CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague
BMW Motorrad Concept R18 | Tradice a budoucnost BMW

BMW Motorrad Concept R18 | Tradice a budoucnost BMW

BMW Motorrad Concept R18 | Tradice a budoucnost BMW

Tradice a budoucnost BMW Motorrad propojená v jednom dokonale tvarovaném Custom Bike.

BMW Motorrad představuje vzrušující alternativu pro dobu charakteristickou rychlými technologickými změnami. Může se jevit jako návrat k tradičním hodnotám značky, avšak v moderním stylu: BMW Motorrad Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby. Jinými slovy, bere si rysy tradičního designu a interpretuje je moderním a individualistickým stylem. Dr. Marcus Schramm, ředitel BMW Motorrad, jej popisuje těmito slovy: „S tímto motocyklem snů BMW Motorrad prezentuje svoji vlastní verzi emotivního a autentického stroje segmentu velkých cruiserů.“

BMW Motorrad Concept R18 ukazuje, jak lze přetvořit motor ve stylu boxerů z 60. let tak, aby vypadal současně a zároveň vznikl „custom“ motocykl se všemi tradičními designérskými rysy BMW Motorrad.

KOMPLETNÍ NABÍDKA MOTOCYKLŮ BMW >

MOTOPŮJČOVNA BMW MOTORRAD >


Cíleně puristický design s nadčasovými proporcemi. 
BMW Motorrad Concept R18 je navržen jako esence motocyklu, jako stroj v jeho originální a přirozené podobě. Jeho specifický „custom“ styl, tedy styl motocyklu vyrobeného na zakázku, se projevuje tím, že se z motocyklu sundalo vše, co není potřeba, a tím se dosahuje intenzivnějšího zaměření na to, co zůstalo. „Největším oříškem pro návrhu motocyklu bylo nechat vše viditelné. Každá jeho část má funkční důvod,“ vysvětluje Bart Janssen Groesbeek, designér tohoto konceptu.

BMW Motorrad Concept R18 je okamžitě rozpoznatelný jako motocykl od BMW: motor boxer, vidlicový rám, viditelný hnací hřídel a palivová nádrž ve tvaru kapky s černým lakem a ručně vedenými kontrastními linkami. To vše jsou ikonické prvky designu klasických motocyklů BMW, přetvořené do moderní podoby. Vyvážené proporce stroje evokují BMW R5, vše je ale ořezáno na absolutní minimum. Rám tvoří s palivovou nádrží jednu linii od hlavy řízení až po střed zadního kola a bočnímu pohledu dodává značnou dávku elegance. S dominantními motorem jsou pečlivě vyvážena drátěná kola s průměrem 21 palců vpředu a 18 palců vzadu. Také pneumatiky odkazují na minulost: stejně jako dříve je tento stroj také obutý do pneumatik Metzeler.


MOŽNOSTI FINANCOVÁNÍ BMW MOTORRAD >

Fotogalerie
BMW Motorrad Concept R18 | Tradice a budoucnost BMW

TRADIČNÍ MOTOR BOXER DODÁVÁ STROJI VELKOLEPOST

Srdcem BMW Motorrad Concept R18 je velký, nově navržený dvouválcový motor boxer s objemem 1800 cm3. Svým vzhledem připomíná motory boxer, které BMW Motorrad vyrábělo přibližně do konce 60. let, má však větší objem a moderní chlazení vzduchem a olejem. Prototyp velkého motoru boxer byl navržen do nejmenšího detailu. Blok motoru s převodovkou vyrobené z hliníku byly otryskány skleněnými kuličkami, jejich matný povrch je ideální k tomu, aby vynikly do vysokého lesku leštěné díly, jako jsou kryty rozvodového řemenu a hlav válců. Na motoru je umístěn také název konceptu, který vyjadřuje smysl pro celkovou kvalitu zpracování. Vizuální autenticitu motocyklu dodávají dvojité karburátory Solex, podobné jako v BMW 2002, odkazující na konstrukční historii značky.

Další optickou specialitou je odkrytý leštěný hnací hřídel, propojující zadní kolo s motorem a převodovkou. Žádné kryty zde nejsou a motocykl tak působí čistým technicistním dojmem. Puristickému stylu odpovídá i minimalizovaná elektrická soustava, obsahující jen startér a osvětlení.

BMW Motorrad Concept R18 je třetí interpretací velkého motoru boxer přímo od BMW Motorrad. V prosinci minulého roku se na Yokohama Hot Rod Show objevil „custom“ od japonských úpravců CUSTOM WORKS ZON, taktéž využívající tento prototyp velkého motoru. Stroj „Departed“ vyhrál hlavní cenu akce o nejlepší motocykl celé show. Další ukázkou velkého boxeru byla interpretace od Revival Cycles z texaského Austinu. Jejich fantastický stroj „Revival Birdcage“ byl ideální platformou pro prezentaci velkého motoru. Speciálně navržený rám z titanových trubek jej totiž odhaloval ze všech stran. 

VYSOKÁ KVALITA ZPRACOVÁNÍ DETAILŮ A JEMNÁ PRÁCE

Již svým barevným provedení BMW Motorrad Concept R18 ukazuje, že se odkazuje na klasické motocykly. Jeho grafické téma je typické BMW: bílé, ručně kreslené linky na vidlici a palivové nádrži v kombinaci s černou barvou. Nenápadným oživením tohoto konceptu je jen žlutě-zlatá politura zvýrazňující efekt dvojitých linek na palivové nádrži a přední vidlici. Neobyčejná hloubka tohoto efektu se projeví zejména na přímém slunečním světle.

Z klasických motocyklů 50. let je převzatý styl jednomístného sedla. Je však pohodlnější, svojí kvalitou provedení samozřejmě ladí s celkově puristickým konceptem. Pod ním je umístěna pružina zadního zavěšení. Taktéž přední světlomet je reminiscencí 50. let minulého století. Typická grafika vroubků ve tvaru písmene U, známá z klasických světlometů, je zde optickým prvkem zcela nově navrženého LED zdroje světla. 

Každý z těchto detailů přispívá k ojedinělému celkovému vyznění celého konceptu. BMW Motorrad Concept R18 v sobě spojuje tradiční a historické designové principy se současnou funkčností v jednom sladěném celku.

Pro prezentační účely na Concorso d’Eleganza Villa d’Este byla speciálně navržena i kožená bunda, jež svým střihem a provedením odkazuje na dny dávno minulé. Bunda s velmi jemným povrchem kůže má v sobě takřka neznatelně integrované ochranné bezpečnostní prvky.


KOMPLETNÍ NABÍDKA MOTOCYKLŮ BMW >

MOTOPŮJČOVNA BMW MOTORRAD >

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW Motorrad Concept R18 | Tradice a budoucnost BMW

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2023 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2023

Zavřít
Upozornění
Zavřít