CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
BMW řady 1 třetí generace | Závěrečné testy v Miramas

BMW řady 1 třetí generace | Závěrečné testy v Miramas

BMW řady 1 třetí generace | Závěrečné testy v Miramas

Maskované předsériové vozy třetí generace BMW řady 1 aktuálně stále podstupují rozsáhlý testovací program ve zkušebním centru Miramas na jihu Francie. Zdejší rozmanité zatáčkovité trati poskytují ideální podmínky pro ladění agility a dynamiky nového BMW řady 1. Tyto testy následují po pětiletém intenzivním vývoji, během něhož vzniklo moderní BMW postavené na podvozku s pohonem předních kol.

Opravdové BMW s vlastním charakterem. 


Nové BMW řady 1 stanoví v segmentu prémiových kompaktních vozů nové standardy jízdní dynamiky a současně nabídne uvnitř více vnitřního prostoru, než tomu bylo v minulosti. Moderně řešený podvozek, inovativní technologie a integrace všech dostupných komponentů ovlivňujících dynamiku zajistí novému BMW řady 1 větší agilitu, a to jak ve verzi s pohonem předních kol, tak v provedení s inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive

„Naši zákazníci okamžitě pocítí rychlé a přesné reakce, které zajistí mimořádné jízdní zážitky. BMW řady 1 bude opravdové BMW s vlastním charakterem,“ 

vysvětluje Peter Langen, ředitel oddělení jízdní dynamiky BMW Group.

Přenos technologií z BMW i3. 


V novém BMW řady 1 využilo BMW všechny zkušenosti získané v předchozích letech s pohonem předních kol vozů celé BMW Group. Zásadním prvkem pro mimořádnou jízdní agilitu je technologie ARB (blízko sebe umístěné regulační prvky protiprokluzového systému) známá z BMW i3s, která nyní slaví premiéru ve voze vybaveném spalovacím motorem. Přenos této technologie od značky BMW i do vozů hlavní značky BMW zvyšuje trakci a současně přináší fantastickou přesnost zásahů a rychlejší reakce.

Technologie ARB, která bude standardní výbavou BMW řady 1, obsahuje jednotku regulace prokluzu kol přímo v řídicí jednotce motoru namísto konvenčního umístění v rámci jednotky stabilizačního systému DSC (Dynamic Stability Control). Zkrácením vedení dochází k třikrát rychlejšímu přenosu informací, což přispívá k celkově desetkrát rychlejší regulaci. Ve spolupráci se systémem DSC umožňuje nová koncepce systému účinněji reagovat na prokluz kol a významně omezit nedotáčivost obvyklou u vozů s předním pohonem. To vše bez regulace dynamiky v příčném směru. Standardní výbavou bude také funkce BMW Performance Control (vektorové řízení dynamiky), která prostřednictvím cílených zásahů v brzdové soustavě dále zintenzivní agilitu BMW řady 1. Současně s tím se pozornost při vývoji zaměřila na další zvýšení tuhosti karoserie, kterou zesilují dodatečné výztuhy, mezi něž patří například „bumerangová vzpěra“ v zadní části vozu. 

„Intenzivní integrací všech aspektů souvisejících s jízdní dynamikou, stejně jako použitím inovativního protiprokluzového systému, jsme vytvořili základ pro zcela nové jízdní zážitky,“ 

řekl Holger Stauch, projektový manažer BMW řady 1.


VOZY BMW ŘADY 1 U CARTEC GROUP >

POTŘEBUJETE FINANCOVÁNÍ? >

Fotogalerie
BMW řady 1 | Třetí generace | Testy Miramas
BMW řady 1 | Maskovaná 3 generace

BMW řady 1 | Maskovaná 3 generace

Nejvýkonnější čtyřválec BMW Group pro vrcholnou verzi nabídky.


Prominentní pozici v nabídce motorů nového BMW řady 1 bude mít nový zážehový 4válec. BMW M135i xDrive (kombinovaná spotřeba:
7,1–6,8 l/100 km; kombinované emise CO2: 162–155 g/km)* bude pohánět nejvýkonnější 4válec BMW Group, který má objem 2 litry a využívá technologie BMW TwinPower Turbo. S výkonem 225 kW (306 k) zajistí i zásluhou zesíleného klikového hřídele, nových pístů a ojnic, větším výfukovým turbodmychadlem a optimalizovanými vstřikovači extrémní dynamiku.

Více vnitřního prostoru. 


Nové BMW řady 1 učiní velký pokrok v otázkách velikosti vnitřního prostoru. Koncepce s pohonem předních kol s napříč uloženým motorem a nízkým středovým tunelem zajistí mnohem více vnitřního prostoru zejména na zadních sedadlech, než tomu bylo u předchozí generace. Ve druhé řadě sedadel je například o 33 mm více místa v podélném směru a o 19 mm více prostoru pro hlavu. Usnadněno je také nastupování na zadní sedadla a současně došlo k nárůstu prostoru pro zavazadla o 20 l na hodnotu 380 l. Nové BMW řady 1 tak nabídne jedinečnou kombinaci obratnosti a současně příkladné prostornosti.

BMW řady 1 | Maskovaná 3 generace

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW řady 1 | Třetí generace | Testy Miramas

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2023 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2023

Zavřít
Upozornění
Zavřít