme už, jak X3 voní.

Víme, že může být jako víno – bílá, či červená (X3M se nabízí s barvou Toronto Red).

Jak tedy vlastně chutná?

Hodně záleží na vkusu. A jak jeden miluje vína suchá, tak druhý nedá dopustit na vína sladká a bude vám tvrdit, že není nad víno  ledové/slámové. Pravdu mají samozřejmě oba, protože do vkusu a chuti druhého je prvnímu úsměvné mluvit. Výborné pro oba je, že mohou mít svou vlastní pravdu a důležité je být spokojený se svou volbou. Nikdo z milovníků Sauvignonu nemusí přesvědčovat druhé, že není nad Pálavu. Podobně i klient s verzí X3 sDrive 18d asi nebude rozporovat druhému vlastníkovi verzi X3 xDrive 30i.

U BMW máte na výběr obří škálu výbav, paketů a motorizací. Podvozky, barvy, světla, soundsystémy… to vše lze namíchat ve finální produkt, který si můžete personifikovat přesně dle vašich preferencí. A udělat si tak svým výběrem ten (pro sebe) nejlepší mix vlastností.

Tohle vám žádné víno nenabídne…

Co však mají všechna BMW společné, i když odhlédneme od verze, výbavy a výkonu, jsou vlastnosti, které z nich dělají tak skvělá auta. Píšu o zdánlivě samozřejmých věcech, které z bavoráků dělají stroje, zpoza jejichž volantů vám svět připadá hezčí a lepší. Píšu o výborném odhlučnění, o podvozku, který vám povídá o tom, co se děje pod koly. Píšu o skvěle naladěné klimatizaci, která je výkonná, ale nebudete z ní mít rýmu a ani ucpané dutiny. Píšu o neutahatelných brzdách a jejich přesvědčivém zakusování do sebe při deceleraci, která na požádání může uklidit vaše věci v interiéru směrem dopředu tak rychle, že nestačíte říct ani „X3“. Nechtěně vyzkoušeno při návratu z toulek po jižní moravě, kde jistý kamioňák pojal podezření, že jsem až moc v klidu, živý a zdravý. X3 však nehla brvou a s klidem nás podržela.

Chci ještě psát o inteligenci auta, které při zadané destinaci do navigace a využití režimu Eco pro umí předpovídat a nastavovat plachtění na volnoběh a brzdění motorem tak, že spotřeba padá do sfér typických pro hybridní modely.

Chci psát o adaptivních LED světlech, které z nočních cest dělají potěšení a nemůžu nezmínit fenomenální převodovku ZF, která je inženýry BMW dále laděna k naprosté dokonalosti. Už šest let se divím, už šest let mě naladění automatů od BMW zas a znova překvapuje.

Jakým vínem byla tento týden má konkrétní, černá X3?

Popíšu vám ji a vy si domyslete vaše milované víno…

Byla bez signování na lahvi. Rozumějte bez označení modelu. Barva černá. Paket M Sport. Velká, dvacetipalcová kola. Pod kapotou Výběr z cetanů. Motor s několikanásobným oceněním: xDrive 30d. Prostě třicítka. Silný řadový šestiválec s příjemným zvukem, hutným zátahem a velkou silou, ze které ale na rozdíl od vína nikdy nebolí hlava. Spotřeba nafty lehce přes šest litrů (reálná!), zátah monumentální a průběh výkonu jako z velké knihy. Podotýkám, že výlet z Ostravy do Rakouska a pak jízdy v okolí jihu moravy s následným návratem domů (a dalšími jízdami po Beskydech) auto hravě zvládá na jednu nádrž.

Usmívám se při uvědomění si faktu, že se bavíme o té slabší variantě šestiválců. 30d je nejméně výkonný šestiválec pro model X3. Můžete si totiž koupit ještě dvouturbovou raketu v podobě verze M40d, která při spotřebě vyšší pouze o 0,6 litru na 100 km  umí vše rychleji a lépe, než mnou testovaná 30d. A nebo pojďme do benzínových víceválců. X3 M40i. 360 koní. Cože? Slušné, ale neohromilo? Dobře, na papíře to nemusí vypadat tak přesvědčivým způsobem, rozumím. (Svezte se ale; a posuďte…)

BMW je primárně o tom, že milujete řízení auta. A proto ano, ani tohle není vrchol a kdo lační po výkonech a brutální rezervě síly, tak i zde je odpověď. BMW X3M. 480 koňských sil. Víte co? Kupte si zrovna verzi X3M Competition. Má těch koní přes 500. Přesněji 510. A lépe zní. Je ještě ultimativnější. Má jinak namapovaný výkon. Je důkazem, že motoráři a celá sportovní divize M GmbH jsou blázni do aut a hlavně – že X3 stojí na tak solidních a robustních základech, že mnou testovaný dieselový šestiválec s označením 30d, který produkuje přes 260 koní, je asi na polovině výkonového potenciálu, který tento vůz zvládá.

Upřímně? Motor 30d s velkou rezervou stačí na drtivou většinu situací, které vám cestování může připravit. Pojďte si to auto k nám vyzkoušet. Rád se s vámi o tom po jízdě pobavím.

Je ale pravdou, že když jsme před pár měsíci měli u nás na dealerství v Ostravě zapůjčenu (od pražského importu BMW) stříbřitě šedou X3M Competition a já jsem byl zvolen pro roli testovacího řidiče pro naše klienty, kteří se na dané akci chtěli svézt, tak jsem si to náramně užil. Užili si i klienti, kteří si na palubě i výskali a křičeli nadšením. Řval jsem s nimi, bylo to božské svezení. X3M Competition vypadá jako esúvéčko, ale je to sprinter, kterého oblékli do sportovně-rodinného oblečení. I zrychlení v rámci legálních rychlostí byla nezapomenutelná paráda a partnerka dodnes tvrdí, že jsem sebou pak ještě několik nocí trhal a mluvil ze sna.

Dle mé přítelkyně je nejlepším autem X3 s motorizací 20d, protože je úspornější a jejích téměř 200 koní výkonu a 400 Nm točivého momentu taktéž splní všechny požadavky na dynamiku.  No, souhlasím s těmito logickými argumenty, které dávají smysl, ale srdce mě nepustí.

Pro mě je mamutí zátah a bručení řadového šestiválce nirvánou, o kterou se nechci nechat připravit.

X3 a i její sportovněji střiženou sestřičku, X4, u nás v CarTecu máme k testování.

Jak tedy vlastně chutná? | BMW X3

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

CarTec Vám představuje: BMW X3 | Auto jako víno

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít