CarTec Group s.r.o. Mini Ostrava Rolls Royce Prague

NAŠE SKLADOVÉ VOZY - SKVĚLE VYBAVENÉ A IHNED K DISPOZICI. NABÍDKA VOZŮ ZDE

AKCE: NABITÁ TROJKA BMW 3 Sedan již od 10 499 Kč, BMW 3 Touring již od 10 999 Kč a BMW X3 již od 14 999 Kč

60 let MINI | Exkluzivní střípky ze života ikony stylu

60 let MINI | Exkluzivní střípky ze života ikony stylu

60 let MINI | Exkluzivní střípky ze života ikony stylu

OBSAH

MINI zrozené pro roli akčního hrdiny

Na cestách také jako součást modní scény


John Lennon jedním jezdil, Peter Sellers ho na plný plyn týral ve svých detektivních komediích, a dokonce i královna se v jednom nechala vézt parkem windsorského hradu. Kouzlu klasického Mini, které se veřejnosti představilo před 60 lety, podlehlo obrovské množství celebrit. Osobitý design vozu, překvapivě velkorysý vnitřní prostor a agilní jízdní vlastnosti byly hlavními faktory toho, že malý revoluční automobil byl přijat do kruhů vyšší společnosti už ve svém raném stadiu – zejména pak ve Velké Británii, své domovské zemi. Exkluzivní dobové fotografie ukazují množství hvězd ze světa hudby, filmu a módy, které si jako svůj dopravní prostředek vybraly klasické Mini, což z něj udělalo ikonu své doby.

Královské rodině představil klasické Mini lord Snowdon.
Fakt, že klasické Mini bylo přijato londýnskými vyššími kruhy už v samém počátku, je zásluhou člena královské rodiny, lorda Snowdona. Fotograf, designér a přítel Aleca Issigonise a manžel princezny Margaret byl jedním z prvních, kdo si nové malé rodinné auto koupil. Fotografie pořízená v roce 1965 ho zachycuje s princeznou Margaret a jejich synem Davidem na projížďce Londýnem.

Beatles, Monkees, Beach Boys, Spencer Davis, Mick Jagger, Eric Clapton a David Bowie – Mini bylo hitem pro všechny.
V následujících letech si Mini vydobylo pevné místo v módní, umělecké a hudební scéně éry tzv. „Swingujícího Londýna“. Mezinárodní slávu mu v neposlední řadě zajistilo nadšení, které vzbudilo mezi členy skupiny Beatles. John Lennon si Mini objednal v roce 1964, a to i přesto, že neměl řidičský průkaz. Historické fotografie zobrazují bubeníka Ringo Starra s jedním ze závodních modelů Mini Cooper S, který startoval v roce 1964 na rallye Monte-Carlo, a Paula McCartneyho, jak v roce 1967 nastupuje do svého vlastního Mini. Kytarista George Harrison byl hrdým majitelem Mini de Ville, které vylepšila renomovaná karosárna Radford. Když se Beatles v roce 1967 sešli, aby na kentském letišti West Malling Airfield natočili svůj televizní film „Magical Mystery Tour“, John Lennon si užil rychlou jízdu v Mini pomalovaném psychedelickými barvami.

Obliba klasického Mini mezi známými hudebníky trvala desítky let a v žádném případě ji neomezovaly břehy Britských ostrovů. Zatímco popularita Mini se stávala stále větším globálním fenoménem, poprockové kapely z USA získaly nové fanoušky v Evropě. V roce 1966 to byli Beach Boys, kteří vyrazili na mezinárodní turné se svými surfovými písničkami a ve Velké Británii si zapózovali před pěticí modelů Mini Moke. Tato fotografie kalifornských hudebníků s plážovým automobilem a jménem kapely obletěla svět. Americká skupina The Monkees dosáhla vrcholu své popularity zhruba ve stejné době. Z tohoto období pochází fotografie, ve které kytarista a zpěvák Michael Nesmith a jeho přítelkyně Phyllis hledí skrz staženou plátěnou střechu Mini do objektivu nad nimi. Stejně jako brouk“ Harrison, také Monkee Nesmith měl své vlastní Mini Cooper S v úpravě od Radforda. Tento extravagantní a drahý automobilový unikát měl nejen stahovací střechu, ale také motor o výkonu 100 koní a dřevěnou palubní desku s dalšími přístroji. 

Fotogalerie
60 Let MINI | The MINI 60 Years Edition
KLASICKÉ MINI V ROLI HRDINY

KLASICKÉ MINI V ROLI HRDINY

[ Cílová kotva 1 ]

Zrozené pro roli akčního hrdiny: klasické Mini jako filmová hvězda na čtyřech kolech.
Někdy jako doplněk navíc, někdy v hlavní roli – klasické Mini se objevuje v televizních seriálech a celovečerních filmech po dobu šesti desítek let. Objevilo se kultovním filmu „Blow Up“ z roku 1966 a ve zločinecké komedii „Kaleidoscope“ z téhož roku, ve které hrál hlavní roli v té době ještě nepříliš známý Warren Beatty. Film „A Cœur Joie“, kde hlavní roli ztvárnila Brigitte Bardot, vyšel také v roce 1966, a pojednává o modelkách cestujících v Mini Cooper.

„The Bionic Woman“ byl televizní seriál, který zaznamenal výraznou popularitu jak v USA, tak i ve Velké Británii. Lindsay Wagner, představitelka hlavní role, v roce 1976 v Londýně zapózovala před klasickým Mini, které bylo připevněno k ocelovému rámu, což vyvolalo dojem, že vozidlo zvedla jednou rukou – zjevně měla nadlidské síly jako její postava z televizního seriálu. 

Scény, ve kterých klasické Mini používal britský herec Peter Sellers a režisér Blake Edwards, byly podobně nekonvenční a vtipné. Sellers a Edwards natočili v roce 1964 film „A Shot in the Dark“ jako pokračování kriminální komedie „Růžový panter“. 

Pravděpodobně nejpozoruhodnější rolí klasického Mini na stříbrném plátně byla gangsterská komedie „The Italian Job“ z roku 1969. V tomto díle se podvodník Charlie Croker, kterého hraje Michael Caine, spojí s komplici s cílem naplánovat krádež zlata v centru Turína.

[ Cílová kotva 2 ]

Na cestách také jako součást módní scény.
V éře „Swingujícího Londýna“ šedesátých let se objevily nejen nové hudební styly, ale také stylové trendy světa módy – a klasické Mini vždy bylo v samém středu dění. Lesley Hornby – známá pod přezdívkou Twiggy – v roce 1968 v klasickém Mini absolvovala zkušební jízdy na řidičský průkaz. 

Mary Quant, vlivná dámská módní návrhářka a autorka minisukně, se také nechala inspirovat klasickým Mini. Krátce po získání řidičského průkazu si objednala černé Mini a později navrhla speciální edici – rozpoznatelnou mimo jiné díky černo-bílým pruhovaným potahům sedadel. Britská designérka si také oblíbila nové MINI: „Je to módní, veselé a radostiplné auto.“

KLASICKÉ MINI V ROLI HRDINY

60 Let MINI | The MINI 60 Years Edition

Foto 60 Let MINI ⭐ | Celebrity a klasické MINI

BMW BMW BMW M BMW M BMW i BMW i MINI MINI BMW Motorrad BMW Motorrad Rolls-Royce Rolls-Royce E-shop E-shop

Copyright © 2012 - 2021 CarTec Group a.s.   |   © ARSYLINE 2021

Zavřít
Upozornění
Zavřít