CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM BMW, MINI A MOTORRAD | ESHOP: Tipy na vánoční dárky

BMW M2 (G87)

BMW M2 (G87)

BMW M2 (G87)

Obsah:

1. KONCEPCE A DESIGN

2. POHON

3. PODVOZEK

4. VÝBAVA

5. ZOBRAZOVACÍ A OVLÁDACÍ SYSTÉMY, KONEKTIVITA

Druhá generace BMW M2 nadchne a potěší vlastnostmi klasického vysokovýkonného sportovního vozu – navrženými ve vysoce koncentrované podobě, se svěží intenzitou a nejmodernějšími technologiemi. Nová M2 v sobě skrývá ryzí radost z jízdy. Základem její přitažlivosti jsou její kompaktní rozměry, řadový šestiválcový motor, manuální převodovka, pohon zadních kol a pokročilá koncepce zobrazování a ovládání, která umožňuje řidiči nastavit vůz podle jeho vlastních potřeb. 

Nové BMW M2 představuje další vrchol modelové ofenzivy oslavující 50leté výročí BMW M GmbH.  Dvoudveřový vůz představuje ztělesnění nefalšované závodní vášně, kterou si majitelé mohou užívat i při každodenním používání. Technologie pohonu, konfigurace podvozku a aerodynamická vyváženost karoserie byly během důkladného testování na Severní smyčce okruhu Nürburgring.

Prodej nového BMW M2 odstartuje po celém světě v dubnu 2023. Nové kompaktní kupé se zadním pohonem, navržené pro poskytování ryzí radosti z jízdy, se začne prodávat v dubnu s cenou začínající na 1 835 600 Kč včetně DPH. Objednat ho lze již nyní.

Máte zájem o BMW M2? Zašlete nám nezávaznou poptávku:

Jméno * Příjmení *
E-mail * Telefon *
Společnost
Kdo Vás má kontaktovat? *
Přeji si vše řešit ONLINE
Poznámka

Odesláním formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním Vámi poskytnutých osobních údajů za účelem vyřízení této Vaší žádosti či tohoto Vašeho požadavku.

Fotogalerie
Foto BMW M2 (G87) Detaily

Nová generace BMW M2

[ Cílová kotva 1 ]

1. KONCEPCE A DESIGN. Ideální recept na ryzí radost z jízdy.

Kompaktní rozměry, mimořádně svalnaté proporce.
Expresivní vzhled nového BMW M2 je jasným ukazatelem sportovní radosti z jízdy a vychází především z jeho extrémně dravých proporcí, které jsou dány zejména kompaktností jeho dvoudveřové karoserie. Od přídě k zádi měří 4580 mm, na šířku 1887 mm a na výšku 1403 mm. Nové BMW M2 je tedy o 119 milimetrů delší než jeho předchůdce, o 16 milimetrů širší a o 11 mm nižší. Současně je o 214 milimetrů kratší než BMW M4 Coupé.

Rozvor nového BMW M2 o délce 2747 milimetrů přispívá obzvláště výrazně k jeho lehkonohé agilitě. Je o 110 milimetrů kratší než v případě BMW M4 Coupé, ale o 54 milimetrů delší než u předchozího modelu, což přináší větší prostor pro nohy vpředu i vzadu. Rozchod kol se vpředu zvětšil o 38 milimetrů (na 1617 mm) a vzadu o 4 milimetry (na 1605 mm). To znamená, že se přesně shoduje s BMW M4 Coupé, což dále zdůrazňuje rozdíl v rozměrech ve srovnání se standardními modely BMW řady 2 Coupé. Ve srovnání s nimi je vysokovýkonný model širší o 49 milimetrů, přičemž rozchod kol je vpředu širší o 44 mm a vzadu o 18 mm.

M specifické designové prvky podtrhují výkonový charakter vozu. Extrémně sportovní proporce nového BMW M2 se snoubí s jasně navrženými plochami a mohutně tvarovanými proporcemi. Vzniká tak emocionálně poutavý design, který zdůrazňuje zejména široký postoj nového BMW M2. Unikátní vzhled vozu se zřetelným odlišením od BMW řady 2 Coupé podtrhují také M specifické designové prvky, které jsou pevně zakotveny ve funkčních požadavcích na chlazení a aerodynamiku.

Přední část nového BMW M2 zdobí velká horizontální bezrámečková BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek. Sekce třídílného a pro modely M specifického spodního nasávacího otvoru mají téměř pravoúhlé tvary a zajišťují efektivní chlazení komponentů pohonného ústrojí a brzd. Odvážně tvarované světlomety jsou umístěny na vnějších okrajích přední části. Každý z nich je inspirován legendárními modely BMW 02 a má jeden kruhový světlomet využívající technologii full-LED pro potkávací i dálková světla. 

Tmavé pozadí světlometů zvýrazňují použitou vyspělou techniku. Světla pro denní svícení mají podobu světlovodných trubic ve tvaru písmene U na spodním okraji předních světlometů, v nichž jsou integrovány také směrové ukazatele. Volitelně jsou k dispozici Adaptivní LED světlomety s neoslňujícím asistentem dálkových světel BMW Selective Beam a světlomety M Shadow Line s tmavými vnitřními částmi.

Vytažené blatníky, volitelná střecha z uhlíkových vláken. Výrazně rozšířené boční prahy v kombinaci s mohutnými širokými blatníky vytvářejí charakteristický vzhled BMW M inspirovaný závodními vozy. Siluetu vozu formuje dlouhá kapota, krátké převisy a dozadu posunutá kabina pro cestující. Od B-sloupku dynamicky klesající linie střechy a krátké víko zavazadlového prostoru zakončené výrazným spoilerem dotvářejí obraz kompaktního BMW kupé s mimořádnou sportovní přitažlivostí.

Zákazníci si mohou na přání objednat nové BMW M2 se M karbonovou střechou. Použití tohoto extrémně lehkého a vysoce pokročilého materiálu na střechu snižuje hmotnost vozu přibližně o šest kilogramů a současně přispívá ke snížení těžiště, což je přínosem pro ovladatelnost. M karbonová střecha působí díky svému tmavému zbarvení, nelakované struktuře plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP) a podélným prolisům výrazným dojmem.

Čistokrevný závodní difuzor.
Zadní část nového BMW M2 se vyznačuje horizontálními liniemi, které jí vtiskují tvar. Tyto plochy získávají svůj M specifický vzhled díky vertikálně uspořádaným odrazkám zasazeným hluboko do vnějších okrajů zadního nárazníku a zadní odtrhové hraně navržené tak, aby vytvářela dodatečný přítlak na zadní nápravě. Nejpřitažlivějším prvkem zadní části vozu je osobitý difuzor. Tento prvek usměrňující vzduch má střídmý závodní vzhled a zahrnuje další charakteristický M prvek, a to dva páry zdvojených koncovek výfuku. Ve srovnání s ostatními modely BMW M jsou umístěny blíže ke středu a spolu s výrazným difuzorem vytvářejí působivě kompaktní zadní část.

Barvy karoserie a kola z lehké slitiny dodávají osobitý vzhled.
Zákazníci, kteří si koupí nové BMW M2, si mohou vybrat ze dvou pastelových a tří metalických barev karoserie. Nabídka zahrnuje pastelovou bílou Alpine White, černý metalický lak Sapphire Black a šedý metalický lak Brooklyn Grey, plus červený metalický lak Toronto Red a modrou pastelovou barvu Zandvoort Blue, které jsou k dispozici výhradně pro tento kompaktní vysokovýkonný sportovní vůz.

Součástí standardní výbavy nového BMW M2 jsou exkluzivně navržená dvoubarevná M kola z lehké slitiny s dvojitými paprsky Double-spoke. S průměrem 19 palců vpředu a 20 palců vzadu ještě více umocňují agilní vlastnosti vozu. Jako volitelnou výbavu lze objednat i další M kola z lehké slitiny ve stejném rozměru. Kromě toho jsou v nabídce dílů BMW M Performance k dispozici kola z lehké slitiny M Performance s průměrem 20 palců vpředu a 21 palců vzadu.

[ Cílová kotva 2 ]

2. POHON. Řadový šestiválec s technologií M TwinPower Turbo, manuální převodovka a pohon zadních kol poskytují prvotřídní jízdní dynamiku v klasickém stylu.

Technologie pohonu nového BMW M2 přináší do segmentu prémiových kompaktních automobilů elitní výkon a nabízí opojný zážitek z jízdy ve stylu klasických vysokovýkonných sportovních vozů. M2 je jediným vozem ve svém segmentu, který je nabízen s řadovým šestiválcem, jenž zaujme nejen svými nenapodobitelnými vlastnostmi, ale také fascinujícím výkonem. Motor spojuje své síly buď s dynamickou osmistupňovou převodovkou M Steptronic s logikou řazení Drivelogic, nebo se šestistupňovou manuální převodovkou navrženou pro radost z jízdy pro puristy. V obou případech je výkon motoru přenášen na silnici tradičním
způsobem přes zadní kola.

Nové BMW M2 s maximálním výkonem 338 kW/460 k z řadového šestiválce stojí na vrcholu segmentu kompaktních vysokovýkonných vozů. Navíc jeho motor překonává pohonnou jednotkou předchůdce o 66 kW/90 k. Jednotka o objemu 3,0 litru se od motoru použitého v modelech BMW M3/BMW M4 liší pouze v několika detailech.

Vlastnosti typické pro M: okamžitý nástup výkonu, vysokootáčkový charakter.
Řadový šestiválec ve verzi vyvinuté pro BMW M2 opět zaujme svými typickými M vlastnostmi. Kombinuje nejnovější technologii M TwinPower Turbo s vysokootáčkovým charakterem, který řidiči od M automobilů očekávají. Nejvyšší točivý moment 550 Nm nastupuje mezi 2650 a 5870 1/min a maximální výkon se dostavuje při 6250 1/min. Okamžitá odezva, zdravý apetit po otáčkách a lineární průběh výkonu až k omezovači otáček společně vytvářejí nezaměnitelný soubor vlastností, který definuje zážitek z výkonu nového BMW M2, jehož motor točí maximálně 7200 1/min.

Koncepce řadového šestiválce a jeho technické detaily odrážejí desetiletí zkušeností BMW M GmbH z oblasti motorsportu. Extrémně tuhý blok motoru, stěny válců se sníženým třením a odlehčený kovaný klikový hřídel s vysokou tuhostí zvyšují účinnost, zrychlují nástup výkonu a podtrhují vysokootáčkový charakter řadového šestiválce. Pro výrobu jádra hlavy válců se využívá forma vzniklá s využitím 3D tisku, díky čemuž je lehčí a mohlo být použito efektivnější vedení chladicích kanálů.

Stlačený vzduch do spalovacích prostorů přivádějí dvě jednokomorová turbodmychadla. Součástí systému přeplňování je také nepřímý chladič stlačeného vzduchu a elektronicky řízený obtokový ventil. Dalšími prvky technologie M TwinPower Turbo je vysokotlaké přímé vstřikování paliva, které pracuje s tlakem až 350 bar, proměnný zdvih ventilů VALVETRONIC a variabilní časování vačkových hřídelů Double-VANOS.

Závodní chlazení a mazání motoru, M specifický výfukový systém.
M specifický chladicí systém zásobují čerstvým vzduchem velké nasávací otvory v předním nárazníku. Komponenty hnacího ústrojí jsou díky tomu za všech okolností udržovány na optimální provozní teplotě, a to jak při každodenním používání na krátké vzdálenosti nebo v městských oblastech, tak při rychlých jízdách na okruhu. Systém mazání je rovněž navržen tak, aby zvládl extrémně dynamické jízdní situace. Olejová vana se dvěma oddělenými komorami a integrovaným sacím kanálem umožňuje elektronicky řízenému olejovému čerpadlu spolehlivě udržovat průtok maziva i při extrémním příčném a podélném zrychlení.

M specifický výfukový systém s elektricky ovládanými klapkami vytváří emotivně bohatý zvukový doprovod, který poskytuje akustickou atmosféru lineárně narůstajícího výkonu motoru. Na jeho konci je velký koncový tlumič, na nějž navazují pro BMW M typické dva páry koncovek výfuku.

Výběr mezi osmistupňovou převodovkou M Steptronic s funkcí Drivelogic nebo šestistupňovou manuální převodovkou.
Nové BMW M2 je standardně dodáváno s osmistupňovou převodovkou M Steptronic s logikou řazení Drivelogic. Na přání však může být jeho řadový šestiválec spojen také se šestistupňovou manuální převodovkou, která vytváří jízdní zážitky v klasickém duchu s intenzivní interakcí mezi řidičem a vozem. Převodové poměry a rozpětí převodů jsou dokonale přizpůsobeny výkonové charakteristice motoru. Přesně definované řazení umožňuje rychlé a snadné změny převodových stupňů. Asistent řazení spočívající v automatických meziplynech usnadňuje řazení během brzdění před zatáčkami a lze jej deaktivovat v nastavení M Setup.

Standardně dodávaná osmistupňová převodovka M Steptronic se vyznačuje převodovými poměry dokonale přizpůsobenými charakteristice motoru a extrémně sportovními změnami převodových stupňů. Blízko u sebe poskládané převody zlepšují hospodárnost motoru v nízkých otáčkách a zároveň umožňují intenzivní nárůst výkonu z nízkých rychlostí. Dále vylepšená technologie hydrodynamického měniče vyhlazuje projev a současně umožňuje obzvláště přímé spojení s motorem.

Kromě nově tvarovaného voliče převodovky lze převody měnit také řadicími páčkami na volantu. Manuální režim řidiči umožňuje prudce zrychlit z ustálené rychlosti provedením vícestupňového podřazení na nejnižší možný převodový stupeň. Tato funkce se aktivuje přidržením levé řadicí páčky a současně sešlápnutím plynového pedálu. Pokud řidič při akceleraci v manuálním režimu vytočí motor až do omezovače, samočinná převodovka nepřeřadí na vyšší rychlostní stupeň. V automatickém režimu pomáhá řidiči při ostrém brzdění do zatáček tím, že při podřazování používá automatické vyrovnávání otáček.

Špičková dynamika, intenzivní trakce: pohon zadních kol a Aktivní M diferenciál.
Tím, že nové BMW M2 přenáší výkon výhradně na zadní kola, využívá tradiční recept na přeměnu hnací síly motoru na dynamické výkony. Při ostré jízdě na okruhu může řidič využívat pro M modely charakteristického lineárního nárůstu sil bočního zrychlení a zatáčkami projíždět v kontrolovaném přetáčivém smyku, tzv. driftu.

Ke skvělé dynamice BMW M2 přispívá také standardně dodávaný Aktivní M diferenciál na zadní nápravě. V případě potřeby dokáže svým plynulým až 100% svorným účinkem zabránit rozdílům otáček mezi zadními koly. Tím se zlepšuje trakce v situacích, kdy má každé z kol zadní nápravy jinou přilnavost. Závěr diferenciálu způsobuje, že se hnací moment neztrácí prokluzem jednoho nebo druhého zadního kola, ale přenese se na kolo s větší trakcí, a tím se využije k rychlejšímu rozjezdu. Aktivní M diferenciál je propojen se stabilizačním systémem DSC (Dynamic Stability Control) a svoji svornost přesně přizpůsobuje dané jízdní situaci, kterou monitoruje řada senzorů. Mezi faktory, které se zde berou v úvahu, patří hnací moment, otáčky kol, rychlost jízdy, boční zrychlení, jakož i úhel natočení volantu a rychlost stáčení vozu kolem svislé osy. Díky tomu lze svorný účinek zvolit velmi přesně a pro řidiče předvídatelně. Například při dynamickém výjezdu ze zatáček dostává jasnou zpětnou vazbu o přilnavosti zadních kol, a může tak přidat přesně tolik plynu, kolik je potřeba.

[ Cílová kotva 3 ]

3. PODVOZEK. Nový rozměr agility.

Charakteristickými znaky každého výkonného sportovního vozu od BMW M GmbH jsou chuť po dynamice, agilita a preciznost. Nové BMW M2 s výjimečně ostrými reakcemi na každý pohyb plynového pedálu a volantu dává jasně najevo svou obratnost. Propracovaný podvozek, původně vyvinutý pro BMW M3/BMW M4, propůjčuje modelu M2 všechny nástroje potřebné k tomu, aby se výkon jeho šestiválce proměnil v senzační jízdní vlastnosti, a to jak při každodenních cestách, tak při jízdě na okruhu. Kompaktní rozměry, krátký rozvor, vynikající tuhost karoserie v ohybu i krutu, pevné spojení karoserie a podvozku a téměř dokonale vyvážené rozložení hmotnosti v poměru 50:50 zajišťují precizní a přirozenou ovladatelnost. K tomu se přidává klasický pohon zadních kol a výsledkem je bezkonkurenčně ryzí radost z jízdy.

M specifické výztuhy a součásti podvozku.
Tuhost přední části nového BMW M2 dále zvyšují specifické zesilující výztuhy spojující horní uložení předních tlumičů jak mezi sebou navzájem, tak s přední částí vozu a přepážkou mezi motorem a kabinou. Vertikální výztuhy spojují výztužné prvky v motorovém prostoru s pomocným rámem přední nápravy, jehož uložení bylo rozšířeno integrací specifických spojovacích bodů směřujícím až ke spodním částem A-sloupků. Pomocný rám přední nápravy, v hliníkovém provedení typickém pro modely M, je zesílen jednodílným hliníkovým plechem zasahujícím až k prahům. Střední a zadní část podlahy je vyztužena doplňkovými prvky v C-sloupcích
a výztuhami pod zavazadlovým prostorem. Speciální pomocný rám zadní nápravy je vyztužen trojicí hliníkových panelů a je pevně spojen s karoserií.

Podvozek nového BMW M2 má M specifickou geometrii a elastokinematiku, které v kombinaci s výjimečně velkým závlekem a úhlem rejdového čepu umožňují klasickou M kombinaci špičkových dynamických vlastností a dostatečného pohodlí pro každodenní jízdy i cesty na dlouhé vzdálenosti. M specifickou přední nápravu s oddělenými dvojitými spodními rameny tvoří nově vyvinutá hliníková příčná ramena s kulovými čepy, podélná hliníková spodní podélná ramena s nově navrženým uchycením, kované otočné ložisko svislé pružicí a tlumicí vzpěry a odlehčené náboje kol s velkým negativním odklonem. Pětiprvková zadní náprava s M specifickými komponenty nabízí díky širokému rozchodu kol a tuhému uložení ideální základ pro přímou a přesnou odezvu i v mimořádně dynamických jízdních situacích.

Řízení M Servotronic a adaptivní M podvozek ve standardní výbavě.
Řízení M Servotronic usnadňuje na jedné straně zatáčení při průjezdu zatáčkou a na druhé straně zajišťuje bezproblémové parkování a manévrování. Kombinuje přednosti posilovače pracujícího v závislosti na rychlosti a proměnného převodu řízení. V menu M Setup jsou k dispozici dvě nastavení odezvy řízení. Komfortní režim kombinuje lehké řízení s přesnou zpětnou vazbou. V nastavení Sport je řízení mnohem komunikativnější a zároveň vyžaduje výrazně větší sílu k otáčení volantu – pro maximální přesnost při zkoumání nejzazších hranic dynamických schopností vozu.

Elektronicky řízené tlumiče standardně dodávaného adaptivního M podvozku zlepšují kontakt kol s vozovkou a trakci v každé jízdní situaci.
Řídicí jednotka systému využívá senzory k neustálému sledování pohybů karoserie, stavu vozovky a pohybů volantu. Elektromagneticky ovládané ventily reagují během několika milisekund a nastaví požadovanou tlumicí sílu – plynule a pro každé kolo samostatně. Základní charakteristiku tlumičů lze nastavit v menu M Setup.

Integrovaný brzdový systém se dvěma nastaveními pedálu, M kola z lehké slitiny o průměru 19 palců vpředu a 20 palců vzadu. Dvoudílné M brzdy nového BMW M2, které se skládají z šestipístkových brzd s pevnými třmeny a kotouči o průměru 380 mm na předních kolech a jednopístkových plovoucích třmenů (včetně parkovací brzdy) a kotouči o průměru 370 mm vzadu, poskytují vynikající brzdný výkon. Třmeny jsou standardně lakovány modrou nebo volitelně červenou barvou.

M Drive Professional s M Traction Control také jako součást standardní výbavy.
Stabilizační systém DSC (Dynamic Stability Control) funguje ještě efektivněji ve spojení s integrovaným brzdovým systémem. Mezi jeho funkce patří režim M Dynamic Mode, který stisknutím tlačítka umožňuje větší prokluz kol a navozuje tak mimořádně sportovní zážitek z jízdy. Funkce regulace prokluzu je u nového BMW M2 integrována do řídicí jednotky motoru. Díky tomu odpadají dlouhé cesty signálu k řídicí jednotce stabilizačního systému DSC, což znamená, že zásahy jsou aplikovány až desetkrát rychleji než u konvenčních systémů, a navíc s mimořádnou přesností. Jakákoli ztráta trakce, ať už při akceleraci na vozovce s proměnlivou nebo omezenou přilnavostí, nebo při průjezdu zatáčkou, je proto eliminována hned v zárodku, což znamená, že systém DSC musí mnohem méně často zasahovat selektivním přibržďováním jednotlivých kol.

Funkce M Traction Control, která je součástí standardní výbavy M Drive Professional, umožňuje řidiči nového BMW M2 nastavit mezní hodnoty pro regulaci prokluzu kol. Řidič si tak může vybrat jeden z deseti předvolených stupňů intenzity, jíž mohou poháněná kola proklouznout. Při jízdě na okruhu tak mohou řidiči přesně nastavit rozsah zásahů regulačního systému a nakonfigurovat si požadované nastavení pro kontrolované drifty, které je přesně přizpůsobeno jak podmínkám povrchu trati, tak jejich osobním preferencím a schopnostem.

[ Cílová kotva 4 ]

4. VÝBAVA. Atraktivní standardní výbava a cílená nabídka volitelné výbavy.

Pokud jde o funkčnost, ovládání a komfort, standardní výbava nového BMW M2 následuje techniku pohonného ústrojí a podvozku a klade důraz především na radost z jízdy. Kokpit kompaktního vysokovýkonného sportovního vozu svým uspořádáním zaměřeným na řidiče obsahuje M specifické ukazatele, ovládací prvky a možnosti nastavení, stejně jako pokročilý BMW Prohnutý displej. Standardní výbava M Drive Professional umožňuje řidičům zdokonalovat jejich dovednosti za volantem nového BMW M2 pomocí funkcí, jako je M Drift Analyser a časomíra M Laptimer, a zároveň si užívat autentickou závodní atmosféru.

Závodní atmosféra na přání: přepracovaná M sportovní sedadla a M karbonová skořepinová sedadla.
Standardní sportovní sedadla nového BMW M2 poskytují vynikající komfort na dlouhé vzdálenosti a pozoruhodnou boční oporu při průjezdu zatáčkami. Jejich design zaujme pro tento model specifickými prvky v podobě čalounění kombinujícího materiály Sensatec/Alcantara a loga „M2“ v horní části opěradla. Na přání mohou být vybavena vyhříváním a elektrickým nastavením podélné pozice, sklonu a výšky sedáku. Sedadlo řidiče je potom navíc vybaveno elektrickým nastavením šířky a sklonu opěradla s paměťovou funkcí.

K dispozici jsou také nová exkluzivní M sportovní sedadla s ještě výraznějšími bočnicemi, tvary opěradla a hlavovými opěrkami v barvách BMW M GmbH. Jsou čalouněna kombinací kůže Vernasca a materiálu Sensatec s perforovanými plochami a lze je objednat v černé nebo hnědé barvě. Jejich integrované opěrky hlavy jsou doplněné osvětleným logem M. M sportovní sedadla jsou rovněž vybavena elektrickým nastavováním, včetně výšky hlavových opěrek. K dispozici jsou také M bezpečnostní pásy s vetkanou trikolorou BMW M GmbH.

M karbonová skořepinová sedadla, která jsou rovněž na seznamu volitelné výbavy nového BMW M2, vyzařují ihned po otevření dveří ryzí závodní atmosféru. Jsou také plně elektricky nastavitelná a vyhřívaná, mají integrované opěrky hlavy a osvětlené logo modelu. Kůže Merino pokrývající povrch sedadel zvyšuje komfort, zatímco odnímatelné opěrky hlavy a možnost přidání vícebodového bezpečnostního pásu podtrhují jejich závodní charakter. Použití plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP) v konstrukčních prvcích sedáku a opěradla spolu s výřezy v bočnicích a pod opěrkami hlavy ušetří oproti M sportovním sedadlům 10,8 kilogramu.

Funkce pro snadné nastupování na zadní sedadla posouvá přední sedadla se sklopenými opěradly směrem dopředu a usnadňuje tak cestujícím přístup na zadní sedadla. Tvary a integrované hlavové opěrky obou zadních sedadel jim propůjčují charakter samostatných sedadel, takže i cestující vzadu si mohou vychutnat pocit sportovní radosti z jízdy. Zadní opěradlo je dělené v poměru 40:20:40, takže pro přepravu velmi dlouhých zavazadel lze podle potřeby sklopit jeho jednu nebo více částí. S opěradly ve svislé poloze nabízí nové BMW M2 zavazadlový prostor o objemu 390 l.

Asistenční systémy pro vyšší komfort a bezpečnost.
Široká nabídka nejmodernějších asistenčních systémů umožňuje účinně zvýšit komfort na dlouhých cestách a současně posílit bezpečnost v nepřehledných jízdních situacích. Nové BMW M2 je standardně vybaveno systémem Park Distance Control s parkovacími senzory vpředu i vzadu, systémem pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí, varováním na nebezpečí nárazu do překážky vpředu s brzdnou funkcí, varováním před opuštěním jízdního pruhu s funkcí návratu do jízdního pruhu, asistentem pozornosti a ukazatelem rychlostních limitů s ukazatelem zákazu předjíždění a manuálním asistentem pro dodržování rychlostních limitů.

Volitelně dostupný Driving Assistant přidává funkce varování před změnou jízdního pruhu, varování před vozidly přijíždějícími zezadu z boku a systém prevence nárazu zezadu. Systém aktivního udržování rychlosti s funkcí Stop & Go, který lze rovněž nalézt v seznamu volitelné výbavy, udržuje zvolenou cestovní rychlost a zároveň automaticky udržuje bezpečný odstup od vozidel jedoucích vpředu. Vůz lze dovybavit také couvací kamerou či Parkovacím asistentem, jehož součástí je i couvací asistent.

[ Cílová kotva 5 ]

5. ZOBRAZOVACÍ A OVLÁDACÍ SYSTÉMY, KONEKTIVITA. Nové BMW iDrive s BMW Operačním systémem 8.

Nové BMW M2 nabízí svým cestujícím také nejnovější generaci multimodálního zážitku BMW iDrive v podobě standardně dodávaného palubního systému BMW Live Cockpit Plus. Jeho základem je BMW Operační systém 8, který se vyznačuje softwarem nové generace spolu s mimořádně výkonnou konektivitou a zpracováním dat. Celkově posouvá interakci mezi řidičem a vozem do digitální budoucnosti.

Nový systém BMW iDrive nabízí řidičům mnohem více možností, jak snadno, intuitivně a multimodálně ovládat vozidlo, navigaci, informační, zábavní a komunikační funkce a také využívat digitální služby. Díky BMW Prohnutému displeji a neustále se rozšiřujícím možnostem inteligentního osobního asistenta BMW Intelligent Personal Assistant je systém záměrně zaměřen na interakci pomocí mluveného slova a dotykového ovládání. M specifický obsah displeje dodává designu palubní desky nového BMW M2 na působivosti a klade velký důraz na výkon a soustředěnou radost z jízdy.

BMW Prohnutý displej s klasickým M obsahem.
Standardně dodávaný BMW Prohnutý displej na palubní desce je výrazně natočen směrem k řidiči, což má ergonomický efekt v podobě ještě snazšího a intuitivního dotykového ovládání. Tvoří jej 12,3palcový informační panel a kontrolní displej s úhlopříčkou 14,9 palce.

Nově navržené grafické uspořádání přístrojového panelu a v M stylu zobrazované údaje přispívají k soustředěnému zážitku z jízdy zaměřené na výkon a dynamiku. Z tohoto důvodu se rychlost jízdy zobrazuje v levé části displeje jak v podobě číselného údaje, tak jako digitální stupnice, spolu s dalšími informacemi, jako je ukazatel stavu paliva a stavu asistenčních systémů. V pravé části se zobrazují otáčky motoru, aktuálně zařazený převodový stupeň, nastavení převodovky Drivelogic, teplota oleje a režim zvolený tlačítkem M na volantu. V horní části přístrojového panelu se pak zobrazují známá řadicí světla M Shift LIghts, zatímco lišta na spodním okraji displeje poskytuje informace o stavu systémů jízdní stability a kontroly trakce.

Plně digitální propojení displejů poskytuje jasný přehled o různých možnostech menu v podobě widgetů na domovské obrazovce kontrolního displeje, které lze uspořádat podle osobních preferencí. V novém BMW M2 je k dispozici také řada speciálních widgetů, jež obsahují informace o aktuálním nastavení vozu a také o tlaku a teplotě v pneumatikách.

Vynikající konektivita s 5G a Osobní eSIM.
Pokud si zákazník zvolí v rámci volitelné výbavy Osobní eSIM, může být díky funkci DSDA (Dual SIM Dual Active) aktivní současně i SIM karta vozidla. Osobní eSIM umožňuje zákazníkovi snadno využívat komunikační funkce a funkce konektivity přímo ze svého vozu a s využitím jeho vlastního tarifu s mobilním operátorem. BMW M2 se tak v podstatě mění v další digitální a připojené zařízení v ekosystému zákazníka. Mobilní příjem dat i telefonních hovorů je výrazně vylepšen díky 5G anténnímu systému vozidla. Prostřednictvím mobilního hotspotu se k internetu může ve voze připojit až deset zařízení najednou.

Osobní eSIM je vázána ne na automobil, ale na BMW ID zákazníka, což znamená, že ji lze snadno přenášet z jednoho BMW do druhého. Jakmile se řidič pomocí svého BMW ID přihlásí do jiného BMW, dojde k automatické konfiguraci a zprovoznění přiřazené Osobní eSIM.

Spotřeba

BMW M2 8stupňová převodovka M Steptronic:
kombinovaná spotřeba paliva v cyklu WLTP: 9,8 – 9,6 l/100 km; kombinované emise CO2 v cyklu WLTP: 222 – 218 g/km.

BMW M2 6stupňová manuální převodovka:
kombinovaná spotřeba paliva v cyklu WLTP: 10.2 – 10.0 l/100 km; kombinované emise CO2 v cyklu WLTP: 230 – 226 g/km.

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Foto BMW M2 (G87) Detaily

Foto BMW M2 (G87) RacerTrack

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít