CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM BMW, MINI A MOTORRAD | ESHOP: Tipy na vánoční dárky

BMW G 310 GS ID: 7374534
1627466105REARSIDE-0G31-1627466054535.png FRONTSIDE_0G31_1627466054535.png

BMW G 310 GS

Prodejní cena

164 000 Kč s DPH

136 000 Kč bez DPH

Veškeré údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku a nevzniká tím nárok na uzavření smlouvy. Nabídka není návrhem na uzavření kupní smlouvy dle § 1732 zákona č. 89/2012 Sb.

Mám zájem o tento motocykl: BMW G 310 GS

Poptávka je nezávazná. Naši prodejci se s Vámi spojí, děkujeme za Váš zájem.

Motocykl *
Jméno * Příjmení *
Telefon * E-mail *
Přeji si vše řešit ONLINE Protiúčet
Zpráva

Odesláním formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním Vámi poskytnutých osobních údajů za účelem vyřízení této Vaší žádosti či tohoto Vašeho požadavku.

Financování motocyklu

Objednat testovací jízdu

  • Krok 1 - Financování
  • Krok 2 - Osobní údaje
Doba financování *
Akontace *
Pojištění *
Typ financování *
Právní forma *
Jméno *
Příjmení *
E-mail *
Telefon *
Poznámky, vzkaz
Přeji si vše řešit ONLINE

Odesláním formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním Vámi poskytnutých osobních údajů za účelem vyřízení této Vaší žádosti či tohoto Vašeho požadavku.

Objednat testovací jízdu

Testovací jízda je nezávazná. Naši prodejci se s Vámi spojí, děkujeme za Váš zájem.

Motocykl *
Jméno * Příjmení *
Telefon * E-mail *
Vám nejbližší pobočka *
Zpráva
Přeji si vše řešit ONLINE

Odesláním formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním Vámi poskytnutých osobních údajů za účelem vyřízení této Vaší žádosti či tohoto Vašeho požadavku.


Model Adventure
Objem motoru 313 ccm
Motor Jednoválec
Převodovka Manuální
Palivo Benzín
Max. výkon 25 kW
Točivý moment 28 Nm
Max. rychlost 143 km/h
Spotřeba 3,5 l / 100 km
Emise 80 g
Barva Cosmic black
Financování BMW FINANCIAL SERVICES
Původ ČR
Dealerství Praha
Typ vozu nové skladem

VÝBAVA

7A6. 3- letá tovární záruka 

Již několik let mají všechny motocykly BMW tovární záruku na tři roky. Což je od BMW krok správným směrem, protože tím dávají najevo, že si za svými produkty stojí. Navíc se dají dokoupit, již při objednání motocyklu, a nebo do tří měsíců od koupě, dodatečné dva roky záruky, takže celkem budete mít pět let. Není to drahé a všem to doporučuji, pět let bez starostí je paráda.

Zavřít detail
47B. Edition
202. Denní svícení 

DENNÍ SVÍCENÍ je funkce, která při dostatku světla deaktivuje přední "noční světlomet" a nechá svítit pouze denní svícení. Velká designová libůstka.

Zavřít detail
287. Návod k obsluze - CZ 

NÁVOD...co k to mu říct. Přečtěte si ho.

Zavřít detail
  • Ke stažení
  • Prodejci
Jan Švejnoha

Jan Švejnoha

Prodejce motocyklů BMW Motorrad

+420 605 428 631

svejnoha@cartecpraha.cz

Mluvím tímto jazykem - Čeština Mluvím tímto jazykem - Angličtina
Dominik Laube

Dominik Laube

Prodejce motocyklů BMW Motorrad

+420 605 428 841

laube@cartecpraha.cz

Mluvím tímto jazykem - Čeština Mluvím tímto jazykem - Angličtina
Martin Pajer

Martin Pajer

Prodejce motocyklů BMW Motorrad

+420 777 536 992

pajer@cartecpraha.cz

Mluvím tímto jazykem - Čeština Mluvím tímto jazykem - Angličtina
Jan Moťka

Jan Moťka

Prodejce motocyklů BMW Motorrad

+420 731 682 408

motka@cartecpraha.cz

Mluvím tímto jazykem - Čeština Mluvím tímto jazykem - Angličtina

Více o sérii

Cestování, off-road a dobrodružství

[ Cílová kotva 1 ]

1 Pohon.

„Díky působivému výkonu a točivému momentu je motor boxer s technologií BMW ShiftCam dokonalou pohonnou jednotkou pro nové modely GS. Nový standardně dodávaný jízdní režim „Eco“ podporuje obzvláště ekonomický styl jízdy a nová výbava v podobě předvolby jízdního režimu jezdci umožňuje pomocí tlačítka jízdního režimu individuálně navolit výběr jízdních režimů.“ Harald Mitschke, Drive Development

Originální a výkonný motor typu boxer s nejlepšími hodnotami výkonu a točivého momentu a jejich působivým průběhem.
Originální dvouválcový motor typu boxer v nových BMW R 1250 GS a R 1250 GS Adventure zajišťuje stejně jako u předchůdců vynikající a kultivovaný pohon. Spalovací prostory mají stále zdvihový objem 1254 cm3 a jejich vrtání a zdvih činí 102,5 x 76 mm. Výkon dosahuje 100 kW (136 k) při 7750 1/min, maximální točivý moment vrcholí hodnotou 143 Nm při 6250 1/min, což z něj dělá doposud nejvýkonnější sériově vyráběný motor typu boxer od BMW. Chlazení je prověřenou kombinací vzduchu a kapaliny. U použitého systému cíleného chlazení protéká chladicí kapalina částmi motoru, které jsou vystaveny obzvláště vysokému tepelnému namáhání – dvěma hlavami válců a částmi válců. Odvod tepla probíhá prostřednictvím dvou chladičů umístěných na pravé a levé straně motocyklu.

Technologie BMW ShiftCam pro vynikající výkon v celém spektru otáček, extrémně hladký a tichý chod a vynikající spotřeba a emise.
Silnými stránkami motoru boxer modelů R 1250 GS a R 1250 GS Adventure jsou přesvědčivé hodnoty výkonu a točivého momentu, stejně jeho hladký a tichý chod a vynikající hodnoty spotřeby a emisí.

Tyto vlastnosti jsou také zásluhou technologie BMW ShiftCam. Jedná se o technologii, která variabilně mění zdvih a časování sacích ventilů. Hlavním prvkem této technologie je jednodílný vačkový hřídel se dvěma ovládanými vačkami na ventil: vačkou pro částečné zatížení a vačkou pro plné zatížení, každá s jinou a optimálně navrženou geometrií. Zatímco vačka pro částečné zatížení byla navržena s cílem optimalizovat spotřebu paliva a hladký chod motoru, vačka pro plné zatížení slouží pro dosažení maximálního výkonu.

Standardně dodávané tři jízdní režimy a DTC. Nový jízdní režim „Eco“ pro obzvlášť hospodárnou jízdu. 
Nové R 1250 GS a R 1250 GS Adventure již standardně přicházejí se třemi jízdními režimy pro přizpůsobení motocyklu individuálním požadavkům jezdce.

Funkce Dynamic Traction Control (DTC) nyní standardně zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti jízdy díky nejlepší možné trakci. DTC umožňuje ještě efektivnější a bezpečnější akceleraci zejména v náklonu.

Díky dvěma jízdním režimům „Rain“ a „Road“ lze jízdní vlastnosti motocyklu přizpůsobit většině jízdních podmínek. S novým standardně dodávaným jízdním režimem „Eco“ je také možné využívat inovativní technologii BMW ShiftCam především tak, aby bylo možné na jednu plnou nádrž paliva dosáhnout maximálního dojezdu. V tomto jízdním režimu je jezdec povzbuzován k co nejhospodárnějšímu stylu jízdy méně strmou charakteristikou plynu a mírným omezením točivého momentu. Na spotřebu laděný styl jízdy vizuálně ukazuje symbol „Eco“ v horní části barevného TFT displeje. Pokud je požadován maximální výkon, například ve stoupání nebo při předjíždění, lze pomocí tlačítka jízdního režimu rychle a snadno přepnout do jiného nastavení.

Jízdní režimy Pro s předvolbou nového jízdního režimu, s celkem sedmi jízdními režimy, a dynamické brzdění motorem jako prvky volitelné tovární výbavy. 
Jako volitelné tovární vybavení mohou být nové modely R 1250 GS a R 1250 GS Adventure vybaveny jízdními režimy Pro, které zahrnují také další jízdní režimy – „Dynamic“, „Dynamic Pro“, „Enduro“ „Enduro Pro“. Kromě toho lze každý z jízdních režimů „Dynamic Pro“ a „Enduro Pro“ individuálně přizpůsobit, a tím ovlivnit charakter motocyklu požadavkům jezdce, a dále posílit radost z jízdy. Předchozí aktivace pomocí kódovacího konektoru již není nutná.

S nárůstem počtu jízdních režimů na celkem sedm jsou nové modely R 1250 GS a R 1250 GS Adventure doprovázeny novou strategií personalizace – předvolbou jízdního režimu. Jezdec si tak může individuálně upravit, které režimy bude mít tlačítkem jízdních režimů k dispozici.

V menu nastavení si může jezdec vybrat nejméně dva a maximálně čtyři jízdní režimy, které bude možné jeden po druhém volit prostřednictvím tlačítka jízdního režimu. Tím lze nové motocykly R 1250 GS a R 1250 GS Adventure zcela přizpůsobit osobním požadavkům. Je možné například zvolit nastavení orientované na výkon: „Dynamic“ a „Dynamic Pro“ pro jízdu na silnici a „Enduro“ a „Enduro Pro“ pro jízdu v terénu. Je také možné maximálně zredukovat komplexnost jízdních režimů pouze na dva jízdní režimy, například na „Eco“ a „Road“. Lze tedy nakonfigurovat preferovaný a snadno zapamatovatelný počet jízdních režimů, které je možné volit během jízdy.

Novou součástí volitelné výbavy Jízdních režimů Pro je také dynamické brzdění motorem. Lze jej použít k bezpečnému vyhnutí se nestabilnímu chování motocyklu při jízdě setrvačností nebo zablokování zadního kola při necitlivém podřazení. V těchto případech dynamické brzdění motorem extrémně rychle otevře škrticí klapky, tím srovná točivý moment a motocykl stabilizuje.

Z technického hlediska dynamické brzdění motorem srovnává obvodovou rychlost předního a zadního kola, a určuje tak úroveň prokluzu nebo zablokování zadního kola stejným způsobem jako funkce Dynamic Traction Control (DTC). Do výpočtu se přitom kalkulují také údaje čidla náklonu.

Charakteristika fungování této funkce závisí na daném jízdním režimu:
V jízdních režimech „Eco“, „Rain“ a „Road“ dynamické brzdění motorem zajišťuje maximální jízdní stabilitu, zatímco v jízdních režimech „Dynamic“ a „Dynamic Pro“ umožňuje určitou míru zablokování zadního kola. V režimu „Enduro“ je však dynamické brzdění motorem omezeno, takže jej lze využít k účinnějšímu zpomalování. V logickém pokračování této filozofie je v režimu „Enduro Pro“ dynamické brzdění motorem zcela vypnuté, aby zkušení jezdci mohli spojkou zadní kolo zablokovat a využít tento okamžik k zahájení driftu.

[ Cílová kotva 2 ]

2 Podvozek.
„Systém BMW Motorrad Integral ABS Pro, který je nyní součástí standardní výbavy, je nově vybaven šestiosým senzorem. S další osou senzorového systému byly brzdová soustava zejména při brzdění v zatáčkách a charakteristiky odezvy opět výrazně vylepšeny. Kromě toho byly dále vyvinuty brzdné funkce HSC a HSC Pro. Co se stability při brzdění týče, dalším vylepšením prošel také dynamický brzdový asistent Dynamic Brake Control.“ Florian Fehr, Asistenční systémy

Nový systém Integral ABS Pro pro ještě lepší brzdný výkon nyní jako součást standardní výbavy.
Dosud používaný systém ABS Pro (dříve součást volitelné výbavy Jízdní režimy Pro u modelu R 1250 GS, u modelu R 1250 GS Adventure součást standardní výbavy) byl dále vylepšen a nyní je v podobě systému BMW Motorrad Integral ABS standardní výbavou nových R 1250 GS a R 1250 GS Adventure. Stejně jako u předchozího systému ABS Pro nový systém BMW Motorrad Integral ABS Pro využívá brzdovou páčku k aktivaci přední i zadní brzdy zároveň. Naproti tomu páka nožní brzdy aktivuje pouze zadní brzdu. Software nové řídicí elektroniky byl kompletně přepracován pro ještě větší brzdnou stabilitu a bezpečnost. Navíc nyní mnohem kompaktnější jednotka ABS je o přibližně 0,5 kg lehčí. Současně také uvolnila prostor pro další komponenty, jako je nová řídicí jednotka volitelného vyhřívání sedla.

Hill Start Control Pro (HSC Pro) s pokročilými funkcemi v jízdních režimech „Enduro“ a „Enduro Pro“ jako volitelná tovární výbava.
Asistent rozjezdu do kopce Hill Start Control je u obou modelů již standardní výbavou a umožňuje pohodlné zastavení a rozjezd do kopce. Funkce Hill Start Control se aktivuje nebo deaktivuje pevným stisknutím ruční brzdové páčky nebo nožní brzdy. Aktivaci potvrzuje symbol STOP na TFT displeji. Brzda se automaticky uvolní po automatické detekci rozjezdu.

Asistent rozjezdu Hill Start Control Pro, který je k dispozici jako volitelná tovární výbava, jde nad rámec vlastností komfortního systému Hill Start Control a usnadňuje zastavení a rozjezd do kopce. Předchozí asistent HSC Pro byl pro použití v nových modelech R 1250 GS a R 1250 GS Adventure dále vylepšen. U HSC Pro závisí tlak sevření brzd na sklonu povrchu, který je určován novým senzorem sklonu. Dostupné informace o sklonu umožňují ve srovnání s předchozím systémem znatelně zvýšit komfort rozjezdu. V kombinaci s novou řídicí elektronikou poskytuje HSC Pro ještě větší bezpečnost a pohodlí.

U HSC Pro se brzda automaticky uvolní také při nastartování motocyklu nebo při pevném zmáčknutí páky ruční brzdy. Hill Start Control Pro nabízí také další
funkci – Auto HSC. V menu lze tuto doplňkovou funkci přizpůsobit tak, že se brzda automaticky aktivuje ve stoupáním větší než +/–3 % poté, co motocykl zastavil a byla použita ruční nebo nožní brzda. V „manuálním“ nastavení se to samé děje po krátkém zmáčknutí ruční nebo nožní brzdy.

Pro použití v jízdních režimech „Enduro“ a „Enduro Pro“ byl nyní Hill Start Control Pro dále zdokonalen speciálně pro použití nových R 1250 GS a R 1250 GS Adventure v terénu. Například v režimu Auto HSC je funkce sevření brzd aktivována pouze v 5 a více procentním stoupání. Při jízdě z kopce je však funkce automatického zastavení deaktivována, aby si řidič mohl brzdit sám.

Elektronický podvozek Dynamic ESA „Next Generation“ s plně automatickým vyrovnáváním zatížení.
S elektronickým podvozkem BMW Motorrad Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment) „New Generation“, který je k dispozici jako volitelná výbava, nabízejí nové modely R 1250 GS a R 1250 GS Adventure ještě více v oblastech bezpečnosti, výkonu a komfortu. Tlumení se automaticky přizpůsobuje jízdním podmínkám a jízdním manévrům. Vždy přitom pracuje funkce automatického udržování výšky. Z technického hlediska signály z nového šestiosého senzoru a dvou čidel zatížení odpružení vpředu a vzadu umožňují komplexní sběr dat, a tím citlivé přizpůsobení motocyklu jízdním podmínkám. Ke změně nastavení tlumicích sil zadního ramene a přední vidlice Telelever se dále využívají data o kompresi, zrychlení a zpomalení. K přizpůsobení odpružení dochází během milisekund elektricky ovládanými regulačními ventily. Optimální komfort tlumení a velmi stabilní chování motocyklu je tak zajištěno i v náklonu.

Sportovní odpružení a paket Enduro v rámci volitelné tovární výbavy jako terénní speciality pro R 1250 GS. 
Nové R 1250 GS lze dále vylepšit pro nadšenou jízdu v terénu pomocí sportovního podvozku dostupného pro provedení Rallye a jako součást paketu Enduro. Delší a tvrdší pružiny výrazně zvyšují jízdní stabilitu v terénu, což je patrné zejména na štěrkových úsecích.

Toto sportovní odpružení přináší výhody zkušeným jezdcům v terénu, kteří přesně vědí, jak přetavit rezervy podvozku ve větší rychlost, aniž by šli za hranice motocyklu i svých vlastních. Také těžcí a vysocí jezdci ocení výhody rezerv tužšího nastavení podvozku, a to zejména v terénu. Tuto volitelnou výbavu lze objednat pouze v kombinaci se systémem Dynamic ESA. Pokud je sportovní podvozek objednán jako součást paketu Enduro, je R 1250 GS vybaveno také ochranou motoru, terénními pneumatikami a nástavcem řídítek. Tím vším se ještě více hodí pro terénní dobrodružství.

Dokonalá ergonomie pro vysoké osoby a jízdu v terénu díky 30mm nástavci řídítek, který je dostupný jako volitelná tovární výbava.
Jedinečný úspěch modelů BMW GS je dán také zásluhou skvěle navržené ergonomie pro jezdce a jeho spolujezdce. Pro jezdce je rozhodující takzvaný ergonomický trojúhelník mezi řídítky, sedadlem a stupačkami. Je primárně odpovědný za úroveň pohodlí za řídítky, řízení a ovladatelnost motocyklu,
stejně jako za jeho schopnost jízdy na dlouhé vzdálenosti. Na tyto vlastnosti má významný vliv také hladký povrch a ergonomický tvar kapotáže.

Jezdci různých velikostí mají různé požadavky na polohu sedla, rukojetí řídítek a stupaček. Kromě různých sedel a stupaček, které jsou k dispozici jako volitelná výbava nebo BMW Motorrad Originální příslušenství, lze nyní výšku řídítek upravit také pomocí volitelně nabízeného nástavce.

Řídítka lze s touto výbavou pomocí dvojice adaptérů a čtyř prodloužených šroubů zvýšit o 30 mm. Lepší pozici za řídítky si tak najdou dokonce i vysocí a velmi vysocí jezdci, zejména pokud mají vyšší sedla. Vyvýšená řídítka zároveň přinášejí výhody při jízdě v terénu v napřímené poloze a poskytují ještě větší kontrolu nad motocyklem.

Nadšení terénní jezdci mohou u nového R 1250 GS nástavec řídítek získat v rámci volitelného paketu Enduro. Kromě toho jsou nástavce řídítek k dispozici z výroby jak u nového modelu R 1250 GS, tak u modelu R 1250 GS Adventure jako samostatná volitelná výbava. Díly jsou součástí
motocyklu a mohou být namontovány následně autorizovaným prodejcem BMW Motorrad nebo zákazníkem.

Široká škála výšek sedla.
Nový model R 1250 GS má standardní výšku sedla 850/870 mm. Kromě toho je jako volitelná výbava či BMW Motorrad Originální příslušenství k dispozici řada provedení výšky sedla – od sníženého podvozku s nízkým sedlem (800/820 mm) až po provedení Rallye v kombinaci se sportovním podvozkem (870/890 mm). Nový model R 1250 GS Adventure má standardní výšku sedla 890/910 mm. I zde volitelná tovární výbava a BMW Motorrad Originální příslušenství nabízejí množství alternativ od 820/840 mm výše.

[ Cílová kotva 3 ]

3 Elektrický systém a elektronika.
„Nové modely GS mají nové světlomety a funkce osvětlení, které  motocyklům dodávají překvapivý vzhled. Zároveň se díky novým světelným signálům zvyšuje bezpečnost. Nové vyhřívání sedla zlepšuje cestovní komfort na dlouhé vzdálenosti a díky volitelně nabízenému nástavci řídítek lze nyní kromě různých výšek sedáků a stupaček výškově upravit také řídítka.“ Steffen Rau, Vývoj osvětlovacích systémů

Moderní LED světelné jednotky a nové full-LED adaptivní světlomety jako volitelná tovární výbava.
BMW Motorrad je po celá desetiletí průkopníkem v oblasti bezpečnosti jízdy na motocyklu. Nové R 1250 GS a R 1250 GS Adventure proto již standardně přicházejí s nejmodernějšími LED světelnými jednotkami s nově navrženými LED směrovými ukazateli. Full-LED světlomet osvětluje silnici jedinečně jasným a zářivým světlem a zajišťuje lepší viditelnost motocyklu pro ostatní účastníky provozu. Světelnou jednotku tvoří dvě LED jednotky pro potkávací a dálková světla a v případě volitelné výbavy LED denního svícení i další LED jednotky pro denní svícení a boční osvětlení.

Nově vyvinutý volitelně dodávaný světlomet s natáčecí funkcí, vyvinutý pro modely R 1250 GS a R 1250 GS Adventure, jde ještě o krok dál. Jeho potkávací světlo mění tvar standardních full-LED světlometů v závislosti na náklonu motocyklu. Světlomet tak dokonale osvětluje zatáčky a světelný kužel míří tam, kam motocykl jede. Díky funkci natáčení (±35°) zůstává světelný horizont konstantní a je harmonicky a plynule přizpůsoben příslušnému náklonu motocyklu. Díky funkci natáčení je potkávací světlomet schopen vozovku osvětlovat obzvláště širokým a homogenním světelným kuželem.

Nové funkce osvětlení, cestovní světla, nová funkce směrových ukazatelů a světelný paket jako volitelná tovární výbava. 
Díky novým funkcím osvětlení je zážitek z jízdy s modely R 1250 GS a R 1250 GS Adventure ještě intenzivnější. Po zapnutí zapalování se aktivuje uvítací osvětlení (funkce Welcome). Přední světlomet, zadní světlo, a pokud jsou součástí výbavy, tak i přídavné světlomety, se rozsvítí, krátce zůstanou rozsvícené, a poté se pozvolna ztlumí do okamžiku, než se nastartuje motor. Pokud je k dispozici volitelná výbava cestovních světel, oba směrové ukazatele svítí tlumeně.

Po vypnutí motoru se na krátkou chvíli rozsvítí také přední a zadní světlo (funkce Goodbye) a následně se pomalu ztlumí. Motocykl se touto funkcí loučí s jezdcem a zároveň dává jasně najevo: Tady je BMW.

Další nová funkce slouží pro orientaci ve tmě (funkce Follow me home). Po vypnutí zapalování lze krátkým stisknutím tlačítka aktivovat dálková světla. Zapalování a další funkce a světelné zdroje zůstávají vypnuté. Tato světelná funkce poskytuje optimální viditelnost v noci, například při manévrování na parkovišti nebo při otevírání garáže.

Nové modely R 1250 GS a R 1250 GS Adventure jsou standardně vybaveny LED směrovými ukazateli. 
Nově vyvinuté světelné zdroje směrových ukazatelů představují nejmodernější design a technologii a jejich zásluhou vypadají dva nové modely GS mimořádně přitažlivě. S volitelnou výbavou cestovních světel svítí oba směrové ukazatele trvale, ovšem se zmenšenou intenzitou.

Nové modely R 1250 GS a R 1250 GS Adventure mohou být vybaveny multifunkčními zadními směrovými světly, a to buď v kombinaci s volitelným světleným paketem, nebo v závislosti na homologaci pro danou zemi jako samostatná volitelná výbava. Standardní zadní LED směrové ukazatele mohou volitelně (v závislosti na trhu) nahradit nové, které mohou současně vydávat oranžové blikající světlo a červené brzdové světlo nebo zadní světlo. Tímto způsobem, v závislosti na homologaci specifické pro daný trh, přinášejí společně se standardním zadním/brzdovým světlem nové světelné efekty, které dále zlepšují viditelnost a tím i bezpečnost.

Světelný paket je novou volitelnou výbavou kombinující osvětlení a světelné funkce. V případě nového R 1250 GS zahrnuje adaptivní světlomet, světla pro denní svícení, cestovní světla, multifunkční směrová světla a doplňkové LED světlomety. Všechny položky této volitelné světelné výbavy lze objednat také samostatně.

Vyhřívání sedla jezdce a spolujezdce pro větší komfort cestování jako volitelná tovární výbava.
Nové R 1250 GS a R 1250 GS Adventure v reakci na požadavky zákazníků nově nabízejí jako volitelnou tovární výbavu vyhřívání sedla jezdce a spolujezdce, které výrazně zvyšuje komfort jízdy při nízkých venkovních teplotách.

Na přání dodávaná výbava vyhřívání sedla je k dispozici v kombinaci se dvěma samostatnými sedly, nikoli však pro sedlo Rallye. Vyhřívání sedla lze u nového modelu R 1250 GS poznat podle upraveného potahového materiálu, zatímco u nového R 1250 GS Adventure je čalounění sedel černé. Volitelné vyhřívání sedel je k dispozici pouze v kombinaci s vyhřívanými rukojeťmi řídítek.

Vyhřívání sedla jezdce přináší dvě různé výšky sedla a pět stupňů vyhřívání. Nový koncept ovládání umožňuje obzvláště snadnou manipulaci. Jak vyhřívání sedla řidiče, tak vyhřívané rukojeti se ovládají v menu na TFT displeji. V kombinaci s volitelným vyhříváním sedla je možné také vyhřívání rukojetí nastavit v pěti stupních namísto předchozích dvou. Výběr se provádí pomocí dřívějšího tlačítka vyhřívaných rukojetí na pravé straně řídítek, které je označeno novým symbolem. V menu lze nastavit, u jakého prvku a jak se vyhřívání po stisku tlačítka aktivuje. Pět stupňů ohřevu se vybírá multifunkčním otočným ovladačem. Vyhřívání sedla spolujezdce lze ovládat kolébkovým přepínačem se dvěma stupni intenzity umístěným v pravé dolní části sedla.

Nabíjecí zásuvka a USB zdířka jako součást standardní výbavy. 
Od zavedení BMW Motorrad integrované konektivity v roce 2017 a jejího neustálého dalšího vývoje v podobě například aplikace BMW Motorrad Connected je stále důležitější možnost nabíjení chytrých telefonů. Proto mají nové BMW R 1250 GS a R 1250 GS Adventure standardně již dvě různé zásuvky. 12V palubní zásuvka je nyní instalována na levé straně motocyklu pod sedlem jezdce, tedy v místě, kde byla umístěna palubní zásuvka, dříve dostupná z BMW Motorrad Originálního příslušenství.

Konektivita: multifunkční přístrojový panel s 6,5palcovým barevným TFT displejem a řadou funkcí.
Nové modely R 1250 GS a R 1250 GS Adventure jsou standardně vybaveny 6,5palcovým barevným TFT displejem. V kombinaci s integrovaným ovládáním pomocí standardně dodávaného multifunkčního otočného ovladače tak má jezdec rychlý přistup k funkcím motocyklu a funkcím konektivity.

[ Cílová kotva 4 ]

4 Design a barevný koncept.
„Široké spektrum schopností nových GS modelů na dlouhých trasách, zatáčkovitých silnicích a v terénu podtrhují nové barvy a atraktivní verze. V provedení Rallye implementují legendární GS par excellence a jako výroční edice „40 Years GS“ umně následují nedostižnou historii mýtu GS.“ Gerald Höller, Design

Nové R 1250 GS a R 1250 GS Adventure: cestování a off-road v atraktivních základních barvách a ve dvou stylových verzích triple black a Rallye. Výroční edice „40 Years GS“ jako oslava rodiny GS.
Základní bílá barva dodává novému modelu R 1250 GS moderní a také sportovní vzhled. Standardní litá kola v matné šedé metalíze Granite Grey (volitelně kola Cross spoke v černé nebo zlaté barvě) jsou kombinována s černými brzdovými třmeny, černým zadním rámem, stříbrným hlavním rámem, stříbrnými řídítky a černě lakovaným hnacím ústrojím, matně hliníkovým nosičem zavazadel a držáky předního panelu ve stříbrné barvě Nürburg.

Verze se základní šedou barvou Ice Grey dodává novému modelu R 1250 GS Adventure technicistní a moderní vzhled. Kombinuje standardní černá kola cross-spoke s černými komponenty, jako jsou brzdové třmeny, přední vidlice, zadní rám a hnací ústrojí. Hlavní rám a řídítka jsou lakovány stříbrnými tóny. Jízdní dynamiku a terénní vlastnosti modelu Adventure Enduro zdůrazňují černé chrániče rukou a páček a červeno-černé sedlo.

Nové modely R 1250 GS a R 1250 GS Adventure umocňují svou mužnou povahu variantou triple black kombinující černý metalický lak Blackstorm s černou a šedou Agate Grey. Černé ústrojí pohonu doplňuje hlavní rám v matně šedé barvě Agate Grey, černý zadní rám a černá eloxovaná řídítka. Černý je také držák předního panelu, nosič zavazadel, přední vidlice a brzdové třmeny.

V provedení Rallye modely R 1250 GS a R 1250 GS Adventure zdůrazňují svou sportovní povahu již svojí barevnou kombinací bílá/metalická modrá Racing Blue/červená Racing Red. Mužnou a robustní povahu podtrhují černé prvky, jako pohonné ústrojí, přední vidlice, řídítka a držák předního panelu.

Dvě nová cestovní endura výroční edice „40 Years GS“ jsou zcela věnovaná 40. výročí modelu GS. Černým metalickým lakem Blackstorm lakované strany palivové nádrže, přední blatník i středový kryt nádrže doplňují žluté ozdobné prvky vycházící z ikony 40leté historie BMW GS: modelu R 100 GS. Žlutá barva je použita například na grafice středového krytu nádrže, větrném štítu Rallye a také na nízkém sedlu Rallye.

CO2 emise - informace

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2022 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2022

Zavřít
Upozornění
Zavřít