CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM BMW, MINI A MOTORRAD | ESHOP: Tipy na vánoční dárky

BMW iX xDrive40 ID: CK08638

BMW iX xDrive40

BMW PREMIUM SELECTION

  • Dvouleté pojištění záruky Premium Selection
  • 360° prohlídka vozu
  • Servis bez starostí ( 6 měsíců/10 000 km )
  • Financování BMW Premium Selection
  • Ověřená historie vozu

Prodejní cena

2 768 000 Kč s DPH

2 288 000 Kč bez DPH

Nabídka není návrhem na uzavření kupní smlouvy dle § 1732 zákona č. 89/2012 Sb.

Mám zájem o tento vůz: BMW iX xDrive40

Poptávka je nezávazná. Naši prodejci se s Vámi spojí, děkujeme za Váš zájem.

Vůz *
Jméno * Příjmení *
Telefon * E-mail *
Přeji si vše řešit ONLINE Protiúčet
Zpráva

Odesláním formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním Vámi poskytnutých osobních údajů za účelem vyřízení této Vaší žádosti či tohoto Vašeho požadavku.

Financování vozu

Objednat testovací jízdu

  • Krok 1 - Financování
  • Krok 2 - Osobní údaje
Doba financování *
Akontace *
Pojištění *
Typ financování *
Právní forma *
Jméno *
Příjmení *
E-mail *
Telefon *
Poznámky, vzkaz
Přeji si vše řešit ONLINE

Odesláním formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním Vámi poskytnutých osobních údajů za účelem vyřízení této Vaší žádosti či tohoto Vašeho požadavku.

Objednat testovací jízdu

Testovací jízda je nezávazná. Naši prodejci se s Vámi spojí, děkujeme za Váš zájem.

Vůz *
Jméno * Příjmení *
Telefon * E-mail *
Vám nejbližší pobočka *
Zpráva
Přeji si vše řešit ONLINE

Odesláním formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním Vámi poskytnutých osobních údajů za účelem vyřízení této Vaší žádosti či tohoto Vašeho požadavku.


Model iX
Karosérie SAV/SUV
Najeto 8000 km
Motor Elektromotor
Převodovka Automatická
Palivo Elektřina
Max. výkon 240 kW
Točivý moment 630 Nm
Zrychlení 6,1 sec.
Max. rychlost 200 km/h
Barva Phytonic Blue
Financování BMW FINANCIAL SERVICES
Rok výroby 2022
Do provozu Červen / 2022
Původ ČR
Dealerství Praha
Typ vozu referentské

VÝBAVA

453. Aktivní ventilace sedadel vpředu 
453. Aktivní ventilace sedadel vpředu

Aktivní odvětrání předních sedadel zajišťuje, že za teplého počasí jsou sedadla příjemně chladná, a výsledkem je větší pohodlí při jízdě. Vzduch vychází perforovaným čalouněním přes ventilační otvory v povrchu sedáků i opěradel. Intenzitu proudění vzduchu je možné nastavit.

Zavřít detail
4U9. Akustická ochrana chodců 
4U9. Akustická ochrana chodců

S akustickou ochranou chodců vůz generuje do rychlosti 30 km/h zvuk podobný zvuku turbíny, kterým upozorňuje ostatní účastníky provozu na svoji přítomnost. Systém se automaticky aktivuje po nastartování vozu.

Zavřít detail
4AA. Antracitové čalounění stropu 
4AA. Antracitové čalounění stropu

Antracitová stropnice obepíná interiér a dodává mu harmonický vzhled. V sofistikované barvě antracitu je kromě stropnice vyvedeno i obložení sloupků, sluneční clony, ovladače osvětlení interiéru a stropní madla.

Zavřít detail
323. Automatický systém dovírání dveří Soft-Close 
323. Automatický systém dovírání dveří Soft-Close

Funkce plynulého dovírání dveří je dokonalým vyjádřením elegance a propracovanosti automobilu. Umožňuje pohodlné a bezpečné zavírání dveří s minimálním úsilím a bez nepříjemného hluku. Dveře, které jsou náhodně nedostatečně zavřené, se automaticky dovřou. Například při parkování s nedostatkem místa na zabouchnutí stačí dveře mírně zaklapnout a ony se automaticky jemně dovřou. Snímač na zámku dveří automaticky aktivuje funkci plynulého dovírání, elektromotor dveře jemně přitáhne a zcela zavře bez hlučného zabouchnutí. Z bezpečnostních důvodů dojde k elektromechanickému dovření dveří při každém zabouchnutí.

Zavřít detail
320. Bez označení modelu 
320. Bez označení modelu

Bez označení modelu na zádi vozu, bez označení "xDrive" na zádi vozu (pro xDrive modely).

Zavřít detail
4FG. Bezpečnostní pásy v barvě BMW i Blue 
4FG. Bezpečnostní pásy v barvě BMW i Blue

Bezpečnostní pásy všech čtyř sedadel v modré barvě BMW i Blue.

Zavřít detail
6AF. BMW Legal Emergency Call 
6AF. BMW Legal Emergency Call

V krizové situaci se počítá každý okamžik a každý zlomek informace. Kolik lidí je v situaci zapleteno? Jaká jsou možná zranění? Které airbagy vystřelily? Která strana vozidla byla nabourána? Kde přesně se nehoda stala? Inteligentní tísňové volání automaticky zašle hned několik sekund po nehodě tyto a další informace do tísňového call centra. A navíc, Inteligentní tísňové volání propočítá závažnost nehody a pravděpodobnost zranění posádky. Veškeré informace jsou analyzovány tak, aby byla poskytnuta co nejúčinnější pomoc v nejkratším možném čase.

Složky záchranných služeb mohou dorazit na místo s využitím GPS lokalizace a jsou již dopředu informované o situaci, a tím pádem mohou poskytnout cílenou první pomoc. Pevně ve voze instalovaná SIM karta je chráněna proti nehodě, takže služba Inteligentního tísňového volání je vždy k dispozici – dokonce i v dalších zemích, kde se o vás agenti call centra postarají ve vašem jazyce. Pokud nedorazí záchranné týmy, vy a vaši pasažéři budete podporováni speciálně vycvičeným členem našeho týmu v centru tísňového volání, zatímco druhý zaměstnanec bude paralelně předávat informace složkám záchranného systému. Inteligentní tísňové volání lze aktivovat i manuálně pomocí tlačítka SOS umístěného v blízkosti vnitřního zpětného zrcátka, a to v případě, že další účastníci provozu potřebují pomoc.

Zavřít detail
6U3. BMW Live Cockpit Professional 
6U3. BMW Live Cockpit Professional

Hlavními komponenty kokpitu BMW Live Cockpit Professional s učící se navigací je displej s vysokým rozlišením a působivou úhlopříčkou 10,25", umístěný za volantem, a kontrolní displej s úhlopříčkou 10,25". Pro intuitivní obsluhu systému BMW Operating System 7.0 se používá klasický ovladač iDrive, tlačítka na volantu a dotyková funkce kontrolního displeje. Součástí multimediálního displeje je pevný disk s kapacitou 32 GB (bez možnosti ukládat vlastní audiosoubory), dva USB porty pro nabíjení mobilních zařízení a přenos dat (např. hudební přehrávač), stejně jako Bluetooth rozhraní.

Identifikace řidiče pro aktivaci osobních nastavení se provádí prostřednictvím klíčku od vozu, digitálním klíčem, případně výběrem řidiče v menu na kontrolním displeji a zadáním unikátního kódu PIN. Využívat lze také inteligentní konektivitu zajištěnou SIM kartou s neomezeným datovým limitem, pevně instalovanou ve voze. Využívání aplikací vozidla, jako jsou zprávy, počasí, kancelářské funkce a online vyhledávání, zajistí, že jste neustále informováni o všem podstatném.

 Včetně bezplatné aktualizace mapových podkladů po dobu 3 let.

Zavřít detail
6AK. Connected Drive Services 
6AK. Connected Drive Services

Výbava poskytující zákazníkům informace a zábavu na cestách. Součástí výbavy je mobilní internetový portál BMW Online, který zajišťuje přístup k emailu a celé řadě dalších informací (předpověď počasí, zpravodajství, online vyhledávání). Možnost integrace vybraných aplikací chytrých telefonů (např. BMW Connected). V menu aplikací je možné přidat do systému mnoho dalších funkcí, jako jsou například informace o cenách paliva, parkování atd. Výbava ConnectedDrive Services současně umožňuje přístup do online obchodu BMW ConnectedDrive Store, v němž lze kdykoliv a kdekoliv objednat nebo prodloužit platnost vybraných služeb podle individuálních požadavků.

Výbava ConnectedDrive Services nabízí ještě více, takže je zárukou, že každá cesta ve voze BMW je opravdovým zážitkem. Platnost po dobu 3 let, včetně možnosti prodloužení.Včetně BMW Connected+ služeb, které poskytují ve spojení s aplikací BMW Connected hlubší integraci personalizovaných funkcí a funkcí souvisejících s osobní mobilitou během každodenních cest. Pouze ve spojení s navigačními systémy. Platnost po dobu 1 roku, včetně možnosti prodloužení.

Zavřít detail
358. Čelní okno Climate comfort 
358. Čelní okno Climate comfort

Tepelně izolované čelní sklo s odolnou akusticky izolační fólií při přímém slunečním svitu snižuje ohřívání interiéru díky tomu, že odráží infračervené paprsky.

Zavřít detail
654. DAB-Tuner ( digitální příjem rádia ) 
654. DAB-Tuner ( digitální příjem rádia )

DAB tuner poskytuje prakticky neomezenou škálu rozhlasové zábavy. Digitální příjem rádia poskytuje velký výběr stanic a rovněž celou řadu specializovaných kanálů. Pro poskytování ještě lepšího příjmu a kvality zvuku se vyznačuje nejmodernější technologií příjmu a je kompatibilní s technologií DAB+. Displej také zobrazuje užitečné doplňující informace, jako jsou název skladby a jméno interpreta.

Zavřít detail
5AU. Driving Assistant Professional 
5AU. Driving Assistant Professional

Driving Assistant Professional nabízí větší míru komfortu a bezpečnosti v monotónních nebo složitých jízdních situacích. Mezi takové patří dopravní zácpy, pomalu jedoucí kolony, dlouhé cesty přes město, jízda na okresních silnicích nebo dálnicích či projíždění křižovatek.

Aktivní systém pro udržování rychlosti s funkcí Stop&Go, včetně upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu, udržuje rychlost předvolenou řidičem až do 210 km/h a rovněž vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. V případě potřeby upraví asistent maximální povolené rychlosti rychlost jízdy na aktuální maximální povolenou rychlost, která je stanovena informacemi o maximální povolené rychlosti s ukazatelem zákazu předjíždění.

Asistent řízení a jízdy v pruhu včetně podpory pro jízdu v úzkých prostorech je k dispozici ve stejném rozsahu rychlostí, tedy až do 210 km/h. Aktivními zásahy do řízení pomáhá řidiči v bezpečném udržování vozu ve zvoleném jízdním pruhu. Asistent jízdy v jízdním pruhu s aktivní ochranou proti bočnímu nárazu pomáhá předcházet kolizím tím, že zakazuje změnu jízdního pruhu nebo neúmyslné přejíždění do jiného jízdního pruhu při jízdě hustou dopravou nebo pomocí zásahů do řízení zabraňuje hrozivému bočnímu nárazu s dalším účastníkem provozu. Systém upozornění na nebezpečí kolize vpředu s brzdnou funkcí varuje postupně se vzrůstající intenzitou, až do mírného přibrzdění. V případě krizové zdravotní situace je asistent nouzového zastavení schopen po krátkou dobu vozidlo řídit a zastavit jej.

Zavřít detail
3AC. Elektricky ovládané tažné zařízení 
3AC. Elektricky ovládané tažné zařízení

Tažné zařízení s elektricky výklopnou hlavicí je zvláště praktické. Hlavice tažného zařízení není při jízdě bez přívěsu vidět, protože je sklopena pod zadním nárazníkem. Nechybní ani funkce kontroly stability přívěsu. Pokud systém detekuje, že se přívěs nebezpečně naklání, znovu jej selektivně stabilizuje s použitím systému kontroly jízdní stability (DSC). Maximální zatížení přívěsu je 1 800 kg v závislosti na hmotnosti vozidla a typu motoru.

Zavřít detail
688. Harman Kardon Surround Sound System 
688. Harman Kardon Surround Sound System

Vynikající prostorový zvuk: Výjimečně kvalitní zvukový systém Harman Kardon surround sound precizně a přirozeně dokáže zprostředkovat hlasy, různé druhy nástrojů, hudebních žánrů, a to vše v extrémně harmonické podobě. Hlavním prvkem systému je devítikanálový digitální zesilovač s výkonem 464 W s možností individuálního nastavení. Samozřejmostí je funkce, která v závislosti na rychlosti kompenzuje hluky vznikající při jízdě. 16 reproduktorů vytváří na každém ze sedadel konzistentní zvuk.

Reproduktory prémiové kvality s šestiúhelníkovými perforovanými kryty v provedení Titanium Dark doplňují vysokopásmové reproduktory v předních dveřích s nápisy Harman Kardon. Zvuk lze přizpůsobit prostřednictvím osvědčeného ergonomického ovladače iDrive a kontrolního displeje.

Zavřít detail
319. Integrované univerzální dálkové ovládání 
319. Integrované univerzální dálkové ovládání

S integrovaným univerzálním dálkovým ovladačem už řidič nemusí vystupovat z vozu, aby si otevřel vjezdovou bránu nebo garážová vrata. Je vybaven funkcí automatického učení a lze jej používat k otevření a zavření brány a garážových vrat přímo z vozu. Ovládá se pohodlně pomocí tří spínačů na zpětném zrcátku. Tento systém je kompatibilní s prakticky všemi garážovými vraty a vjezdovými bránami a nahrazuje tak až tři samostatné dálkové ovladače.

Zavřít detail
322. Komfortní přístupový systém 
322. Komfortní přístupový systém

Inovativní řešení a snadná obsluha – systém komfortního přístupu umožňuje otevírat dveře vozidla bez nutnosti použití klíče. Při příchodu k vozidlu dojde k aktivaci uvítacího osvětlení. Pokud opustíte vozidlo a vzdalujete se od něj, dveře se automaticky zamknou. A navíc, digitální klíč si můžete nainstalovat na váš kompatibilní chytrý telefon, který poté plní funkce běžného klíče. Systém pracuje spolehlivě na základě standardu NFC (Near Field Communication) a lze ho alternativně ovládat i pomocí karty NFC.

Jakmile jsou dveře odemčeny a řidič vstoupí do vozidla, motor lze nastartovat pouhým stisknutím tlačítka Start/Stop. Chytrý telefon přitom musí být umístěn v předním úložném prostoru. Bezkontaktní otevírání a zavírání víka zavazadlového prostoru je k dispozici v kombinaci s automatickým ovládáním víka zavazadlového prostoru (S316A). Krátký pohyb nohou pod zadním nárazníkem aktivuje bezkontaktní otevírání zavazadlového prostoru. Snímače umístěné v různých výškách v zadním nárazníku jsou využívány k rozpoznání osoby, která se pokouší o otevření zavazadlového prostoru.

Přístup je umožněn pouze tehdy, když systém zjistí, že daná osoba má klíč u sebe. Jakmile systém klíč detekuje, víko zavazadlového prostoru se automaticky odemkne a otevře bez nutnosti dotyku. Díky autorizaci pomocí klíče nepředstavuje používání tohoto systému bezpečnostní riziko.

Zavřít detail
5AZ. Laserové světlomety BMW Laserlight 
5AZ. Laserové světlomety BMW Laserlight

Laserové světlomety BMW Laserlight s typickým designem ve tvaru písmene X v režimu dálkových světel a v závislosti na rychlosti vyzařují světlo do vzdálenosti až 500 metrů, což je téměř dvojnásobná vzdálenost než u běžných světlometů. Prostřednictvím této nové technologie světlometů BMW přispívá k vyšší bezpečnosti zlepšením viditelnosti při jízdě za tmy. BMW Laserlight poskytuje extrémně jasné a výkonné světlo s výrazně vyšší intenzitou než u běžných světelných zdrojů a lépe osvětluje vzdálené objekty.

Modré ozdobné prvky ve tvaru písmene X na obou stranách a nápis BMW Laserlight ve světlometech demonstrují technologické standardy a zároveň podtrhují sportovní charakter vozidla. BMW Laserlight se skládá z LED potkávacích světlometů, LED dálkových světlometů a LED dálkových světlometů s laserovým modulem, který je k dispozici v rychlostech od 60 km/h výše. Zároveň jsou vybavena LED parkovacími světly, LED světly denního svícení ve tvaru písmene L, LED směrovkami a LED bočními světlomety. Adaptivní asistent dálkových světel BMW s funkcí proti oslnění je součástí balíčku.

Zavřít detail
4HC. Paket Heat Comfort, vpředu a vzadu 
4HC. Paket Heat Comfort, vpředu a vzadu

Díky paketu Heat Comfort jsou sedadla pohodlná a zahřátá, čímž poskytují vyšší komfort v chladném počasí. Paket obsahuje vyhřívání sedadla řidiče, spolujezdce, pravého a levého zadního sedadla a rovněž vyhřívání volantu, středové konzoly, zadní středové loketní opěrky a bočních loketních opěrek ve dveřích.

Topná tělesa v sedadlech jsou umístěna v sedáku a opěradle. Pro každé sedadlo lze individuálně nastavit jednu ze tří úrovní teploty. Vyhřívání boční loketní opěrky lze individuálně regulovat prostřednictvím systému iDrive nebo dotykové obrazovky. Zvolené nastavení pro vyhřívání sedadel upravuje také teplotu odpovídající loketní opěrky a volantu. Vyhřívání se aktivuje tlačítkem vyhřívání sedadla, v menu systému iDrive nebo pomocí volitelně dostupného tabletu BMW Touch Command.

Zavřít detail
407. Panoramatické střešní okno Sky Lounge 
407. Panoramatické střešní okno Sky Lounge

Panoramatická skleněná střecha Sky Lounge poskytuje cestujícím skvělý výhled na oblohu ve dne i v noci a navíc vytváří dojem velkorysého a vzdušného prostoru. Světlem naplněný interiér působí mimořádně luxusním dojmem. Elektrické roletové sluneční clony pro přední a zadní část vozu jsou nastavovány samostatně a umožňují příjemné zastínění přímého slunečního svitu- Za tmy je atmosféra navozena speciálním osvětlením vytvořeným z více než 15 000 světelných prvků. Světelný design lze měnit, protože prostorové osvětlení nabízí výběr ze šesti různých barev.Přední část lze odsunout nebo přizvednout a nabízí tak další možnosti ventilace interiéru. Integrovaná větrná clona s automatickým vysouváním chrání spolujezdce před průvanem, i když se jede s otevřenou střechou.

Zavřít detail
5DN. Parking Assistant Plus 
5DN. Parking Assistant Plus

Výbava Parking Assistant Plus usnadňuje parkování a manévrování s vozem. Paket výbavy obsahuje funkci Surround View, včetně pohledu z ptačí perspektivy Top View a vzdáleného 3D pohledu, PDC a rovněž automatický parkovací asistent. Systém Surround View usnadňuje parkování tím, že zobrazí celou oblast kolem vozu pomocí pohledu z ptačí perspektivy Top View, panoramatického pohledu s automatickou aktivací a rovněž pomocí 3D pohledu. Vzdálený 3D pohled umožňuje zobrazit okolí vozu v trojrozměrném pohledu na displeji chytrého telefonu. 

Při manuálním parkování pak doplňkové senzory sledují oblasti po stranách vozu a zobrazují překážky na kontrolním displeji. Funkce nouzového brzdění v aktivním PDC pomáhá řidiči, když je na parkovací místo nutné zacouvat, a přispívá tak k prevenci kolizí a snížení závažnosti nehod.Parkovací asistent zaparkuje vůz zcela automaticky na parkovacích místech, která jsou umístěna podélně nebo příčně k vozovce. Systém při jízdě nízkou rychlostí (menší než 35 km/h) a v maximální vzdálenosti 1,5 m od řady zaparkovaných vozidel měří potenciální parkovací místa. Jakmile systém nalezne dostatečně velký prostor, řidič jednoduše zapne směrovku a parkovací asistent převezme řízení, řazení a ovládání plynového pedálu a brzd. Řidič pouze sleduje průběh parkování.

Zavřít detail
413. Síť zavazadlového prostoru 
413. Síť zavazadlového prostoru

Oddělovací síť do zavazadlového prostoru lze umístit za zadní sedadla a zabraňuje proniknutí předmětů dopředu do prostoru pro cestující (například při intenzivním brzdění). Po sklopení zadních sedadel ji lze připevnit také za přední sedadla.

Zavřít detail
6AE. Teleservices 
6AE. Teleservices

Kdy je další servisní prohlídka, kontrola vozu nebo výměna oleje? Díky službě Teleservices vaše BMW přesně ví, kdy se má konat další prohlídka. Na přání automaticky zašle všechny relevantní informace o vozidle vašemu BMW servisnímu partnerovi, nebo to můžete udělat sami manuálně. Váš servisní partner ví o stavu vašeho vozidla dokonce ještě dřív, než vám zavolá kvůli domluvení schůzky. Aby byla zajištěna co nejlepší úroveň příprav pro individuální potřeby vašeho vozidla, je také možné dopředu objednat náhradní díly. To také krátí čas čekání během schůzky. 

Systém rovněž v brzké fázi zaznamená potřebu neplánované návštěvy servisu, například když je nízká hladina oleje nebo jsou opotřebované brzdy. Zásadní informace jsou sdíleny, takže veškeré nedostatky lze pohodlně a včas napravit. Už se nemusíte o nic starat a vaše BMW zůstane ve skvělém stavu. A co když se vaše vozidlo z ničeho nic porouchá? I zde vám pomůže služba Teleservices, a to díky asistenci při poruše, která zajistí, že se na silnici vrátíte tak rychle, jak to jen bude možné. A navíc, systém může zkontrolovat stav vaší baterie a dopředu vás upozornit, pokud bude vyžadován nějaký zásah.


K použití této služby je nutné, aby vaše vozidlo bylo registrováno na portálu ConnectedDrive a přiřazeno k vámi preferovanému servisnímu partnerovi BMW.

Zavřít detail
2VB. Ukazatel tlaku v pneumatikách 
2VB. Ukazatel tlaku v pneumatikách

Včetně varování v případě poklesu tlaku v pneumatice. Systém musí být znovu inicializován po každé změně tlaku.

Zavřít detail
428. Varovný trojúhelník a lékárnička 
428. Varovný trojúhelník a lékárnička

Výstražný trojúhelník a lékárnička pomáhají v případě nehody nebo poruchy. Je bezpečně uložen v zavazadlovém prostoru.

Zavřít detail
420. Zvýšená protisluneční ochrana oken (od B-sloupku) 
420. Zvýšená protisluneční ochrana oken (od B-sloupku)

Tónovaná skla snižují nežádoucí zahřívání interiéru na přímém slunci. Tmavší tónování skel za B-sloupky absorbuje více slunečního světla. Tónovaná skla nezhoršují výhled, ale chrání zadní sedadla před nežádoucími pohledy.

Zavřít detail
4NB. 4zónová automatická klimatizace 
4NB. 4zónová automatická klimatizace

Individuální komfortní prostředí pro každé sedadlo: Automatická 4zónová klimatizace samočinně udržuje teplotu, její rozvrstvení, stejně jako regulaci intenzity ventilace v pěti krocích odděleně pro řidiče, spolujezdce vpředu a pro cestující na levém i pravém zadním sedadle. Vše se nastavuje prostřednictvím dotykových displejů. Klimatizaci pro přední sedadla lze obsluhovat prostřednictvím dotykového displeje. Díky automatické regulaci objemu vzduchu je možné rychle dosáhnout požadované teploty a zvolené nastavení udržet na konstantní úrovni.

Teplotu na zadních sedadlech lze individuálně regulovat pomocí dvou výdechů v B-sloupcích a samostatného ovládacího panelu. Automatická klimatizace obsahuje také mikrofiltr, snímač vlhkosti, který automaticky udržuje okna téměř bez zamlžení, a rovněž funkci „maximálního chlazení“. Když systém registruje vysokou úroveň znečištění v okolním vzduchu, zapne automatickou vnitřní recirkulaci (AAR). Integrovaná funkce nezávislé ventilace zabraňuje v horkém počasí hromadění tepla v interiéru vozu. Výbavu doplňují funkce využívání zbytkového tepla a funkce SYNC, která umožňuje použití řidičova nastavení pro všechny čtyři zóny, a rovněž solární čidlo a senzor zamlžení.

Zavřít detail
5AV. Active Guard
8TF. Aktivní ochrana chodců
203. Systém pohonu všech kol xDrive 
203. Systém pohonu všech kol xDrive

Inteligentní systém pohonu 4x4 - BMW xDrive.

Variabilně a během zlomku sekundy rozděluje hnací sílu mezi obě nápravy. Za normálních podmínek je poměr rozdělení krouticího momentu v poměru 40:60, tedy s preferencí zadních kol. Systém zajišt'uje skvělou trakci, stabilitu a bezpečnost jízdy.

Zavřít detail
7CK. Repair Inclusive - 5 let / 200.000 km 
7CK. Repair Inclusive - 5 let / 200.000 km

Naše prodloužená záruka BMW Repair Inclusive* Vám pomůže vyhnout se nepředvídaným výdajům. Za odpovídající náklady Vám nad rámec standardní dvouleté záruky prodlouží záruku vozu až na 6 let a 200 000 km a dodá Vám tak klid při užívání vozu.

Díky prodloužené záruce pro Vaše BMW budete moci využívat veškerých výhod vyplývajících z oprav prováděných vysoce kvalifikovanými profesionály, a zajistíte si maximální bezpečnost, díky garanci použití BMW Originálních dílů.

Pokud své BMW během doby platnosti prodloužené záruky prodáte, záruka automaticky přechází na nového majitele, což při prodeji zvýší hodnotu vozu.

* Balíček prodloužené záruky BMW Repair Inclusive lze zakoupit pouze současně s objednáním nebo zakoupením nového vozu. Jakékoliv další rozšíření či aktualizace není dodatečně možná.

S prodlouženou zárukou BMW Repair Inclusive opravíme závady mimo standardní záruku kolikrát bude v rámci dohodnuté doby platnosti či kilometrického limitu zapotřebÍ.

Zavřít detail
8A4. Česká jazyková verze
8AL. Manuál a servisní knížka v Čj

EXTERIÉR | LAK | KOLA

2PA. Bezpečnostní šrouby kol 
2PA. Bezpečnostní šrouby kol

Bezpečnostní šrouby kol

Zavřít detail
2VC. Sada na opravu pneumatik 
2VC. Sada na opravu pneumatik

Sada pro opravu pneumatik je alternativou rezervního kola šetřící prostor. V případě prázdné pneumatiky pomůže řidiči dojet do blízkého pneuservisu. Součástí je láhev s těsnícím prostředkem a elektrický kompresor na 12 V, který lze připojit k palubní elektrické síti vozu.

Zavřít detail

PAKETY

ZBC. Paket Business Class 
ZBC. Paket Business Class

Obsahuje volitelnou výbavu:

322 Komfortní přístupový systém

459 Elektricky nastavitelná přední sedadla včetně pamětí pro sedadlo řidiče

488 Elektricky nastavitelná bederní opěrka pro řidiče a spolujezdce

494 Vyhřívání předních sedadel


Zavřít detail
6C3. Paket Connected Professional 
6C3. Paket Connected Professional

Všechny dobré věci v jednom balení. S paketem Connected Professional dostanete pět chytrých služeb, díky nimž budou vaše cesty pohodlnější, uvolněnější a přímočařejší.

Služba Concierge Service je tu pro vás vždy, když jste na cestách – osobně, 24 hodin denně, 365 dní v roce, doma i v zahraničí. Váš osobní asistent telefonického centra vám pomůže s jakýmikoliv dotazy či přáními, které se mohou během cesty objevit. 

Se službou vzdálené obsluhy Remote Services máte přístup k vašemu vozidlu odkudkoliv. S využitím aplikace BMW Connected můžete na dálku zablikat světlomety, zamknout dveře vozidla nebo poslat váš další cíl přímo do navigačního systému vozidla.

Služba Real Time Traffic Information monitoruje současnou situaci na silnici prakticky v reálném čase a předem vás informuje o dopravních kolonách, objížďkách či pracích na silnici. Služba automaticky vyhledá nejrychlejší cestu do vašeho cíle a dopředu vás upozorní na jakékoliv zdržení.

Chcete ve svém voze používat hlavní aplikace vašeho iPhonu? S přípravou Apple CarPlay® můžete ovládat svůj mobilní telefon na dálku nebo prostřednictvím Siri.

S paketem In-Car Experience se vaše BMW postará i o vaši pohodu. Na přání vás může osvěžit, když jste unavení, nebo poskytnout relaxační program na konci stresujícího dne.

Zavřít detail
ZFC. Paket First Class 
ZFC. Paket First Class

Obsahuje volitelnou výbavu:

3AG Zadní kamera

430 Paket zrcátek - vnitřní a vnější zpětné zrcátko na straně řidiče s automatickým zacloňováním, vnější zrcátka elektricky sklopitelná. Včetně parkovací funkce vnějšího zrcátka na straně spolujezdce při couvání.

431 Vnitřní zpětné zrcátko s automatickým zacloňováním

508 Přední a zadní parkovací asistent (PDC)

534 Automatická klimatizace

606 Navigační systém Business (alternativně: 609)

676 HiFi systém - 7 reproduktorů (205 W) (alternativně: 674)

6WA Displej s rozšířenými možnostmi zobrazení (pod rychloměrem a otáčkoměrem)

Zavřít detail
ZPI. Paket Innovation 
ZPI. Paket Innovation

Obsahuje volitelnou výbavu:

431 Vnitřní zpětné zrcátko s automatickým zacloňováním (alternativně: 430)

552 Adaptivní LED světlomety

5AC Asistent dálkových světlometů

5AS Driving Assistant

6WA Displej s rozšířenými možnostmi zobrazení (pod rychloměrem a otáčkoměrem)

Zavřít detail
330. Sportovní paket 
330. Sportovní paket

Sportovní paket zvýrazňuje dynamickou stránku BMW i. Jeho součástí jsou 20“ kola z lehké slitiny Double-spoke Bicolour nebo volitelně v leskle černém provedení Jet Black, sportovní podvozek se sníženou světlou výškou o 10 mm, stejně jako leskle černé rozšířené lemy blatníků a aerodynamické odtrhové hrany.

Zavřít detail
  • Ke stažení
  • Prodejci
Tomáš Kuba

Tomáš Kuba

Manažer prodeje nových vozů

+420 775 664 722

kuba@cartecpraha.cz

Mluvím tímto jazykem - Čeština Mluvím tímto jazykem - Angličtina Mluvím tímto jazykem - Russian
Jakub Wallisch

Jakub Wallisch

Manažer prodeje nových vozů

+420 778 542 525

wallisch@cartecpraha.cz

Mluvím tímto jazykem - Čeština
Pavel Kolka

Pavel Kolka

Manažer prodeje nových vozů

+420 737 415 788

kolka@cartecpraha.cz

Mluvím tímto jazykem - Čeština Mluvím tímto jazykem - Angličtina
David Hnídek

David Hnídek

Manažer prodeje nových vozů

+420 604 533 533

hnidek@cartecpraha.cz

Mluvím tímto jazykem - Čeština

Více o sérii

To nejlepší ze tří světů: i, X a M.

[ Cílová kotva 1 ]

1. Nové BMW iX M60 | To nejlepší ze tří světů: i, X a M.

Startovní signál pro elektromobilitu ve stylu charakteristickém pro BMW M.
BMW iX M60 zrychlí z klidu na 100 km/h za pouhých 3,8 sekundy*. Intenzivní dodávka výkonu jeho M specifického elektrického pohonu plynule pokračuje i dále, takže nárůst rychlosti zůstává téměř konstantní až do elektronicky omezené maximální rychlosti 250 km/h. Dojezd BMW iX M60 stanovený v testovacím cyklu WLTP činí až 566 kilometrů*.

Premiéra BMW iX M60 představuje milník v historii BMW M GmbH, která se začala psát před 50 lety. Společně s BMW i4 M50 (kombinovaná spotřeba elektřiny: 22,5–18,0 kWh/100 km podle WLTP; kombinované emise CO2: 0 g/km) ztělesňuje příchod BMW M do segmentu elektrických výkonných vozů. Extrémní výkon, precizní ovládání elektrického pohonu všech kol spolu s protiprokluzovým systémem s krátkými drahami signálu a technologie podvozku, jejichž součástí je kromě jiného M specificky naladěné vzduchové odpružení na obou nápravách s automatickou regulací světlé výšky, zajišťují jízdní zážitky, agilitu a preciznost typické pro BMW M.

BMW iX M60 se vyrábí společně s ostatními modelovými variantami čistě elektrického Sports Activity Vehicle (SAV) v závodě BMW Group v Dingolfingu. Místem jeho světové premiéry bude veletrh spotřební elektroniky (CES) v Las Vegas (USA) v lednu 2022. Uvedení na světové trhy proběhne v červnu 2022.

Vyvážený celkový koncept, mimořádně sportovní zaměření.
Samotný koncept BMW iX představuje ideální základ pro čistě elektrické SAV zaměřené na mimořádnou výkonnost. Jak struktura karoserie, tak použitá technika a nastavení podvozku jsou zaměřeny na kombinaci vynikajícího jízdního komfortu se sportovními jízdními vlastnostmi. Koncepce hliníkového prostorového rámu doplněného ve střeše, na bocích a v zadní části výztuhami z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny (CFRP) představuje inteligentní kombinaci materiálů přinášející zvýšenou tuhost a současně nižší hmotnost. Použití materiálu CFRP ke snížení hmotnosti má u BMW M GmbH dlouhou tradici. Tento mimořádně lehký high-tech materiál dosáhl vynikajících výsledků v oblasti výkonové hmotnosti již v BMW M3 CSL, které bylo představeno v roce 2003. BMW M GmbH se tak stalo průkopníkem použití CFRP ve velkosériové automobilové výrobě. V mnoha současných vysokovýkonných sportovních vozech BMW M GmbH je součástí inteligentního principu lehké konstrukce standardně dodávaná střecha z uhlíkových vláken a další komponenty z CFRP.

Na dynamiku, hospodárnost a dojezd BMW iX M60 má významný vliv také pečlivě navržená aerodynamika, díky níž má v režimu Sport součinitel odporu vzduchu (cx) hodnotu 0,26. Vysokonapěťová baterie je umístěna nízko v podlaze vozu, takže efektivně snižuje těžiště vozu a přispívá tím k větší agilitě i vyváženému rozložení hmotnosti mezi nápravy. Proto je pro výkonnost BMW iX M60 charakteristické nejen fascinující spontánní zrychlení v přímém směru, ale také působivá dynamika a ovladatelnost v zatáčkách, které jsou za všech okolností dokonale pod kontrolou, a to i ve velmi dynamických situacích. S největší pečlivostí naladěné jízdní vlastnosti dodávají BMW iX M60 jistotu a lehkost ve všech rychlostech. S vozem je možné jezdit i na samotné hranici fyzikálních zákonů, na níž řidiči poskytuje v typickém stylu BMW M jednoznačnou zpětnou vazbu.

První M model BMW postavený na novém modulárním systému.
BMW iX M60 kombinuje M typické dynamické vlastnosti s mimořádně vyspělými technologiemi nového pokrokového modulárního systému BMW Group v oblastech automatizované jízdy, obsluhy, konektivity a digitálních služeb. Vzniká tak zážitek z prémiové mobility, který je v daném konkurenčním prostředí jedinečný. Přispívá k tomu i zcela přepracovaná architektura interiéru navozující pocit z mimořádně velkorysého prostoru.

Stejně jako ostatní modelové varianty, také BMW iX M60 nabízí nejrozsáhlejší standardní výbavu, jakou kdy BMW v oblasti asistenčních systémů nabízelo. Nová generace senzorů a softwaru či výkonná výpočetní platforma přinášejí značné možnosti pro další intenzivní rozvoj automatizovaných funkcí řízení a parkování. Systém je ve střednědobém horizontu připraven na možnost automatizované jízdy úrovně 3.

Nejnovější generace zobrazovacího a ovládacího systému iDrive zefektivňuje interakci mezi řidičem a vozem a umožňuje mezi nimi navázat přirozený dialog. Používá nově vyvinutý BMW Operační systém 8, který byl navržen s jasným důrazem na dotykovou funkci nového BMW Prohnutého displeje a hlasovou obsluhu s rozsáhle zdokonaleným digitálním asistentem BMW Intelligent Personal Assistant. Vzdálené aktualizace softwaru přinášejí možnost bezdrátové instalace nových, zdokonalených funkcí vozu. Navigace s cloudovým systémem BMW Maps a zobrazením s rozšířenou realitou na kontrolním displeji zajišťuje rychlé a přesné plánování trasy i dokonale přehledné navádění. BMW iX je také průkopníkem rychlého přenosu dat pomocí standardu 5G a integrace osobního účtu mobilního operátora do vozidla pomocí elektronické SIM karty Personal eSIM.

Jasný designový styl, inovativní pocit prostoru, výjimečně bohatá standardní výbava.
Mohutné proporce moderního SAV, minimalizovaný design povrchů a precizně navržené detaily vytvářejí charakteristicky čistý vzhled, který posiluje osobitost BMW iX M60. Brzdové třmeny sportovního brzdového systému lakované modrou barvou s logem M, ozdobné prvky exteriéru v barvě Titanim Bronze a loga M v novém provedení kombinujícím leskle černou barvu a barvu Titanium Bronze na předních blatnících a na zádi jasně naznačují mimořádný výkonový potenciál BMW iX M60. Volitelně jsou k dispozici 22palcová aerodynamická kola s exkluzivním designem Titanium Bronze.

Prostorný, vysoce kvalitní a inovativně navržený interiér pomáhá řidiči soustředit se na aktivní jízdní styl a zároveň poskytuje cestovní komfort a radost z progresivního luxusu. Multifunkční sedadla s integrovanými hlavovými opěrkami, velký BMW Prohnutý displej, šestihranný volant a strop v antracitové barvě zintenzivňují radost z jízdy. Odstraněním středového tunelu vznikl další prostor pro nohy i úložné prostory, přičemž středová konzola je navržena ve stylu kvalitního nábytku. Součástí na přání dodávaného interiéru Suite jsou sedadla, přístrojová deska, středová konzola a obložení dveří z přírodní kůže, stejně jako povrchy a ovládací prvky v barvě Gold Bronze. Bez ohledu na zvolené uspořádání displeje a zvolený režim My Mode se v levé části přístrojového panelu zobrazuje logo M.

Exkluzivní charakter BMW iX M60 dále podtrhuje mimořádně bohatá standardní výbava. Její součástí je kromě jiného BMW Live Cockpit Professional a BMW Natural Interaction, které umožňují ovládání funkcí pomocí řeči a gest, zvukový prostorový systém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System, laserové světlomety BMW Laserlight, komfortní přístupový systém, aktivní odvětrávání sedadel řidiče a spolujezdce či paket Heat Comfort.

Komplexní koncepce udržitelnosti: Řízená těžba surovin, výroba využívající 100% elektřinu z obnovitelných zdrojů, vysoký podíl přírodních a recyklovaných materiálů.
Odpovědné využívání zdrojů v celém hodnotovém řetězci a maximální snížení stopy CO2 v průběhu celého životního cyklu výrobku jasně ukazují, jak BMW i chápe a definuje prémiovou mobilitu budoucnosti. Tento holistický přístup je důsledně uplatňován při vývoji, v celém dodavatelském řetězci i při výrobě BMW iX M60. Divize BMW i je symbolem ekologické i sociální udržitelnosti.

Dodávky kobaltu a lithia potřebných pro vysokonapěťové baterie zajišťuje BMW Group z kontrolovaných zdrojů v Austrálii a Maroku a dodává je výrobcům bateriových článků. Konstrukční princip elektromotorů umožňuje upustit od používání vzácných kovů v jejich rotorech. Zmínit je třeba také hliník; BMW nakupuje takový, který se vyrábí pomocí elektřiny ze solárních elektráren.

Při výrobě vozů i při produkci bateriových článků se používá výhradně elektřina z obnovitelných zdrojů. K šetrnému přístupu ke zdrojům při výrobě BMW iX M60 přispívá také vysoký podíl druhotného hliníku a recyklovaných plastů. V interiéru je použito dřevo s certifikátem FSC, kůže vyčiněná extraktem z listů olivovníku a další přírodní materiály. Jako surovina pro podlahové krytiny a koberce slouží kromě jiného recyklované rybářské sítě.

[ Cílová kotva 2 ]

2. Jízda a jízdní zážitky | Udržitelná výkonnost na nejvyšší úrovni.

Lokálně bezemisní pohon, rozdělení výkonu mezi přední a zadní kola, které je vždy v souladu s požadavky řidiče a je naladěné v duchu vysokovýkonného sportovního vozu – to jsou typické vlastnosti nového BMW iX M60. To znamená, že charakteristické vlastnosti M modelů BMW v otázkách dynamiky, agility a přesnosti lze nyní zažít také ve spojení s čistě elektrickým pohonem. Díky mimořádně vysokému celkovému výkonu až 455 kW/619 k** a M specifickému nastavení podvozku poskytuje BMW iX M60 přenos výkonu, podélné a příčné zrychlení, trakci a ovladatelnost na nejvyšší úrovni. Vyvážená ovladatelnost zajišťující u všech modelových variant BMW iX nezaměnitelnou kombinaci spontánní agility a mimořádného komfortu je umocněna výjimečně emotivními zážitky při hledání limitů fyzikálních zákonů. Hnací ústrojí BMW iX M60 má vždy výkonovou rezervu, a to i ve vysokých rychlostech.

Mimořádně příznivého poměru mezi jízdní dynamikou, hospodárností a dojezdem pomáhá BMW iX M60 dosáhnout také pátá generace technologie BMW eDrive. Její součástí jsou jak pohonné jednotky, tak vysokonapěťová baterie, výkonová elektronika a systém nabíjení. Elektrický pohon všech kol BMW iX M60 je tvořen dvojicí elektromotorů. Každý z nich je umístěn v jednom celku s výkonovou elektronikou a jednostupňovou převodovkou a pohání přední, resp. zadní kola. Tyto vysoce integrované pohonné jednotky se vyznačují mimořádně kompaktní konstrukcí, spontánní dodávkou výkonu i nízkou spotřebou elektřiny.

Toto technické řešení pomáhá zajišťovat vzrušující a sportovní jízdní vlastnosti ve stylu BMW M, které jsou v konkurenčním prostředí jedinečné. Mimořádně vysoká účinnost pohonu, a to zejména v relaci k jeho mimořádné výkonnosti, umožňuje dosáhnout dojezdu vhodného pro cestování na dlouhé vzdálenosti i bez použití neúměrně velké baterie, která by negativně ovlivnila hmotnost vozu, jeho jízdní dynamiku a spotřebu elektřiny. Ve spojení s inteligentní lehkou konstrukcí a vynikajícími aerodynamickými vlastnostmi je k dispozici podle zkušebního cyklu WLTP dojezd 499 až 566 kilometrů*.

Vlastními silami vyvinuté motory s extrémně vysokým výkonem.
BMW iX M60 používá k pohonu dvojici synchronních elektromotorů s elektrickým buzením. Místo permanentních magnetů vzniká magnetismus na rotorech prostřednictvím dodávky elektrické energie na jejich vinutí. Toto řešení umožnilo zcela nahradit vzácné kovy, které jsou obvykle obsažené v permanentních magnetech běžných elektromotorů.

M specifická konstrukce synchronního elektromotoru s elektricky buzeným rotorem se zejména u zadního elektromotoru BMW iX M60 vyznačuje extrémně vysokou hustotou výkonu. Tento motor pracuje se šesti fázemi a má dvojitý střídač. Díky tomu bylo možné dosáhnout výrazného zvýšení maxima výkonu, které je k dispozici až do vysokých rychlostí a umožňuje dodávku síly typickou pro M. 

Toto specifické technické řešení motoru přináší nejen intenzivnější přísun výkonu, nižší hlučnost a vibrace, ale také lepší hospodárnost. Motory dávají svůj maximální točivý moment k dispozici ihned od rozjezdu a udržují jej v mimořádně širokém rozsahu otáček. Maximální celkový točivý moment 1015 Nm* v režimu Sport a až 1100 Nm* při aktivaci funkce Launch Control dodává BMW iX M60 působivý zátah. Ke sprintu z klidu na 100 km/h mu stačí jen 3,8 sekundy*. Výkonová charakteristika hnacího ústrojí zaujme kontinuální dodávku výkonu, která zajišťuje intenzivní akceleraci i ve vysokých rychlostech. Maximální rychlost BMW iX M60 je elektronicky omezena na 250 km/h, což je o 50 km/h více než u BMW iX xDrive50 (kombinovaná spotřeba elektřiny: 21,4–19,8 kWh/100 km podle WLTP; kombinované emise CO2: 0 g/km). BMW iX M60 je tak nejrychlejším čistě elektrickým modelem v rámci BMW Group.

Vynikající hustota výkonu, adaptivní rekuperace.
Díky přesně regulovanému aktivnímu buzení rotoru dosahují pohonné jednotky BMW iX M60 velmi vysoké hustoty výkonu. Elektromotor umístěný na zadní nápravě generuje maximální výkon 360 kW/489 k a dosahuje hodnoty 2,59 kW/kg. Hustota výkonu druhého motoru pohánějícího přední kola (s výkonem až 190 kW/258 k) činí 1,96 kW/kg. Elektromotory vyvinuté vlastními silami v rámci BMW Group dosahují účinnosti až 93 %. To jsou vlastnosti, jež významně přispívají k nízké kombinované spotřebě BMW iX M60, která podle WLTP činí 24,7–21,6 kWh na 100 km*.

Ke zlepšení hospodárnosti a prodloužení dojezdu BMW iX M60 přispívá adaptivní rekuperace. Díky inteligentnímu propojení jednotlivých systémů může systém řízení pohonu využívat k přizpůsobení intenzity rekuperace kinetické energie ve fázích zpomalování a brzdění i údaje navigace a data asistenčních systémů. Její intenzita se tak může přizpůsobit například aktuální jízdní situaci.

Nejnovější technologie bateriových článků, inovativní systém nabíjení.
BMW iX M60 je vybaveno vysokonapěťovou baterií, jejíž využitelný obsah energie činí 105,2 kWh (celkový: 111,5 kWh). Nejnovější technologie bateriových článků se vyznačuje vysokou hustotou energie a také vynikajícími vlastnostmi, pokud jde o výkon, chování při nabíjení a vybíjení, odolnost a bezpečnost.

Kombinovaná nabíjecí jednotka (CCU) BMW iX M60 byla navržena pro mimořádně flexibilní nabíjení. Vysokonapěťovou baterii dokáže nabíjet střídavým proudem o výkonu až 11 kW, stejnosměrným proudem pak lze nabíjet výkonem až 200 kW. Úroveň nabití akumulátoru BMW iX M60 je možné zvýšit z 10 na 80 procent za přibližně 35 minut. Kromě toho lze na rychlonabíjecí stanici se stejnosměrným proudu během 10 minut prodloužit dojezd až o 150 kilometrů, a to od úrovně nabití baterie 10 procent.

Dokonale sladěný pohon a podvozek.
Celkově harmonický charakter BMW iX se v M modelu BMW projevuje mimořádně sportovně. Jeho M specifický podvozek je navržen přesně tak, aby dokonale ladil s pohonným ústrojím. Zavěšení kol zajišťuje suverénní a bezpečnou ovladatelnost, a to i při velmi dynamické jízdě. 

Podvozek BMW iX M60 je tvořen přední nápravou s dvojitými příčnými rameny, pětiprvkovou zadní nápravu a elektrickým posilovačem řízení s funkcí Servotronic a proměnným převodem. Kromě toho je M model BMW standardně vybaven M specificky naladěným adaptivním vzduchovým odpružením obou náprav s elektronicky řízenými tlumiči.

Tato technika zajišťuje komfortní lehkost jízdy v kombinaci se zvýšenou agilitou a dynamikou. Vzduchové odpružení na obou nápravách udržuje bez ohledu na zatížení a rychlost jízdy stálou světlou výšku. Protože jsou vzduchové pružiny na jednotlivých kolech regulovány samostatně, mohou automaticky vyrovnávat i nerovnoměrné zatížení vozu nákladem. Světlou výšku lze nastavit ručně pomocí tlačítka umístěného na středové konzole. Systém elektronicky řízených tlumičů upravuje v řádu milisekund jejich charakteristiku pomocí plynule nastavitelných ventilů. Tlumicí síly se upravují nezávisle na každém kole podle podélného a příčného zrychlení, rychlosti jízdy, úhlu natočení volantu, jakož i podle vzájemných pohybů karoserie a kol přední nápravy. Konkrétní nastavení tlumičů odpovídá nastavení ostatních systémů a řidič jej může ovlivnit nejen stylem jízdy, ale také volbou některého z režimů My Modes.

BMW iX M60 je standardně vybaveno Integrálním aktivním řízením, které zajišťuje mimořádnou stabilitu v přímém směru, suverénní změny směru jízdy a také snadnou ovladatelnost při parkování a manévrování. Součástí standardní výbavy je rovněž sportovní brzdový systém a 21palcová aerodynamická kola, která mohou na přání obouvat vysokovýkonné pneumatiky dostupné výhradně pro BMW iX M60. Na zadní nápravě je použit zesílený příčný zkrutný stabilizátor. Způsob, jakým jsou všechny prvky pohonu a podvozku vzájemně sladěné, významně přispívá k tomu, že je jízda s BMW iX M60 velmi intenzivním zážitkem, a to zejména v situacích, kdy se řidič s vozem pohybuje v blízkosti limitů daných fyzikálními zákony.

Funkce Launch Control, elektrický pohon všech kol a regulace prokluzu s krátkými drahami signálu pro maximální jízdní dynamiku.
Pohonné ústrojí BMW iX M60 disponuje svým maximálním výkonem v režimu Sport. V tomto nastavení je k dispozici také funkce Launch Control, navržená pro maximalizaci akcelerace při rozjezdu z místa. Po její aktivaci může řidič zrychlovat s plně sešlápnutým akcelerátorem a vůz zajistí maximální trakci. Současně je zpřístupněn plný výkon a maximální točivý moment 1100 Nm* hnací soustavy, dojde také k úpravě charakteristiky podvozku. V interiéru BMW iX M60 svoji připravenost ke startu vůz signalizuje vibracemi v sedadle a odpovídající grafikou na BMW Prohnutém displeji. Zrychlení z nuly na 100 km/h za 3,8 sekundy*
s využitím funkce Launch Control je mimořádně vzrušujícím a podmanivým zážitkem.

Funkce Launch Control je názorným příkladem extrémně přesné spolupráce systémů řízení pohonu a podvozku BMW iX M60. Po aktivaci této funkce je vždy využita maximální dostupná trakce a zajištěna dokonalá stabilita v přímém směru, a to i na kluzkých površích. BMW iX M60 zvládá tento rozjezd z místa připomínající katapult s neochvějnou razancí a až do nejvyšších rychlostí zrychluje jako po kolejích a bez prokluzu kol.

Rozhodující roli v této schopnosti hraje kombinace elektrického pohonu všech kol s regulací prokluzu s krátkými drahami signálu. V běžných jízdních situacích BMW iX M60 pohání pouze zadní kola, což zlepšuje hospodárnost a prodlužuje dojezd. V případě většího bočního zrychlení nebo při prokluzu zadních kol se do pohonu s cílem zajištění stability a zlepšení jízdní dynamiky zapojuje i přední elektromotor. Regulace točivého momentu obou motorů funguje výrazně rychleji a s podstatně vyšší přesností, než je toho možné dosáhnout u systémů s rozvodovkou mezi nápravami.

Jedním z důsledků této rychlosti a přesnosti řízení je to, že regulační systémy podvozku se ke stabilizaci vozu používají jen zřídka. Pokud je zásah nutný, dojde k němu s extrémní rychlostí, protože systém je navržen tak, aby dráhy jeho signálů byly co nejkratší. Klíčem tohoto řešení je umístění funkce regulace prokluzu přímo do řídicích jednotek motorů, takže čistě při regulaci prokluzu odpadají dlouhé cesty signálů k elektronické řídicí jednotce stabilizačního systému DSC (Dynamic Stability Control). Zásahy tak mohou probíhat až 10krát rychleji a navíc přesněji než u konvenčních systémů.

BMW IconicSounds Electric s pro M typickými vlastnostmi.
Vzrušující zážitky z jízdy v BMW iX M60 doprovází stejně emotivní zvukový doprovod. Ten vznikl ve spolupráci skladatele filmové hudby a držitele Oscara Hanse Zimmera a kreativního ředitele pro zvuk v BMW Group Renza Vitaleho. Dokonce i stisknutí tlačítka start/stop je doprovázeno inspirativním akustickým projevem, který podněcuje očekávání nadcházejícího zážitku z čistě elektrické jízdy.

Během jízdy poskytují zvuky BMW IconicSounds Electric, které jsou součástí standardní výbavy BMW iX M60, autentickou zpětnou vazbu na každý pohyb akcelerátoru. Zvuk při akceleraci se vyznačuje mimořádně energickou gradací.

Zvukový projev je závislý na konkrétním zvoleném jízdním režimu. Rozdíl mezi režimy Personal a Sport je jednoznačný. V režimu Sport je zvukové spektrum obzvláště dominantní a silné. Například zvuk pohonu speciálně vyvinutý pro čistě elektrické M modely BMW promění dynamiku BMW iX M60 v ještě intenzivnější zážitek.

*Předběžná hodnota na základě současného stavu vývoje.
**Elektrický pohon s výkonem až 397 kW, při dočasném zvýšení výkonu na <10 sekund až 455 kW.

Spotřeba

kombinovaná spotřeba elektřiny: 24,7–21,7 kWh/100 km* podle WLTP; kombinované emise CO2: 0 g/km.

* Předběžné údaje při aktuálním stavu vývoje.

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít