CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM BMW, MINI A MOTORRAD | ESHOP: Tipy na vánoční dárky

BMW M2 Competition ID: 7G81491
BMW (61 of 140).jpg BMW (60 of 140).jpg BMW (58 of 140).jpg
BMW (65 of 140).jpg BMW (47 of 140).jpg BMW (42 of 140).jpg
BMW (43 of 140).jpg BMW (44 of 140).jpg BMW (45 of 140).jpg
BMW (48 of 140).jpg BMW (49 of 140).jpg BMW (50 of 140).jpg
BMW (51 of 140).jpg BMW (52 of 140).jpg BMW (53 of 140).jpg
BMW (54 of 140).jpg BMW (55 of 140).jpg BMW (56 of 140).jpg
BMW (57 of 140).jpg BMW (59 of 140).jpg BMW (62 of 140).jpg
BMW (63 of 140).jpg BMW (64 of 140).jpg BMW (66 of 140).jpg
BMW (67 of 140).jpg

BMW M2 Competition

BMW PREMIUM SELECTION

  • Dvouleté pojištění záruky Premium Selection
  • 360° prohlídka vozu
  • Servis bez starostí ( 6 měsíců/10 000 km )
  • Financování BMW Premium Selection
  • Ověřená historie vozu

Prodejní cena

1 870 000 Kč s DPH

1 546 000 Kč bez DPH

Nabídka není návrhem na uzavření kupní smlouvy dle § 1732 zákona č. 89/2012 Sb.

Mám zájem o tento vůz: BMW M2 Competition

Poptávka je nezávazná. Naši prodejci se s Vámi spojí, děkujeme za Váš zájem.

Vůz *
Jméno * Příjmení *
Telefon * E-mail *
Přeji si vše řešit ONLINE Protiúčet
Zpráva

Odesláním formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním Vámi poskytnutých osobních údajů za účelem vyřízení této Vaší žádosti či tohoto Vašeho požadavku.

Financování vozu

Objednat testovací jízdu

  • Krok 1 - Financování
  • Krok 2 - Osobní údaje
Doba financování *
Akontace *
Pojištění *
Typ financování *
Právní forma *
Jméno *
Příjmení *
E-mail *
Telefon *
Poznámky, vzkaz
Přeji si vše řešit ONLINE

Odesláním formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním Vámi poskytnutých osobních údajů za účelem vyřízení této Vaší žádosti či tohoto Vašeho požadavku.

Objednat testovací jízdu

Testovací jízda je nezávazná. Naši prodejci se s Vámi spojí, děkujeme za Váš zájem.

Vůz *
Jméno * Příjmení *
Telefon * E-mail *
Vám nejbližší pobočka *
Zpráva
Přeji si vše řešit ONLINE

Odesláním formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním Vámi poskytnutých osobních údajů za účelem vyřízení této Vaší žádosti či tohoto Vašeho požadavku.


Model M2
Karosérie Coupé
Najeto 15700 km
Objem motoru 2979 ccm
Motor Řadový šestiválec
Převodovka Automatická
Palivo Benzín
Max. výkon 302 kW
Točivý moment 550 Nm
Zrychlení 4,4 sec.
Max. rychlost 250 km/h
Spotřeba 9,2 l / 100 km
Emise 209 g
Barva Nemetalický lak Alpine White
Financování BMW FINANCIAL SERVICES
Do provozu Říjen / 2020
STK do 2024/10
Původ ČR
Dealerství Praha
Typ vozu BPS

VÝBAVA

5AS. Driving Assistant
2MK. 7stupňová M dvouspojková převodovka Drivelogic 
2MK. 7stupňová M dvouspojková převodovka Drivelogic

M dvouspojková převodovka Drivelogic je inovativní 7stupňová dvouspojková převodovka speciálně navržená pro vysokootáčkové motory BMW M. Systém se vyznačuje automatickým řazením s optimalizovanou trakcí, funkcí Launch Control, Low Speed Assistance (pro maximální komfort při jízdě ustálenou rychlostí) a rovněž funkcí Auto Start/Stop. Umožňuje extrémně rychlé řazení bez přerušení hnací síly. Dvě dílčí převodovky, každá se svou vlastní spojkou, neustále přenášejí výkon motoru na zadní kola.

Systém lze ovládat automaticky nebo manuálně pomocí řadicích páček na volantu nebo prostřednictvím páky voliče. Stejně jako s funkcí Launch Control, která umožňuje maximální zrychlení při pevném startu, jsou výsledkem extrémně dynamické jízdní zážitky: řazení při vysokých rychlostech je možné bez použití spojky a bez přerušení hnací síly. Bez ohledu na to, zda si řidič zvolí automatický ("D") nebo manuální ("S") režim, nabízí ovládání Drivelogic tři režimy řazení, které se liší rychlostí řazení jednotlivých převodových stupňů: extrémně sportovní, komfortní a hospodárná.

Zavřít detail
552. Adaptivní LED světlomety 
552. Adaptivní LED světlomety

Součástí Adaptivních LED světlometů jsou potkávací a dálková světla, stejně jako směrová světla tvořená LED zdroji světla. Vytvářejí velmi jasné světlo, svojí barvou podobné dennímu světlu, a spotřebovávají méně energie než konvenční světelné systémy. LED směrová světla jsou umístěna nad světly denního svícení, která své světlo emitují prostřednictvím trojrozměrných světelných trubic v typickém designu BMW.

Součástí této výbavy je funkce BMW Selective Beam, odbočovací světla a adaptivní světlomety s funkcí variabilní distribuce světla, zajišťující excelentní osvětlení vozovky před vozidlem pro ještě lepší výhled při jízdě za tmy. Díky tomu je jízda v noci téměř stejně příjemná jako ve dne.

Zavřít detail
302. Alarm 
302. Alarm

Alarm se zabezpečovacím systémem chrání vůz před krádeží vydáváním hlasitého akustického signálu. Okamžitě reaguje také v případě, když se někdo pokusí odcizit kola. Systém je aktivován nebo deaktivován zamčením či odemčením vozidla. Monitoruje všechny dveře, stejně jako kapotu, víko zavazadlového prostoru a interiér. Je doplněný senzorem náklonu a akustickou sirénou.

Zavřít detail
5AC. Asistent dálkových světlometů 
5AC. Asistent dálkových světlometů

Asistent dálkových světel pomáhá řidiči při jízdě v noci automatickým nastavením světlometů v závislosti na přítomnosti protijedoucích nebo stejným směrem jedoucích automobilů. Zabraňuje tak oslnění ostatních účastníků provozu. Pokud je dostatečné pouliční osvětlení, asistent reaguje automatickým vypnutím dálkových světel.

Kamera umístěná v blízkosti vnitřního zpětného zrcátka detekuje světlomety ostatních vozidel do vzdálenosti až 700 metrů. Zadní světla vozidla vpředu jsou detekována na vzdálenost 400 metrů. Když se v protisměru blíží jiné vozidlo nebo jsou detekována zadní světla automobilu jedoucího vpředu, systém automaticky přepne na potkávací světla a následně zpět na dálková, když to situace opět dovolí. Řidič tak má možnost nechat světla trvale v poloze dálkových světel, čímž si zajistí maximální pohodlí a bezpečnost při jízdě za tmy.

Zavřít detail
534. Automatická dvouzónová klimatizace 
534. Automatická dvouzónová klimatizace

Automatická dvouzónová klimatizace s automatickou recirkulací vzduchu a aktivním uhlíkovým filtrem umožňuje řidiči a spolujezdci samostatně regulovat teplotu. Každý z nich si tak může nezávisle nastavit ideální prostředí. Teplotu a distribuci vzduchu lze snadno regulovat pomocí dvou otočných ovladačů a ventilaci lze ovládat pomocí kolébkového přepínače. Další vzduchové výdechy bez individuální regulace teploty jsou umístěny v zadní části vozu.

Teplotu, objem a kvalitu vzduchu lze regulovat automaticky nebo nastavit manuálně. V automatickém režimu je sluneční světlo dopadající do každé zóny vozu zohledňováno samostatně. Čidlo vlhkosti udržuje okna téměř bez zamlžení. Když systém registruje vysokou úroveň znečištění okolního vzduchu, automaticky zapne vnitřní recirkulaci a vzduch je dále filtrován.Pokud je interiér vozu výrazně vyhřátý vlivem slunečního svitu, funkce „maximálního chlazení“ zajistí jeho velmi rychlé ochlazení.

Zavřít detail
6NW. Bezdrátové dobíjení telefonu 
6NW. Bezdrátové dobíjení telefonu

Bezdrátové nabíjení telefonu obsahuje bezdrátový nabíjecí dok. Střešní anténa zlepšuje příjem signálu a o optimální kvalitu hands-free hovorů i od spolujezdce se stará druhý mikrofon. Druhý mikrofon efektivně ruší interferenční hluky z prostoru předních i zadních sedadel. Pomocí Bluetooth rozhraní mohou být současně připojeny dva mobilní telefony a jeden přenosný audio přehrávač. Na displeji se mohou zobrazovat fotografie příslušející ke kontaktům, stejně jako SMS zprávy (v závislosti na konkrétním zařízení).

Zavřít detail
760. BMW Individual High-gloss Shadow Line černé vysoce lesklé okenní lišty 
760. BMW Individual High-gloss Shadow Line černé vysoce lesklé okenní lišty

BMW Individual "High-gloss Shadow Line" dodá vozidlu BMW ještě více sportovního vzhledu a elegance. K dispozici je několik designových prvků a prvků výbavy v černém vysoce lesklém provedení, které vozu dodávají mimořádně elegantní vzhled. Patří mezi ně boční okenní lišty a rovněž lišta na spodní hraně oken. Kryty a základny zpětných zrcátek se vyznačují stejným provedením.

Zavřít detail
7M9. BMW Individual High-gloss Shadow Line s rozšířeným obsahem 
7M9. BMW Individual High-gloss Shadow Line s rozšířeným obsahem

Vysoce lesklé provedení BMW Individual "High-Gloss Shadow Line" dodává vozu ještě více sportovního vzhledu a elegance.K dispozici je několik designových prvků a prvků výbavy v černém vysoce lesklém provedení, které vozu dodávají mimořádně dynamický vzhled. Patří mezi ně lišty kolem bočních oken a rovněž lišty na spodní hraně oken. Kryty a základny zpětných zrcátek se vyznačují stejným provedením.

Zavřít detail
6AC. BMW Intelligent Emergency Call 
6AC. BMW Intelligent Emergency Call

Tísňové volání (manuální / automatické volání v případě nouze). 

Pokud dojde k nehodě, čas je zásadní. BMW tísňové volání přivede pomoc a v případě nouze může dokonce zachránit životy.Doba trvání neurčitá.

Zavřít detail
6AN. Concierge Services - Telefonický informační servis 
6AN. Concierge Services - Telefonický informační servis

Služby Concierge Services jsou tu pro vás vždy, kdy jste na cestách a nikdy vás nezklame – 24 hodin denně, 365 dní v roce. Doma i v zahraničí. Váš osobní agent z call centra vám pomůže s jakýmikoliv dotazy či potřebami, které se mohou během cesty objevit. Možná chcete vědět, jaké je počasí v místě vaší destinace nebo kde najít skvělou kavárnu, nebo možná potřebujete zarezervovat pokoj v hotelu pomocí našeho booking partnera, společnosti HRS. Žádný problém.

Ať už potřebujete cokoliv, služba Concierge Services pro vás najde řešení. Díky tomu vždy najdete správnou cestu a zůstanete dobře informovaní. Váš agent call centra je vám schopný sdělit, jestli se změnil odletový čas vašeho letadla, kde v noci poblíž najdete lékárnu s pohotovostí nebo vám poradí nejvhodnější místo pro spontánní obchodní večeři s obchodním partnerem. Správná odpověď pro jakýkoliv dotaz, který můžete během cesty mít, je vždy po ruce - a přizpůsobená vašim individuálním potřebám. A vy se navíc můžete stále plně soustředit na silnici.

Destinace, které pro vás v rámci služby Concierge Services nalezneme, lze navíc dle vašeho přání automaticky poslat do navigačního systému vozidla pro automatickou navigaci. A díky SIM kartě, pevně zabudované do vašeho BMW, neplatíte žádné další komunikační poplatky, a to dokonce i když jste v zahraničí.

Doba trvání je na tři roky

Zavřít detail
6AK. Connected Drive Services 
6AK. Connected Drive Services

Výbava poskytující zákazníkům informace a zábavu na cestách. Součástí výbavy je mobilní internetový portál BMW Online, který zajišťuje přístup k emailu a celé řadě dalších informací (předpověď počasí, zpravodajství, online vyhledávání). Možnost integrace vybraných aplikací chytrých telefonů (např. BMW Connected). V menu aplikací je možné přidat do systému mnoho dalších funkcí, jako jsou například informace o cenách paliva, parkování atd. Výbava ConnectedDrive Services současně umožňuje přístup do online obchodu BMW ConnectedDrive Store, v němž lze kdykoliv a kdekoliv objednat nebo prodloužit platnost vybraných služeb podle individuálních požadavků.

Výbava ConnectedDrive Services nabízí ještě více, takže je zárukou, že každá cesta ve voze BMW je opravdovým zážitkem. Platnost po dobu 3 let, včetně možnosti prodloužení.Včetně BMW Connected+ služeb, které poskytují ve spojení s aplikací BMW Connected hlubší integraci personalizovaných funkcí a funkcí souvisejících s osobní mobilitou během každodenních cest. Pouze ve spojení s navigačními systémy. Platnost po dobu 1 roku, včetně možnosti prodloužení.

Zavřít detail
654. DAB-Tuner ( digitální příjem rádia ) 
654. DAB-Tuner ( digitální příjem rádia )

DAB tuner poskytuje prakticky neomezenou škálu rozhlasové zábavy. Digitální příjem rádia poskytuje velký výběr stanic a rovněž celou řadu specializovaných kanálů. Pro poskytování ještě lepšího příjmu a kvality zvuku se vyznačuje nejmodernější technologií příjmu a je kompatibilní s technologií DAB+. Displej také zobrazuje užitečné doplňující informace, jako jsou název skladby a jméno interpreta.

Zavřít detail
5DA. Deaktivace airbagu spolujezdce 
5DA. Deaktivace airbagu spolujezdce

Deaktivace airbagu spolujezdce.

Zavřít detail
521. Dešťový senzor a automatická aktivace světlometů při snížené viditelnosti 
521. Dešťový senzor a automatická aktivace světlometů při snížené viditelnosti

Dešťový senzor, jehož součástí je také světelné čidlo, zajišťuje optimální viditelnost za deště nebo za soumraku: podle potřeby aktivuje stěrače čelního skla, upravuje frekvenci stírání v závislosti na intenzitě deště a také automaticky zapne potkávací světlomety v závislosti na okolních světelných podmínkách. Dešťový senzor je umístěn u horního okraje čelního skla a aktivuje se, když jsou stěrače čelního skla přepnuty do polohy cyklovače. Senzor využívá infračervenou technologii k detekování kapek vody na čelním skle a plynule upravuje frekvenci stírání podle jízdních podmínek (například při předjíždění nákladního vozu).

Dešťový senzor také automaticky spustí funkci sušení brzd, která je součástí stabilizačního systému DSC, takže brzdové destičky se v daných intervalech pravidelně přiblíží ke kotoučům v závislosti na činnosti stěračů čelního skla. Brzdové kotouče tak zůstanou suché a účinnost brzd zůstane i při jízdě za deště nezměněna. Automatická aktivace světlometů se ovládá na základě údajů světelných senzorů v čelním skle. Automaticky aktivují potkávací světlomety při snížené viditelnosti – například za soumraku, v noci nebo při jízdě tunelem.

Zavřít detail
5AS. Driving Assistant 
5AS. Driving Assistant

Bezpečnostní paket Driving Assistant obsahuje kamerové systémy upozornění na nebezpečí kolize s brzdnou funkcí, ukazatel rychlostních limitů s indikací zákazu předjíždění a systém varování při opuštění jízdního pruhu. A navíc systém radarů pro varování před projíždějícími vozidly při couvání, systém varování při změně jízdního pruhu a systém prevence nárazu zezadu.

Při rychlostech nad 70 km/h systém varování při opuštění jízdního pruhu upozorní řidiče na neúmyslné opuštění jízdního pruhu prostřednictvím mírných vibrací volantu. Pokud do mrtvého úhlu řidiče vjede vozidlo, systém varování při změně jízdního pruhu na tuto skutečnost řidiče upozorní vibracemi volantu a blikajícím varovným symbolem ve vnějším zpětném zrcátku.

Varování před projíždějícími vozidly při couvání usnadňuje vyjíždění z parkovacího místa. Zatímco upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu s brzdnou funkcí detekuje vozidla, varování před přítomností osob s brzdnou funkcí reaguje na chodce. Současně zvýší tlak v brzdové soustavě, aby se zkrátila reakční doba. V případě bezprostředního rizika nárazu systém samočinně zabrzdí. Tuto funkci může negativně ovlivnit tma nebo mlha. V nebezpečných situacích pak systém prevence nárazu zezadu aktivuje výstražná světla s dvojnásobnou rychlostí blikání. Manuální omezovač rychlosti slouží k individuálnímu nastavení maximální rychlosti. V případě potřeby a na základě potvrzení řidičem upraví asistent maximální povolené rychlosti rychlost jízdy na aktuální maximální povolenou rychlost, která je stanovena informacemi o maximální povolené rychlosti s ukazatelem zákazu předjíždění.

Zavřít detail
488. Elektricky nastavitelná bederní opěrka pro řidiče a spolujezdce 
488. Elektricky nastavitelná bederní opěrka pro řidiče a spolujezdce

Bederní opěrka je systém vzduchových komor v opěradlech sedadel řidiče a spolujezdce, kterou lze plynule vertikálně i horizontálně nastavit. Poskytuje oporu a účinnou úlevu páteři a tím podporuje ortopedicky správnou polohu sezení.

Tímto způsobem se minimalizuje ohrožení zdraví a zvyšuje se pohodlí jízdy, zejména při dlouhých cestách.Lidská páteř se přirozeně ohýbá mírně dopředu a je v této pozici držena svalstvem, tato vlastnost se nazývá lordóza. Pokud je tělo v této poloze často a dlouhou dobu, svaly spodní části páteře se zkrátí a zpevní se v této nezdravé poloze. Bederní opěrka funguje tak, že zabraňuje výskytu takového stavu.

Zavřít detail
459. Elektricky nastavitelná přední sedadla včetně pamětí pro sedadlo řidiče 
459. Elektricky nastavitelná přední sedadla včetně pamětí pro sedadlo řidiče

Optimální pozice za volantem je předpokladem pro bezpečné a komfortní cestování. Elektricky nastavitelná sedadla s paměťovou funkcí pohodlně uloží preferovaná nastavení pro sedadlo řidiče a vnější zpětná zrcátka do paměti.

U sedadla řidiče a spolujezdce lze elektricky nastavovat výšku, sklon opěradla a také polohu v podélném směru. Je tak možné dosáhnout optimální polohy sedadla. Tlačítkem SET lze nastavenou polohu sedadla uložit do jedné ze dvou pamětí a následně ji stiskem příslušného tlačítka vyvolat. V případě, že vozidlo využívá více řidičů, není již nutné provádět všechna časově zdlouhavá nastavení.

Zavřít detail
676. HiFi systém 
676. HiFi systém

Díky reproduktorům a digitálnímu zesilovači poskytuje systém HiFi reproduktorů vynikající zvukový zážitek pro všechny cestující. Kromě jiného se tento systém vyznačuje také dvěma výjimečně výkonnými centrálními basovými reproduktory pod předními sedadly a rovněž výškovým a středovým reproduktorem v přístrojové desce a dalšími výškovými a středovými reproduktory v základnách zrcátek a obložení dveří.

Vše je posíleno dalšími dvěma středovými reproduktory v obložení zadních dveří. Tím je zajištěno rovnoměrné rozložení zvuku v interiéru vozu. Externí vícekanálový digitální zesilovač umožňuje jemné vyladění zvuku pro získání dokonale čistých tónů

Zavřít detail
322. Komfortní přístupový systém 
322. Komfortní přístupový systém

Inovativní řešení a snadná obsluha – systém komfortního přístupu umožňuje otevírat dveře vozidla bez nutnosti použití klíče. Při příchodu k vozidlu dojde k aktivaci uvítacího osvětlení. Pokud opustíte vozidlo a vzdalujete se od něj, dveře se automaticky zamknou. A navíc, digitální klíč si můžete nainstalovat na váš kompatibilní chytrý telefon, který poté plní funkce běžného klíče. Systém pracuje spolehlivě na základě standardu NFC (Near Field Communication) a lze ho alternativně ovládat i pomocí karty NFC.

Jakmile jsou dveře odemčeny a řidič vstoupí do vozidla, motor lze nastartovat pouhým stisknutím tlačítka Start/Stop. Chytrý telefon přitom musí být umístěn v předním úložném prostoru. Bezkontaktní otevírání a zavírání víka zavazadlového prostoru je k dispozici v kombinaci s automatickým ovládáním víka zavazadlového prostoru (S316A). Krátký pohyb nohou pod zadním nárazníkem aktivuje bezkontaktní otevírání zavazadlového prostoru. Snímače umístěné v různých výškách v zadním nárazníku jsou využívány k rozpoznání osoby, která se pokouší o otevření zavazadlového prostoru.

Přístup je umožněn pouze tehdy, když systém zjistí, že daná osoba má klíč u sebe. Jakmile systém klíč detekuje, víko zavazadlového prostoru se automaticky odemkne a otevře bez nutnosti dotyku. Díky autorizaci pomocí klíče nepředstavuje používání tohoto systému bezpečnostní riziko.

Zavřít detail
712. M sportovní sedadla 
712. M sportovní sedadla

Výjimečná podpora a optimální ergonomie: M sportovní sedadla s širokými možnostmi nastavení pro řidiče a předního spolujezdce přinášejí skořepinové konstrukci do interiéru další dávku sportovnosti. Kromě bohatého polstrování sedáku i opěradla, které poskytuje optimální boční vedení i při dynamické jízdě v zatáčkách, lze individuálně nastavit úhel sklonu sedáku a jeho hloubku, tak, aby tvar vyhovoval postavě řidiče a zajistil požadovaný komfort. A navíc, sedadla mají integrovanou opěrku hlavy s možností nastavení, takže pozici opěrky lze elektropneumaticky upravit.

Jejich sportovní tvar s částečně integrovanou a elektricky výškově nastavitelnou opěrkou hlavy a osvětleným logem M vizuálně zvýrazňuje interiér vozu a posiluje jeho sportovní schopnosti.

Zavřít detail
249. Multifunkční volant 
249. Multifunkční volant

V závislosti na výbavě lze multifunkční tlačítka na volantu používat k obsluze telefonu, hlasového ovládání a funkcí audiosystému. Nechybí ani manuální omezovač rychlosti. Pomocí tlačítek na volantu jej lze používat k nastavení maximální rychlosti, např. 50 km/h pro jízdu v obci.

Zavřít detail
490. Nastavitelná šířka opěradla 
490. Nastavitelná šířka opěradla

Řidič a přední spolujezdec si mohou upravit šířku opěradla M sedadla tak, aby odpovídala jejich postavě a zajišťovala optimální boční oporu. Chcete-li nastavit užší profil opěradla, vzduchové kapsy v bočnicích se nafouknou. Rozšíření je zajišťováno naopak snížením tlaku.

Zavřít detail
609. Navigační systém Professional 
609. Navigační systém Professional

Navigační systém Professional ohromuje svým designem a vynikajícím rozsahem služeb. Barevný displej s vysokým rozlišením propůjčuje systému jedinečný vzhled. Ostré kontrasty a zářivě čisté zobrazení poskytují základ pro vynikající čitelnost. Systém vyniká funkcí rychlého startu, bleskově rychlým vypočítáváním trasy, tipy na snížení spotřeby a 3D mapami pro jednodušší navigování ve městě.

Zavřít detail
493. Odkládací paket 
493. Odkládací paket

Odkládací paket přináší dodatečné odkládací prostory v interiéru i v prostoru pro zavazadla. Kromě jiného obsahuje loketní opěrku s držáky nápojů mezi zadními sedadly a také síťky na zadních stranách opěradel předních sedadel. Pro připojení nejrůznějších elektronických zařízení slouží dvě USB zdířky v zadní středové konzole a 12V zásuvka v zavazadlovém prostoru. Přídavná 12V zásuvka v zavazadlovém prostoru.

Zavřít detail
430. Paket zrcátek 
430. Paket zrcátek

Vnitřní a vnější zpětné zrcátko na straně řidiče s automatickým zacloňováním. Vnější zpětná zrcátka elektricky sklopitelná včetně parkovací funkce vnějšího zrcátka na straně spolujezdce a uložení poloh do paměti klíčku. Včetně vyhřívaných vnějších zpětných zrcátek a vyhřívaných trysek ostřikovačů čelního skla.

Zavřít detail
465. Průchozí nakládací systém 
465. Průchozí nakládací systém

Opěradla zadních sedadel dělená v poměru 40:20:40 s průvlakem pro přepravu dlouhých předmětů nabízejí větší flexibilitu a rovněž individuální nastavení konfigurace míst pro cestující a přepravu nákladu. Pravé zadní opěradlo a rovněž menší středový segment lze sklápět samostatně, zatímco levé zadní opěradlo se sklápí spolu se středovým segmentem. Vůz tak nabízí mimořádnou úroveň flexibility při přepravě nákladu.

Na zadních sedadlech se mohou například pohodlně usadit dva cestující a současně je možné přepravovat dlouhé předměty, jako jsou vaky na lyže a snowboardy. Ty jsou k dispozici ve vhodných velikostech v rámci Originálního příslušenství BMW. Samostatná zadní středová loketní opěrka obsahuje dva držáky nápojů. Předměty lze jednoduše zajistit pomocí dvou upínacích bodů v zavazadlovém prostoru.

Zavřít detail
508. Přední a zadní parkovací asistent (PDC) 
508. Přední a zadní parkovací asistent (PDC)

Usnadňuje parkování a manévrování ve stísněných prostorech. Přední a zadní parkovací asistent (PDC) měří pomocí ultrazvuku vzdálenost od překážek, vydává akustické varování a zobrazuje vzdálenost na kontrolním displeji.

Řidič může systém aktivovat prostřednictvím tlačítka PDC, v případě jízdy vzad je aktivace automatická. Pokud se vůz při manévrování či parkování blíží k překážce, systém jej akustickým signálem se zkracujícím se intervalem upozorní na zkracující se vzdálenost. Pokud se vzdálenost od překážky zmenší pod 30 cm, zní konstantní zvukový „signál k brzdění“.Kromě zvukové signalizace se na kontrolním displeji zobrazuje schematická vizualizace vzájemné polohy vozu a okolních překážek, což parkování ještě zjednodušuje. Parkovací asistent (PDC) parkovací manévry výrazně zjednodušuje a minimalizuje riziko poškození vozu.

Zavřít detail
6CP. Příprava pro Apple CarPlay 
6CP. Příprava pro Apple CarPlay

Příprava pro Apple CarPlay® zajistí během jízdy přístup k mnoha funkcím vašeho iPhone prostřednictvím dotykového displeje. Jejich obsluha se provádí způsobem obvyklým pro iOS. Váš iPhone se s vozem spojí bezdrátově. To znamená, že můžete telefonovat, diktovat a posílat zprávy na WhatsApp nebo iMessage, poslouchat vaši oblíbenou hudbu z Apple Music nebo Spotify, případně se pomocí Apple Maps, Google Maps či Waze nechat navigovat do vašich oblíbených cílů.

Když se vám nelíbí žádné z běžných rádií, můžete správnou stanici najít na TuneIn, můžete také poslouchat audioknihy z Audible nebo sledovat nejnovější podcasty. Podržením tlačítka hlasového ovládání na volantu vašeho BMW můžete bez ztráty pozornosti využívat služby hlasové asistentky Apple Siri.

Zavřít detail
6AM. Real Time Traffic Information  
6AM. Real Time Traffic Information

Funkce Real Time Traffic Information neustále sleduje aktuální dopravní situaci, takže se již nemusíte starat o kolony během vašich cest na dovolenou nebo v dopravní špičce. Pokud se na vaší trase objeví problém, s předstihem a automaticky vám systém navrhne alternativní cesty, s nimiž dojedete do cíle dříve. Informace o situaci na vaší plánované trase jsou získávány prakticky v reálném čase a s přesností do sta metrů. Výsledkem je, že vždy máte aktuální informace o dopravní situaci. Real Time Traffic Information, jakožto součást služby Connected Navigation, vždy zná nejlepší a nejrychlejší cestu do vašeho cíle a nenechá se překvapit dočasnými překážkami jako jsou práce na silnici nebo uzavírky silnic.

Ať už jsou podmínky na silnici jakékoliv, funkce Real Time Traffic Information vás téměř v reálném čase informuje o jakýchkoliv zdrženích a délce jejich trvání. Neustále propočítává, kdy dojedete do cíle své cesty. Upozornění na nebezpečí Hazard Preview je další funkcí, která vás podobně jako Real Time Traffic Information, s předstihem informuje o nehodě nebo nepříznivých povětrnostních podmínkách, jako je hustý déšť, námraza nebo mlha, na trase. Hazard Preview pracuje na základě sběru informací získaných anonymně od ostatních vozů BMW pohybujících se na silnicích.

Doba trvání je na tři roky.

Zavřít detail
6AP. Remote Services  
6AP. Remote Services

Zamkl jsem svůj vůz? Status uzamčení vozidla zjistíte pouhým pohledem do vašeho chytrého telefonu. Služby Remote Services vám okamžitě prozradí, zda jsou dveře zamčené nebo ne. Pokud na rozlehlých parkovištích nemůžete najít své vozidlo, ušetřete si starosti s hledáním aktivací světelné nebo akustické houkačky. Pokud si v neznámém městě nejste jisti, kde přesně jste zaparkovali, můžete si nechat zobrazit umístění vašeho BMW na mapě nebo se na dané místo nechat navést. Chcete se v zimě vyhnout škrábání ledu z oken nebo naopak v létě nastoupit do příjemně klimatizovaného vozu? Pokud ano, aktivujte topení či chlazení vozu s předstihem, a to z pohodlí vašeho domova.

Plánování vaší cesty můžete začít už z domova zasláním vaší příští destinace do navigačního systému vozidla, takže navádění k cíli začne v momentu, kdy se usadíte za volant. A navíc, klimatizaci a zámky dveří můžete ovládat i svými chytrými hodinkami. Zkontrolovat můžete i dojezd vašeho BMW. Se službami Remote Services vždy snadno zjistíte stav svého vozidla. Zkontrolujte zbývající dojezd, hladinu oleje, tlak v pneumatikách, stejně jako stav dveří, oken a víka kufru – nebo si zkontrolujte, kdy vás čeká další servisní prohlídka. Většinu těchto prvků aplikace BMW Connected lze aktivovat také přes call centrum BMW.

Zavřít detail
8TH. Speed Limit Info ukazatel aktuální povolené rychlosti 
8TH. Speed Limit Info ukazatel aktuální povolené rychlosti

Ukazatel aktuální povolené rychlosti a zákazu předjíždění prostřednictvím kamery snímající dopravní značení a spolupracující s navigačním systémem.

Zavřít detail
563. Světelný paket 
563. Světelný paket

Součástí Světelného paketu je mnoho LED diod umístěných jak uvnitř, tak vně vozu. Vnitřní osvětlení včetně působivých uvítacích světel vytváří zásluhou kombinace přímých a nepřímých zdrojů světla hýčkající atmosféru klasických salónků. Světelné zdroje jsou umístěné u vnitřních make-up zrcátek, stejně tak jako v prostoru pro nohy. Součástí paketu jsou přední a zadní čtecí lampičky. Součástí tohoto paketu jsou také světla umístěná ve vnějších klikách a ve dveřních výplních dveří, LED světla osvětlující prostor vedle vozu, stejně tak jako osvětlení zavazadlového prostoru pomocí technologie LED.

Zavřít detail
544. Systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí 
544. Systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí

Systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí ukládá a udržuje zvolenou rychlost mezi 30 a 250 km/h, a to i při jízdě z kopce, pokud je to potřeba použije ke zpomalení brzdovou soustavu. Ovládá se multifunkčními tlačítky na volantu.

Zavřít detail
6AE. Teleservices 
6AE. Teleservices

Kdy je další servisní prohlídka, kontrola vozu nebo výměna oleje? Díky službě Teleservices vaše BMW přesně ví, kdy se má konat další prohlídka. Na přání automaticky zašle všechny relevantní informace o vozidle vašemu BMW servisnímu partnerovi, nebo to můžete udělat sami manuálně. Váš servisní partner ví o stavu vašeho vozidla dokonce ještě dřív, než vám zavolá kvůli domluvení schůzky. Aby byla zajištěna co nejlepší úroveň příprav pro individuální potřeby vašeho vozidla, je také možné dopředu objednat náhradní díly. To také krátí čas čekání během schůzky. 

Systém rovněž v brzké fázi zaznamená potřebu neplánované návštěvy servisu, například když je nízká hladina oleje nebo jsou opotřebované brzdy. Zásadní informace jsou sdíleny, takže veškeré nedostatky lze pohodlně a včas napravit. Už se nemusíte o nic starat a vaše BMW zůstane ve skvělém stavu. A co když se vaše vozidlo z ničeho nic porouchá? I zde vám pomůže služba Teleservices, a to díky asistenci při poruše, která zajistí, že se na silnici vrátíte tak rychle, jak to jen bude možné. A navíc, systém může zkontrolovat stav vaší baterie a dopředu vás upozornit, pokud bude vyžadován nějaký zásah.


K použití této služby je nutné, aby vaše vozidlo bylo registrováno na portálu ConnectedDrive a přiřazeno k vámi preferovanému servisnímu partnerovi BMW.

Zavřít detail
2VB. Ukazatel tlaku v pneumatikách 
2VB. Ukazatel tlaku v pneumatikách

Včetně varování v případě poklesu tlaku v pneumatice. Systém musí být znovu inicializován po každé změně tlaku.

Zavřít detail
428. Varovný trojúhelník a lékárnička 
428. Varovný trojúhelník a lékárnička

Výstražný trojúhelník a lékárnička pomáhají v případě nehody nebo poruchy. Je bezpečně uložen v zavazadlovém prostoru.

Zavřít detail
423. Velurové koberečky 
423. Velurové koberečky

Velurové podlahové koberce do předního a zadního prostoru pro nohy jsou navržené přímo pro daný interiér, odpuzují nečistoty a jsou nepromokavé. Ladí s barvou interiéru, odpuzují nečistoty i vodu, a tím chrání čalounění podlahy, usnadňují čištění a působí mimořádně kvalitním dojmem.

Zavřít detail
431. Vnitřní zpětné zrcátko s automatickým zacloňováním 
431. Vnitřní zpětné zrcátko s automatickým zacloňováním

Samozatmavovací vnitřní zpětné zrcátko chrání řidiče před oslněním jasnými světly, například světlomety vozů jedoucích vzadu, zatmavením odrazové plochy v okamžiku, kdy intenzita světla překročí stanovený limit. A navíc, vnitřní zpětné zrcátko vyniká bezrámovou konstrukcí.

Zavřít detail
494. Vyhřívání sedadel pro řidiče a spolujezdce 
494. Vyhřívání sedadel pro řidiče a spolujezdce

Vyhřívání sedadel řidiče a spolujezdce ohřeje po stisku tlačítka povrch sedadel na příjemnou teplotu i v arktických zimách, a to i při studeném motoru. Vyhřívání pracuje v jedné ze tří úrovní, vždy s rychlým nástupem účinku, a vyhřívaný je nejen sedák, ale také opěradlo.

Zavřít detail
6WD. WiFi hotspot 
6WD. WiFi hotspot

Už jste se někdy během cesty potřeboval připojit do konferenčního videohovoru nebo odeslat finální verzi prezentace v programu PowerPoint? S WiFi Hotspotem můžete ve vašem voze používat internet s připojením standardem LTE (pokud je dostupný). Vy a vaši spolucestující mohou k hotspotu připojit až deset zařízení bez toho, aby čerpali data z vašeho mobilního tarifu.

Vysokorychlostní připojení chráněné heslem je možné využívat díky SIM kartě instalované ve vašem BMW a střešní anténě. Tím je zajištěn rychlý, bezpečný a stabilní přenos dat po celé Evropě, umožňující přehrávání videí, stahování obrázků, hraní online her a mnohem víc. Abyste mohli jako uživatel ConnectedDrive vytvořit datové spojení WiFi Hotspotem, musíte mít zákaznický účet HotSpot Drive od našeho partnera, Deutsche Telekom AG.

Zavřít detail
3AG. Zadní kamera 
3AG. Zadní kamera

Zadní kamera umožňuje lepší orientaci při couvání v parkovacích situacích a v rozsahu rychlostí nižším než 20 km/h. Zobrazuje oblast za vozidlem v ovládacím displeji. Interaktivní traťové linie pro vzdálenost a kruh otáčení podporují řidiče při manévrování, překážky jsou označeny barevně.

Upozornění: Rozsah systému obsažený v opčním kódu poskytuje pouze pomoc v rámci definovaných systémových limitů. Zodpovědnost příslušného řidiče odpovídá aktuální dopravní situaci.

Zavřít detail
698. Area code 2 pro DVD
548. Tachometr v km
879. Manuál a servisní knížka v Nj

EXTERIÉR | LAK | KOLA

2PA. Bezpečnostní šrouby kol 
2PA. Bezpečnostní šrouby kol

Bezpečnostní šrouby kol

Zavřít detail
2VC. Sada na opravu pneumatik 
2VC. Sada na opravu pneumatik

Sada pro opravu pneumatik je alternativou rezervního kola šetřící prostor. V případě prázdné pneumatiky pomůže řidiči dojet do blízkého pneuservisu. Součástí je láhev s těsnícím prostředkem a elektrický kompresor na 12 V, který lze připojit k palubní elektrické síti vozu.

Zavřít detail
2VZ. 19 M kola z lehké slitiny Double-spoke 437 M 
2VZ. 19 M kola z lehké slitiny Double-spoke 437 M

vpředu: 9 J × 19 / pneumatiky 245/35 R19

vzadu: 10 J × 19 / pneumatiky 265/35 R19

Zavřít detail

PAKETY

851. Jazyková verze Německy 

INTERIÉR | ČALOUNĚNÍ | VNITŘNÍ OBLOŽENÍ

4GQ. M bezpečnostní pásy 
4GQ. M bezpečnostní pásy

pouze s Model M Sport

Zavřít detail
4LU. Vnitřní černé vysoce lesklé obložení s akcentní lištou Pearle Chrome 
4LU. Vnitřní černé vysoce lesklé obložení s akcentní lištou Pearle Chrome

Vnitřní černé vysoce lesklé obložení s akcentní lištou Pearle Chrome

Zavřít detail
  • Ke stažení

Specifikace vozu v PDF

  • Prodejci
Michael Pech

Michael Pech

Prodejce ojetých vozů

+420 732 631 610

mpech@cartecpraha.cz

Mluvím tímto jazykem - Čeština Mluvím tímto jazykem - Angličtina
Peter Hagovský

Peter Hagovský

Prodejce nových a ojetých vozů

+420 604 421 429

hagovsky@cartecpraha.cz

Mluvím tímto jazykem - Čeština Mluvím tímto jazykem - Angličtina Mluvím tímto jazykem - Slovak

Více o sérii

Nová generace BMW M2

[ Cílová kotva 1 ]

1. KONCEPCE A DESIGN. Ideální recept na ryzí radost z jízdy.

Kompaktní rozměry, mimořádně svalnaté proporce.
Expresivní vzhled nového BMW M2 je jasným ukazatelem sportovní radosti z jízdy a vychází především z jeho extrémně dravých proporcí, které jsou dány zejména kompaktností jeho dvoudveřové karoserie. Od přídě k zádi měří 4580 mm, na šířku 1887 mm a na výšku 1403 mm. Nové BMW M2 je tedy o 119 milimetrů delší než jeho předchůdce, o 16 milimetrů širší a o 11 mm nižší. Současně je o 214 milimetrů kratší než BMW M4 Coupé.

Rozvor nového BMW M2 o délce 2747 milimetrů přispívá obzvláště výrazně k jeho lehkonohé agilitě. Je o 110 milimetrů kratší než v případě BMW M4 Coupé, ale o 54 milimetrů delší než u předchozího modelu, což přináší větší prostor pro nohy vpředu i vzadu. Rozchod kol se vpředu zvětšil o 38 milimetrů (na 1617 mm) a vzadu o 4 milimetry (na 1605 mm). To znamená, že se přesně shoduje s BMW M4 Coupé, což dále zdůrazňuje rozdíl v rozměrech ve srovnání se standardními modely BMW řady 2 Coupé. Ve srovnání s nimi je vysokovýkonný model širší o 49 milimetrů, přičemž rozchod kol je vpředu širší o 44 mm a vzadu o 18 mm.

M specifické designové prvky podtrhují výkonový charakter vozu. Extrémně sportovní proporce nového BMW M2 se snoubí s jasně navrženými plochami a mohutně tvarovanými proporcemi. Vzniká tak emocionálně poutavý design, který zdůrazňuje zejména široký postoj nového BMW M2. Unikátní vzhled vozu se zřetelným odlišením od BMW řady 2 Coupé podtrhují také M specifické designové prvky, které jsou pevně zakotveny ve funkčních požadavcích na chlazení a aerodynamiku.

Přední část nového BMW M2 zdobí velká horizontální bezrámečková BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek. Sekce třídílného a pro modely M specifického spodního nasávacího otvoru mají téměř pravoúhlé tvary a zajišťují efektivní chlazení komponentů pohonného ústrojí a brzd. Odvážně tvarované světlomety jsou umístěny na vnějších okrajích přední části. Každý z nich je inspirován legendárními modely BMW 02 a má jeden kruhový světlomet využívající technologii full-LED pro potkávací i dálková světla. 

Tmavé pozadí světlometů zvýrazňují použitou vyspělou techniku. Světla pro denní svícení mají podobu světlovodných trubic ve tvaru písmene U na spodním okraji předních světlometů, v nichž jsou integrovány také směrové ukazatele. Volitelně jsou k dispozici Adaptivní LED světlomety s neoslňujícím asistentem dálkových světel BMW Selective Beam a světlomety M Shadow Line s tmavými vnitřními částmi.

Vytažené blatníky, volitelná střecha z uhlíkových vláken. Výrazně rozšířené boční prahy v kombinaci s mohutnými širokými blatníky vytvářejí charakteristický vzhled BMW M inspirovaný závodními vozy. Siluetu vozu formuje dlouhá kapota, krátké převisy a dozadu posunutá kabina pro cestující. Od B-sloupku dynamicky klesající linie střechy a krátké víko zavazadlového prostoru zakončené výrazným spoilerem dotvářejí obraz kompaktního BMW kupé s mimořádnou sportovní přitažlivostí.

Zákazníci si mohou na přání objednat nové BMW M2 se M karbonovou střechou. Použití tohoto extrémně lehkého a vysoce pokročilého materiálu na střechu snižuje hmotnost vozu přibližně o šest kilogramů a současně přispívá ke snížení těžiště, což je přínosem pro ovladatelnost. M karbonová střecha působí díky svému tmavému zbarvení, nelakované struktuře plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP) a podélným prolisům výrazným dojmem.

Čistokrevný závodní difuzor.
Zadní část nového BMW M2 se vyznačuje horizontálními liniemi, které jí vtiskují tvar. Tyto plochy získávají svůj M specifický vzhled díky vertikálně uspořádaným odrazkám zasazeným hluboko do vnějších okrajů zadního nárazníku a zadní odtrhové hraně navržené tak, aby vytvářela dodatečný přítlak na zadní nápravě. Nejpřitažlivějším prvkem zadní části vozu je osobitý difuzor. Tento prvek usměrňující vzduch má střídmý závodní vzhled a zahrnuje další charakteristický M prvek, a to dva páry zdvojených koncovek výfuku. Ve srovnání s ostatními modely BMW M jsou umístěny blíže ke středu a spolu s výrazným difuzorem vytvářejí působivě kompaktní zadní část.

Barvy karoserie a kola z lehké slitiny dodávají osobitý vzhled.
Zákazníci, kteří si koupí nové BMW M2, si mohou vybrat ze dvou pastelových a tří metalických barev karoserie. Nabídka zahrnuje pastelovou bílou Alpine White, černý metalický lak Sapphire Black a šedý metalický lak Brooklyn Grey, plus červený metalický lak Toronto Red a modrou pastelovou barvu Zandvoort Blue, které jsou k dispozici výhradně pro tento kompaktní vysokovýkonný sportovní vůz.

Součástí standardní výbavy nového BMW M2 jsou exkluzivně navržená dvoubarevná M kola z lehké slitiny s dvojitými paprsky Double-spoke. S průměrem 19 palců vpředu a 20 palců vzadu ještě více umocňují agilní vlastnosti vozu. Jako volitelnou výbavu lze objednat i další M kola z lehké slitiny ve stejném rozměru. Kromě toho jsou v nabídce dílů BMW M Performance k dispozici kola z lehké slitiny M Performance s průměrem 20 palců vpředu a 21 palců vzadu.

[ Cílová kotva 2 ]

2. POHON. Řadový šestiválec s technologií M TwinPower Turbo, manuální převodovka a pohon zadních kol poskytují prvotřídní jízdní dynamiku v klasickém stylu.

Technologie pohonu nového BMW M2 přináší do segmentu prémiových kompaktních automobilů elitní výkon a nabízí opojný zážitek z jízdy ve stylu klasických vysokovýkonných sportovních vozů. M2 je jediným vozem ve svém segmentu, který je nabízen s řadovým šestiválcem, jenž zaujme nejen svými nenapodobitelnými vlastnostmi, ale také fascinujícím výkonem. Motor spojuje své síly buď s dynamickou osmistupňovou převodovkou M Steptronic s logikou řazení Drivelogic, nebo se šestistupňovou manuální převodovkou navrženou pro radost z jízdy pro puristy. V obou případech je výkon motoru přenášen na silnici tradičním
způsobem přes zadní kola.

Nové BMW M2 s maximálním výkonem 338 kW/460 k z řadového šestiválce stojí na vrcholu segmentu kompaktních vysokovýkonných vozů. Navíc jeho motor překonává pohonnou jednotkou předchůdce o 66 kW/90 k. Jednotka o objemu 3,0 litru se od motoru použitého v modelech BMW M3/BMW M4 liší pouze v několika detailech.

Vlastnosti typické pro M: okamžitý nástup výkonu, vysokootáčkový charakter.
Řadový šestiválec ve verzi vyvinuté pro BMW M2 opět zaujme svými typickými M vlastnostmi. Kombinuje nejnovější technologii M TwinPower Turbo s vysokootáčkovým charakterem, který řidiči od M automobilů očekávají. Nejvyšší točivý moment 550 Nm nastupuje mezi 2650 a 5870 1/min a maximální výkon se dostavuje při 6250 1/min. Okamžitá odezva, zdravý apetit po otáčkách a lineární průběh výkonu až k omezovači otáček společně vytvářejí nezaměnitelný soubor vlastností, který definuje zážitek z výkonu nového BMW M2, jehož motor točí maximálně 7200 1/min.

Koncepce řadového šestiválce a jeho technické detaily odrážejí desetiletí zkušeností BMW M GmbH z oblasti motorsportu. Extrémně tuhý blok motoru, stěny válců se sníženým třením a odlehčený kovaný klikový hřídel s vysokou tuhostí zvyšují účinnost, zrychlují nástup výkonu a podtrhují vysokootáčkový charakter řadového šestiválce. Pro výrobu jádra hlavy válců se využívá forma vzniklá s využitím 3D tisku, díky čemuž je lehčí a mohlo být použito efektivnější vedení chladicích kanálů.

Stlačený vzduch do spalovacích prostorů přivádějí dvě jednokomorová turbodmychadla. Součástí systému přeplňování je také nepřímý chladič stlačeného vzduchu a elektronicky řízený obtokový ventil. Dalšími prvky technologie M TwinPower Turbo je vysokotlaké přímé vstřikování paliva, které pracuje s tlakem až 350 bar, proměnný zdvih ventilů VALVETRONIC a variabilní časování vačkových hřídelů Double-VANOS.

Závodní chlazení a mazání motoru, M specifický výfukový systém.
M specifický chladicí systém zásobují čerstvým vzduchem velké nasávací otvory v předním nárazníku. Komponenty hnacího ústrojí jsou díky tomu za všech okolností udržovány na optimální provozní teplotě, a to jak při každodenním používání na krátké vzdálenosti nebo v městských oblastech, tak při rychlých jízdách na okruhu. Systém mazání je rovněž navržen tak, aby zvládl extrémně dynamické jízdní situace. Olejová vana se dvěma oddělenými komorami a integrovaným sacím kanálem umožňuje elektronicky řízenému olejovému čerpadlu spolehlivě udržovat průtok maziva i při extrémním příčném a podélném zrychlení.

M specifický výfukový systém s elektricky ovládanými klapkami vytváří emotivně bohatý zvukový doprovod, který poskytuje akustickou atmosféru lineárně narůstajícího výkonu motoru. Na jeho konci je velký koncový tlumič, na nějž navazují pro BMW M typické dva páry koncovek výfuku.

Výběr mezi osmistupňovou převodovkou M Steptronic s funkcí Drivelogic nebo šestistupňovou manuální převodovkou.
Nové BMW M2 je standardně dodáváno s osmistupňovou převodovkou M Steptronic s logikou řazení Drivelogic. Na přání však může být jeho řadový šestiválec spojen také se šestistupňovou manuální převodovkou, která vytváří jízdní zážitky v klasickém duchu s intenzivní interakcí mezi řidičem a vozem. Převodové poměry a rozpětí převodů jsou dokonale přizpůsobeny výkonové charakteristice motoru. Přesně definované řazení umožňuje rychlé a snadné změny převodových stupňů. Asistent řazení spočívající v automatických meziplynech usnadňuje řazení během brzdění před zatáčkami a lze jej deaktivovat v nastavení M Setup.

Standardně dodávaná osmistupňová převodovka M Steptronic se vyznačuje převodovými poměry dokonale přizpůsobenými charakteristice motoru a extrémně sportovními změnami převodových stupňů. Blízko u sebe poskládané převody zlepšují hospodárnost motoru v nízkých otáčkách a zároveň umožňují intenzivní nárůst výkonu z nízkých rychlostí. Dále vylepšená technologie hydrodynamického měniče vyhlazuje projev a současně umožňuje obzvláště přímé spojení s motorem.

Kromě nově tvarovaného voliče převodovky lze převody měnit také řadicími páčkami na volantu. Manuální režim řidiči umožňuje prudce zrychlit z ustálené rychlosti provedením vícestupňového podřazení na nejnižší možný převodový stupeň. Tato funkce se aktivuje přidržením levé řadicí páčky a současně sešlápnutím plynového pedálu. Pokud řidič při akceleraci v manuálním režimu vytočí motor až do omezovače, samočinná převodovka nepřeřadí na vyšší rychlostní stupeň. V automatickém režimu pomáhá řidiči při ostrém brzdění do zatáček tím, že při podřazování používá automatické vyrovnávání otáček.

Špičková dynamika, intenzivní trakce: pohon zadních kol a Aktivní M diferenciál.
Tím, že nové BMW M2 přenáší výkon výhradně na zadní kola, využívá tradiční recept na přeměnu hnací síly motoru na dynamické výkony. Při ostré jízdě na okruhu může řidič využívat pro M modely charakteristického lineárního nárůstu sil bočního zrychlení a zatáčkami projíždět v kontrolovaném přetáčivém smyku, tzv. driftu.

Ke skvělé dynamice BMW M2 přispívá také standardně dodávaný Aktivní M diferenciál na zadní nápravě. V případě potřeby dokáže svým plynulým až 100% svorným účinkem zabránit rozdílům otáček mezi zadními koly. Tím se zlepšuje trakce v situacích, kdy má každé z kol zadní nápravy jinou přilnavost. Závěr diferenciálu způsobuje, že se hnací moment neztrácí prokluzem jednoho nebo druhého zadního kola, ale přenese se na kolo s větší trakcí, a tím se využije k rychlejšímu rozjezdu. Aktivní M diferenciál je propojen se stabilizačním systémem DSC (Dynamic Stability Control) a svoji svornost přesně přizpůsobuje dané jízdní situaci, kterou monitoruje řada senzorů. Mezi faktory, které se zde berou v úvahu, patří hnací moment, otáčky kol, rychlost jízdy, boční zrychlení, jakož i úhel natočení volantu a rychlost stáčení vozu kolem svislé osy. Díky tomu lze svorný účinek zvolit velmi přesně a pro řidiče předvídatelně. Například při dynamickém výjezdu ze zatáček dostává jasnou zpětnou vazbu o přilnavosti zadních kol, a může tak přidat přesně tolik plynu, kolik je potřeba.

[ Cílová kotva 3 ]

3. PODVOZEK. Nový rozměr agility.

Charakteristickými znaky každého výkonného sportovního vozu od BMW M GmbH jsou chuť po dynamice, agilita a preciznost. Nové BMW M2 s výjimečně ostrými reakcemi na každý pohyb plynového pedálu a volantu dává jasně najevo svou obratnost. Propracovaný podvozek, původně vyvinutý pro BMW M3/BMW M4, propůjčuje modelu M2 všechny nástroje potřebné k tomu, aby se výkon jeho šestiválce proměnil v senzační jízdní vlastnosti, a to jak při každodenních cestách, tak při jízdě na okruhu. Kompaktní rozměry, krátký rozvor, vynikající tuhost karoserie v ohybu i krutu, pevné spojení karoserie a podvozku a téměř dokonale vyvážené rozložení hmotnosti v poměru 50:50 zajišťují precizní a přirozenou ovladatelnost. K tomu se přidává klasický pohon zadních kol a výsledkem je bezkonkurenčně ryzí radost z jízdy.

M specifické výztuhy a součásti podvozku.
Tuhost přední části nového BMW M2 dále zvyšují specifické zesilující výztuhy spojující horní uložení předních tlumičů jak mezi sebou navzájem, tak s přední částí vozu a přepážkou mezi motorem a kabinou. Vertikální výztuhy spojují výztužné prvky v motorovém prostoru s pomocným rámem přední nápravy, jehož uložení bylo rozšířeno integrací specifických spojovacích bodů směřujícím až ke spodním částem A-sloupků. Pomocný rám přední nápravy, v hliníkovém provedení typickém pro modely M, je zesílen jednodílným hliníkovým plechem zasahujícím až k prahům. Střední a zadní část podlahy je vyztužena doplňkovými prvky v C-sloupcích
a výztuhami pod zavazadlovým prostorem. Speciální pomocný rám zadní nápravy je vyztužen trojicí hliníkových panelů a je pevně spojen s karoserií.

Podvozek nového BMW M2 má M specifickou geometrii a elastokinematiku, které v kombinaci s výjimečně velkým závlekem a úhlem rejdového čepu umožňují klasickou M kombinaci špičkových dynamických vlastností a dostatečného pohodlí pro každodenní jízdy i cesty na dlouhé vzdálenosti. M specifickou přední nápravu s oddělenými dvojitými spodními rameny tvoří nově vyvinutá hliníková příčná ramena s kulovými čepy, podélná hliníková spodní podélná ramena s nově navrženým uchycením, kované otočné ložisko svislé pružicí a tlumicí vzpěry a odlehčené náboje kol s velkým negativním odklonem. Pětiprvková zadní náprava s M specifickými komponenty nabízí díky širokému rozchodu kol a tuhému uložení ideální základ pro přímou a přesnou odezvu i v mimořádně dynamických jízdních situacích.

Řízení M Servotronic a adaptivní M podvozek ve standardní výbavě.
Řízení M Servotronic usnadňuje na jedné straně zatáčení při průjezdu zatáčkou a na druhé straně zajišťuje bezproblémové parkování a manévrování. Kombinuje přednosti posilovače pracujícího v závislosti na rychlosti a proměnného převodu řízení. V menu M Setup jsou k dispozici dvě nastavení odezvy řízení. Komfortní režim kombinuje lehké řízení s přesnou zpětnou vazbou. V nastavení Sport je řízení mnohem komunikativnější a zároveň vyžaduje výrazně větší sílu k otáčení volantu – pro maximální přesnost při zkoumání nejzazších hranic dynamických schopností vozu.

Elektronicky řízené tlumiče standardně dodávaného adaptivního M podvozku zlepšují kontakt kol s vozovkou a trakci v každé jízdní situaci.
Řídicí jednotka systému využívá senzory k neustálému sledování pohybů karoserie, stavu vozovky a pohybů volantu. Elektromagneticky ovládané ventily reagují během několika milisekund a nastaví požadovanou tlumicí sílu – plynule a pro každé kolo samostatně. Základní charakteristiku tlumičů lze nastavit v menu M Setup.

Integrovaný brzdový systém se dvěma nastaveními pedálu, M kola z lehké slitiny o průměru 19 palců vpředu a 20 palců vzadu. Dvoudílné M brzdy nového BMW M2, které se skládají z šestipístkových brzd s pevnými třmeny a kotouči o průměru 380 mm na předních kolech a jednopístkových plovoucích třmenů (včetně parkovací brzdy) a kotouči o průměru 370 mm vzadu, poskytují vynikající brzdný výkon. Třmeny jsou standardně lakovány modrou nebo volitelně červenou barvou.

M Drive Professional s M Traction Control také jako součást standardní výbavy.
Stabilizační systém DSC (Dynamic Stability Control) funguje ještě efektivněji ve spojení s integrovaným brzdovým systémem. Mezi jeho funkce patří režim M Dynamic Mode, který stisknutím tlačítka umožňuje větší prokluz kol a navozuje tak mimořádně sportovní zážitek z jízdy. Funkce regulace prokluzu je u nového BMW M2 integrována do řídicí jednotky motoru. Díky tomu odpadají dlouhé cesty signálu k řídicí jednotce stabilizačního systému DSC, což znamená, že zásahy jsou aplikovány až desetkrát rychleji než u konvenčních systémů, a navíc s mimořádnou přesností. Jakákoli ztráta trakce, ať už při akceleraci na vozovce s proměnlivou nebo omezenou přilnavostí, nebo při průjezdu zatáčkou, je proto eliminována hned v zárodku, což znamená, že systém DSC musí mnohem méně často zasahovat selektivním přibržďováním jednotlivých kol.

Funkce M Traction Control, která je součástí standardní výbavy M Drive Professional, umožňuje řidiči nového BMW M2 nastavit mezní hodnoty pro regulaci prokluzu kol. Řidič si tak může vybrat jeden z deseti předvolených stupňů intenzity, jíž mohou poháněná kola proklouznout. Při jízdě na okruhu tak mohou řidiči přesně nastavit rozsah zásahů regulačního systému a nakonfigurovat si požadované nastavení pro kontrolované drifty, které je přesně přizpůsobeno jak podmínkám povrchu trati, tak jejich osobním preferencím a schopnostem.

[ Cílová kotva 4 ]

4. VÝBAVA. Atraktivní standardní výbava a cílená nabídka volitelné výbavy.

Pokud jde o funkčnost, ovládání a komfort, standardní výbava nového BMW M2 následuje techniku pohonného ústrojí a podvozku a klade důraz především na radost z jízdy. Kokpit kompaktního vysokovýkonného sportovního vozu svým uspořádáním zaměřeným na řidiče obsahuje M specifické ukazatele, ovládací prvky a možnosti nastavení, stejně jako pokročilý BMW Prohnutý displej. Standardní výbava M Drive Professional umožňuje řidičům zdokonalovat jejich dovednosti za volantem nového BMW M2 pomocí funkcí, jako je M Drift Analyser a časomíra M Laptimer, a zároveň si užívat autentickou závodní atmosféru.

Závodní atmosféra na přání: přepracovaná M sportovní sedadla a M karbonová skořepinová sedadla.
Standardní sportovní sedadla nového BMW M2 poskytují vynikající komfort na dlouhé vzdálenosti a pozoruhodnou boční oporu při průjezdu zatáčkami. Jejich design zaujme pro tento model specifickými prvky v podobě čalounění kombinujícího materiály Sensatec/Alcantara a loga „M2“ v horní části opěradla. Na přání mohou být vybavena vyhříváním a elektrickým nastavením podélné pozice, sklonu a výšky sedáku. Sedadlo řidiče je potom navíc vybaveno elektrickým nastavením šířky a sklonu opěradla s paměťovou funkcí.

K dispozici jsou také nová exkluzivní M sportovní sedadla s ještě výraznějšími bočnicemi, tvary opěradla a hlavovými opěrkami v barvách BMW M GmbH. Jsou čalouněna kombinací kůže Vernasca a materiálu Sensatec s perforovanými plochami a lze je objednat v černé nebo hnědé barvě. Jejich integrované opěrky hlavy jsou doplněné osvětleným logem M. M sportovní sedadla jsou rovněž vybavena elektrickým nastavováním, včetně výšky hlavových opěrek. K dispozici jsou také M bezpečnostní pásy s vetkanou trikolorou BMW M GmbH.

M karbonová skořepinová sedadla, která jsou rovněž na seznamu volitelné výbavy nového BMW M2, vyzařují ihned po otevření dveří ryzí závodní atmosféru. Jsou také plně elektricky nastavitelná a vyhřívaná, mají integrované opěrky hlavy a osvětlené logo modelu. Kůže Merino pokrývající povrch sedadel zvyšuje komfort, zatímco odnímatelné opěrky hlavy a možnost přidání vícebodového bezpečnostního pásu podtrhují jejich závodní charakter. Použití plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP) v konstrukčních prvcích sedáku a opěradla spolu s výřezy v bočnicích a pod opěrkami hlavy ušetří oproti M sportovním sedadlům 10,8 kilogramu.

Funkce pro snadné nastupování na zadní sedadla posouvá přední sedadla se sklopenými opěradly směrem dopředu a usnadňuje tak cestujícím přístup na zadní sedadla. Tvary a integrované hlavové opěrky obou zadních sedadel jim propůjčují charakter samostatných sedadel, takže i cestující vzadu si mohou vychutnat pocit sportovní radosti z jízdy. Zadní opěradlo je dělené v poměru 40:20:40, takže pro přepravu velmi dlouhých zavazadel lze podle potřeby sklopit jeho jednu nebo více částí. S opěradly ve svislé poloze nabízí nové BMW M2 zavazadlový prostor o objemu 390 l.

Asistenční systémy pro vyšší komfort a bezpečnost.
Široká nabídka nejmodernějších asistenčních systémů umožňuje účinně zvýšit komfort na dlouhých cestách a současně posílit bezpečnost v nepřehledných jízdních situacích. Nové BMW M2 je standardně vybaveno systémem Park Distance Control s parkovacími senzory vpředu i vzadu, systémem pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí, varováním na nebezpečí nárazu do překážky vpředu s brzdnou funkcí, varováním před opuštěním jízdního pruhu s funkcí návratu do jízdního pruhu, asistentem pozornosti a ukazatelem rychlostních limitů s ukazatelem zákazu předjíždění a manuálním asistentem pro dodržování rychlostních limitů.

Volitelně dostupný Driving Assistant přidává funkce varování před změnou jízdního pruhu, varování před vozidly přijíždějícími zezadu z boku a systém prevence nárazu zezadu. Systém aktivního udržování rychlosti s funkcí Stop & Go, který lze rovněž nalézt v seznamu volitelné výbavy, udržuje zvolenou cestovní rychlost a zároveň automaticky udržuje bezpečný odstup od vozidel jedoucích vpředu. Vůz lze dovybavit také couvací kamerou či Parkovacím asistentem, jehož součástí je i couvací asistent.

[ Cílová kotva 5 ]

5. ZOBRAZOVACÍ A OVLÁDACÍ SYSTÉMY, KONEKTIVITA. Nové BMW iDrive s BMW Operačním systémem 8.

Nové BMW M2 nabízí svým cestujícím také nejnovější generaci multimodálního zážitku BMW iDrive v podobě standardně dodávaného palubního systému BMW Live Cockpit Plus. Jeho základem je BMW Operační systém 8, který se vyznačuje softwarem nové generace spolu s mimořádně výkonnou konektivitou a zpracováním dat. Celkově posouvá interakci mezi řidičem a vozem do digitální budoucnosti.

Nový systém BMW iDrive nabízí řidičům mnohem více možností, jak snadno, intuitivně a multimodálně ovládat vozidlo, navigaci, informační, zábavní a komunikační funkce a také využívat digitální služby. Díky BMW Prohnutému displeji a neustále se rozšiřujícím možnostem inteligentního osobního asistenta BMW Intelligent Personal Assistant je systém záměrně zaměřen na interakci pomocí mluveného slova a dotykového ovládání. M specifický obsah displeje dodává designu palubní desky nového BMW M2 na působivosti a klade velký důraz na výkon a soustředěnou radost z jízdy.

BMW Prohnutý displej s klasickým M obsahem.
Standardně dodávaný BMW Prohnutý displej na palubní desce je výrazně natočen směrem k řidiči, což má ergonomický efekt v podobě ještě snazšího a intuitivního dotykového ovládání. Tvoří jej 12,3palcový informační panel a kontrolní displej s úhlopříčkou 14,9 palce.

Nově navržené grafické uspořádání přístrojového panelu a v M stylu zobrazované údaje přispívají k soustředěnému zážitku z jízdy zaměřené na výkon a dynamiku. Z tohoto důvodu se rychlost jízdy zobrazuje v levé části displeje jak v podobě číselného údaje, tak jako digitální stupnice, spolu s dalšími informacemi, jako je ukazatel stavu paliva a stavu asistenčních systémů. V pravé části se zobrazují otáčky motoru, aktuálně zařazený převodový stupeň, nastavení převodovky Drivelogic, teplota oleje a režim zvolený tlačítkem M na volantu. V horní části přístrojového panelu se pak zobrazují známá řadicí světla M Shift LIghts, zatímco lišta na spodním okraji displeje poskytuje informace o stavu systémů jízdní stability a kontroly trakce.

Plně digitální propojení displejů poskytuje jasný přehled o různých možnostech menu v podobě widgetů na domovské obrazovce kontrolního displeje, které lze uspořádat podle osobních preferencí. V novém BMW M2 je k dispozici také řada speciálních widgetů, jež obsahují informace o aktuálním nastavení vozu a také o tlaku a teplotě v pneumatikách.

Vynikající konektivita s 5G a Osobní eSIM.
Pokud si zákazník zvolí v rámci volitelné výbavy Osobní eSIM, může být díky funkci DSDA (Dual SIM Dual Active) aktivní současně i SIM karta vozidla. Osobní eSIM umožňuje zákazníkovi snadno využívat komunikační funkce a funkce konektivity přímo ze svého vozu a s využitím jeho vlastního tarifu s mobilním operátorem. BMW M2 se tak v podstatě mění v další digitální a připojené zařízení v ekosystému zákazníka. Mobilní příjem dat i telefonních hovorů je výrazně vylepšen díky 5G anténnímu systému vozidla. Prostřednictvím mobilního hotspotu se k internetu může ve voze připojit až deset zařízení najednou.

Osobní eSIM je vázána ne na automobil, ale na BMW ID zákazníka, což znamená, že ji lze snadno přenášet z jednoho BMW do druhého. Jakmile se řidič pomocí svého BMW ID přihlásí do jiného BMW, dojde k automatické konfiguraci a zprovoznění přiřazené Osobní eSIM.

Spotřeba

BMW M2 8stupňová převodovka M Steptronic:
kombinovaná spotřeba paliva v cyklu WLTP: 9,8 – 9,6 l/100 km; kombinované emise CO2 v cyklu WLTP: 222 – 218 g/km.

BMW M2 6stupňová manuální převodovka:
kombinovaná spotřeba paliva v cyklu WLTP: 10.2 – 10.0 l/100 km; kombinované emise CO2 v cyklu WLTP: 230 – 226 g/km.

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít