CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
BMW Xev | Spojení síly

BMW Xev | Spojení síly

BMW Xev | Spojení síly

SEZNAMTE SE S NOVÝM SPOJENÍM SÍLY 

Rádi bychom Vám představili vozy BMW xEV: vozy BMW s hybridním pohonem.

Plug-in hybridní vůz (PHEV, Plug-in Hybrid Electric Vehicle) je poháněn kombinací spalovacího motoru, elektromotoru a vysokonapěťové baterie, takže spojuje to nejlepší z obou světů.

Díky kombinaci zážehového a elektrického motoru zaručují plug-in hybridy BMW maximální flexibilitu, a jsou proto dokonale přizpůsobeny individuálním požadavkům a potřebám vašeho každodenního života. Know-how z čistě elektrické technologie BMW eDrive divize BMW i zajistilo dojezd v čistě elektrickém režimu přesahující 70 km (v závislosti na modelu). Elektrický pohon bez lokálních emisí je ideální pro městský provoz, každodenní dojíždění do práce nebo třeba pro cestu na velký nákup. Na delších cestách nebo také na dálnicích si stále užíváte komfortního dojezdu spalovacího motoru. Díky inteligentnímu řízení toků energií přepíná plug-in hybridní BMW samočinně mezi pohony podle potřeby a zaručuje tak vždy maximální účinnost. Neustále rostoucí flotila hybridních vozů BMW s 10 různými modely řad 2, 3, 5, 7 a X nabízí maximální rozmanitost a individualitu pro každý životní styl. Připojte se k nám, objevte svět plug-in hybridů BMW a najděte přesně ten model, který vám nejvíce vyhovuje!

Vyzkoušejte si toto spojení síly. Má to náboj, pociťte nové emoce!

> Testovací jízda BMW 545e
> Testovací jízda BMW 530e
> Testovací jízda BMW X5 45e
> Testovací jízda BMW 330e


Co je to plug-in hybrid?

Plug-in hybridní vůz (PHEV, Plug-in Hybrid Electric Vehicle) je poháněn kombinací spalovacího motoru, elektromotoru a vysokonapěťové baterie, takže spojuje to nejlepší z obou světů. To umožňuje snížení spotřeby paliva i emisí CO2. Interakce mezi těmito dvěma systémy rovněž přináší více výkonu a dynamiky.
Jak již název napovídá, plug-in hybrid může být nabíjen ze zásuvky, nabíječky wallbox nebo z veřejné nabíjecí stanice. Maximální účinnosti plug-in hybridu dosáhnete s plně nabitou baterií, což znamená, že nabíječku byste měli mít k dispozici doma i v zaměstnání.


Například u BMW 530e dojezd v čistě elektrickém režimu s plně nabitou baterií činí až 66 kilometrů. Stejně jako u všech vozů, které mají vysokonapěťovou baterii, přinese technologický pokrok v následujících letech další prodloužení dojezdu v elektrickém režimu. Během rekuperace, to znamená kdykoliv sundáte nohu z plynového pedálu, se začne kinetická energie přeměňovat na elektrickou energii, která se následně uchová v baterii. Tím se získají další kilometry dojezdu.
BMW v rámci přístupu Power of Choice nabízí svým zákazníkům velký výběr plug-in hybridních modelů, které jsou mimořádně účinné a mají široké uplatnění.


Plug-in hybridní vůz je ideální pro řidiče, kteří hledají co největší univerzálnost: Na jedné straně nabízejí pro každodenní použití elektrický pohon výhodný z pohledu nákladů a udržitelnosti pro dojíždění do zaměstnání. Optimální využití přichází s pravidelně se opakujícím dojížděním na střední vzdálenosti, v nichž převládají kilometry ujeté na elektrický pohon. Na druhé straně tyto vozy nabízejí maximální dojezd a flexibilitu pro jízdy na dlouhé vzdálenosti, například pro víkendový výlet s rodinou.

> NABÍDKA BMW HYBRIDNÍCH VOZŮ V KATALOGU CARTECGROUP

CarTec Vám představuje: BMW X5

Máme několik druhů pohonů; tedy zjednodušeně:  

Vůz na spalovací motor
- jasně, na benzín a nebo na naftu.

Elektrovozidlo
- jasně, auto čistě na elektrický pohon.

Hybrid 
– auto na benzín a elektřinu, které nemá zásuvku a dobíjí se za jízdy samo; ujede na elektřinu krátkou vzdálenost, pár kilometrů.

Mild Hybrid 
– auto na benzín nebo naftu, které nemá zásuvku a dobíjí se za jízdy samo; na elektřinu nejezdí, ta zde (její 48V síť se starter-generátorem) pomáhá spalovacímu motoru.

Plug-in Hybrid 
– auto primárně na benzín (existují i diesely, ale diesel se svým hrubým chodem a nekultivovaným klepáním není ideální volbou k naprosto tichému elektropohonu), které má zásuvku a buď lze nabíjet samotnou jízdou a nebo si jej můžete dobít sami připojením k dobíjecí stanici, případně kabelem (vždy k vozu v ceně) do běžné zásuvky. Můžete ale jezdit klidně jen na benzín a elektrický pohon/nabíjení neřešit – systém se hlídá a baterie udržuje nabité tak, aby nedošlo k jejich hlubokému vybití (à poškození).

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2021 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2021

Zavřít
Upozornění
Zavřít